Vánoce v období korony. Jak si je užít naplno?

  • MAGAZÍN
  • Vánoce v období korony. Jak si je užít naplno?

Vánoce v období korony. Jak si je užít naplno?

Dobře víme, že letošní svátky budou jiné. Stejně, jako jsme se museli v dubnu popasovat s Velikonocemi v karanténě, musíme se pomalu připravovat na to, že i Vánoce budou, bohužel, částečně ve znamení korony. Nebuďte z toho však frustrovaní. Kvůli Covidu-19 se se svátky loučit rozhodně nemusíme. I tak si můžeme všichni užít docela krásný čas.

Nařízení sem, nařízení tam

S postupně přibývajícími zákazy a nařízeními je jednoduché podlehnout chmurům. Nejistota z vývoje nákazy a s ní spojená neustálá změna opatření člověka dokáže velmi rychle otrávit. Obzvlášť, pokud se tato nařízení týkají přímo vašeho podnikání. Nikoho to nebaví, někteří s omezováním souhlasí, jiní se bouří. Korona nám jaksi rozděluje společnost.

Zvykli jsme si, že v dnešní době můžeme cokoliv, a že svoboda a volnost je naše základní právo. No, tak to jsme se očividně přepočítali. Nikomu se nelíbí její omezování, a je moc dobře, že se za ni umíme rvát a slepě nepřijímáme všechno, co nám nejvyšší nařizují. Budeme to ale muset nějak vydržet. Věci, které se nám dějí často ovlivnit nemůžeme. Můžeme si však vybrat, s jakým postojem k nim budeme přistupovat. Jedině tak si budeme schopni užít i tyhle těžké dny. Každá epidemie i válka nakonec přejde. A horší časy nás naučí vážit si těch dobrých, které na nás určitě čekají. To se týká i letošních vánočních svátků.

Vyrazte na vánoční nákupy online. Zavčas!

Můžeme mluvit o štěstí, že nám naše “vyspělá” civilizace umožňuje vyřešit spoustu věcí online. Chápeme, že už vás zřejmě trochu obtěžuje neustále civět do počítače, jelikož se na obrazovku přesunula práce, výuka i zábava. Přesto díky internetu nemusíme naše životy omezovat tak moc. A to se týká i nakupování. Zřejmě letos přijdeme o dobrodružství v podobě tlačenice v obchodních centrech, tahání obřích nákupů a neustálého vyhrávání vánočních koled, které pak nemůžeme dostat z hlavy… můžeme ale nakoupit všechno doma v papučích, pěkně v teple.

Vánoční nákupy online jsou komfortní, rychlé a bez stresu. Můžeme si v klidu vybírat a prohlížet hromady zboží, srovnávat ceny v různých obchodech a pročítat recenze na vybrané produkty. To vše ale jen v případě, že s nimi začneme včas. Jakožto tvorové pohodlní jsme si zvykli odkládat věci na poslední chvíli. A tak nám připadá, že máme na vybírání vánočních dárků ještě spoustu času. To si ale myslí polovina národa, a tak zákonitě v listopadu a prosinci začíná objednávková kapacita e-shopů praskat ve švech. Nemluvě o tom, že dopravci nevlastní Santovy kouzelné sáně, takže zkrátka není šance doručit všechny objednávky do Vánoc.

Abyste předešli zbytečnému stresu a nakoupili promyšlené dárky, které vašim blízkým udělají opravdu radost, začněte s vybíráním už teď. Máte tak jistotu, že vše stihnete a můžete si užívat poklidné předvánoční období.

Jakým dárkem potěšit vaše blízké?

Pokud si lámete hlavu s tím, co nadělit nejbližším pod stromeček, máme pro vás pár tipů, se kterými určitě sklidíte úspěch.

Mezi nejoblíbenější vánoční dárky patří bezesporu parfémy. Vybírejte ale opatrně. Ne každému budou vonět orientální a těžké vůně. Kupujete-li vůně pro ženy, obecně platí, že nic nezkazíte parfémy s květinovým nebo citrusovým základem, které patří mezi nejprodávanější. Pánové mívají v oblibě spíše toaletní vody, a to v dřevitých nebo svěžích citrusových tónech. Výrazně vám mohou pomoci i recenze parfémů na internetu, ve kterých najdete skutečné názory zákazníků. Pokud si troufáte, můžete zvolit i novinky na trhu. Momentálně patří mezi nejoblíbenější vůně parfémy značky Hugo Boss, Dolce & Gabbana, Versace nebo Calvin Klein.

Pokud disponujete větším rozpočtem, můžete vsadit na kvalitní hodinky. Dnešní nabídka na trhu uspokojí jak sportovní nadšence, kteří zajásají nad modely Casio, Lacoste nebo Festina, tak elegány, jejichž zápěstí skvěle padnou kožené řemínky a komplikovanější ciferníky značek jako Timex, Hugo Boss nebo Gant. Elegantním dámám pak budou slušet modely od Tommyho Hilfigera nebo Guess.

Chybu neuděláte ani dobře zvoleným šperkem. Ten se však musí trefit do vkusu obdarovaného, proto vybírejte pečlivě. Hitem každých Vánoc bývá Pandora, ať už se svými náramky s nejrůznějšími přívěsky a korálky, tak s novinkami v podobě náhrdelníků a náušnic. Oblíbené jsou však i šperky od Guess, které jsou k dostání v nejrůznějších designech a jistě z nich vyberete ten pravý. Šperky však nepatří jen mezi dámskou záležitost. Stylové náramky a přívěsky na krk velmi sluší i mužům. Pokud máte v okolí některého s duší dobrodruha, vyberte náramek od Paula Hewitta. Krásné ležérní kousky nabízejí i značky Tommy Hilfiger nebo Guess.

Pokud si nejste jisti, že zvládnete vybrat vhodné náramkové hodinky nebo šperky, můžete sáhnout po kvalitní kosmetice. I když nepatří mezi zrovna nejosobnější dárky, máte jistotu, že nezůstane ležet zavřená ve skříni. Kvalitní šampóny a vlasové masky osvědčených značek udělají radost každému, kdo o sebe rád pečuje. Komplikovanější je to s pleťovou či dekorativní kosmetikou, ale i tam se dá vybrat dobře, pokud nákup dostatečně promyslíte.

Jak si užít Vánoce v období covidu?

Ačkoliv jsou každoročně Vánoce ve znamení setkávání se, letos to bude zřejmě jinak. Je velmi pravděpodobné, že se zruší oblíbené vánoční trhy, koncerty i další speciální představení. A tak nám nezbývá, než se zaměřit na to, co nám ještě zůstalo. Co třeba?

Dobré jídlo

Když už nic, aspoň si dáme pořádně do nosu. Ne tedy, že by to bylo něco neobvyklého, že. Vánoční smažený kapr nebo jiná rybička, výborné cukroví, delikátní sýry, šunka, oříšky nebo exotické ovoce. Toho všeho se můžeme letos přecpat k prasknutí. Běžně se totiž očekává, že budete vánoční hostinu konzumovat s hosty, ale těch letos zřejmě moc nepřijde.

Domácí pohoda

Místo běhání po návštěvách, které většina národa bere jako nutné zlo, si konečně můžete dopřát svátky v pohodlí domova. Když vláda nařídila, co naděláme. A tak je čas si konečně natáhnout tlusté ponožky, zachumlat se do deky, uvařit si dobrý čaj a začíst se do knížky, kterou jste tolik odkládali, protože na ni nebyl čas. Konečně máte prostor zase sledovat oblíbené pohádky. Klid máme prakticky všichni naordinovaný. Tak možná letošní Vánoce konečně nebudou o shonu.

Sport a výlety do přírody

Pokud vás na válení doma neužije, můžete vyrazit sportovat do přírody. Ta nemá nikdy zavřeno. A jestli budeme mít letos štěstí, hory se zahalí do sněhové pokrývky a my si můžeme užívat zimních sportů. Na lyžařská centra můžeme zapomenout, ale co třeba vyzkoušet běžky? Můžete taky vyrazit na saně, bobovat, nebo si užít dlouhých zimních procházek. To všechno udělá dobře nejen vaší imunitě a kondici, ale také psychickému zdraví, které čerstvý vzduch a sluníčko potřebuje jako sůl.

Čas s nejbližšími

Velké návštěvy se letos zřejmě konat nebudou. Díky tomu však máte prostor pro hlubší rozhovory s vašimi nejbližšími. Pamatujete si, kdy jste si naposled opravdu dlouho povídali? Můžete zavzpomínat na staré časy nebo spřádat plány na nový rok a dobu, až konečně skončí epidemie. Kam vyrazíte jako první na dovolenou? Vyzkoušíte nějaký nový kurz? Jaká vlastně máte očekávání a sny do budoucna?

Vyhněte se stresu

Nemá smysl rozčilovat se a stresovat nad situací, kterou nemůžeme ovlivnit. Nezbývá než přijmout věci tak, jak jsou, a tohle divné období využít k odpočinku, načerpání sil a třeba i utřídění vlastních myšlenek. Je život, který jste doposud vedli skutečně tím vašim vysněným? Možná právě v tuto dobu budete schopni zastavit se a vše přehodnotit. A pak se s vervou pustit do plnění svých snů.

Věřme, že napřesrok už nás čekají opět veselé Vánoce plné setkání s rodinou i přáteli, s oblíbeným punčem a koledami na Půlnoční v kostele.