Parfémy Oscar de la Renta

Oscar de la Renta se narodil v roce 1932 v Dominikánské republice jako jediný syn ze 7 dětí. Proto do něj jeho otec vkládal velké naděje a rozhodně by ho nikdy nenapadlo, jakým směrem se jeho chlapec vydá… Oscarovi byly vloženy do vínku jednoznačně umělecké vlohy a odjakživa snil o tom, že se stane slavným malířem. Proto v 18 letech odjel do španělského Madridu, aby tu studiem na univerzitě uskutečnil svůj sen. Jako chudý student si začal přivydělávat ilustrováním módních časopisů, které v něm nakonec probudily jeho opravdový talent a cit pro módu.  

Po slibně rozjeté kariéře ve Španělsku strávil ještě 2 roky ve Francii. Tady tvořil mezi lety 1993–2002 tzv. haute couture (jedinečné ručně šité modely z těch nejluxusnějších látek) pro světoznámý módní dům Bailman. Tím se mimo jiné proslavil i jako první dominikánský návrhář tvořící pro přepychovou francouzskou značku. Později se už nadobro usadil v USA, kde se z něj díky jeho výtvorům stal brzy právoplatný občan. Přesto svých dominikánských kořenů se nevzdal a ponechal si i toto občanství.

Za svůj dlouhý a krásný život vytvořil mnoho kolekcí pro slavné módní ikony, jako byla Elizabeth Arden nebo Christian Dior, a jeho jedinečné návrhy oblékla nejedna manželka amerického prezidenta (Jacqueline Kennedyová, Nancy Reaganová, Hillary Clintonová), princezna (Diana z Walesu), politička nebo filmová hvězda (Penelope Cruz, Emma Watson). V jeho modelech se blýskly např. také všechny 4 kamarádky z kultovního seriálu Sex ve městě.

Svůj první parfém stvořil v roce 1997 s nijak překvapivým názvem „Oscar“, který se dodnes drží na předních příčkách prodejnosti. O 3 roky později ho následovala neméně oblíbená, tentokrát ale pánská vůně, Pour Lui. Slušet bude zejména starším ročníkům, kterým dodá jejich možná lehce oslabené charisma.

Máte vybráno 11 položek
  • Portfolio:
  • Parfémy 
  • Značka:
  • Oscar de la Renta  remove

Současně lze vybrat pouze jeden parametr.

Doprava zdarma

arrowCena

arrowZnačka

arrowNastavit objem

zeptejte se odborníků

Podívejte se na odpovědi na nejčastější dotazy od zákazníků. Máte-li jakékoliv otázky, naši specialisté Vám rádi poradí.

Po - Pá: 9:00 - 17:00

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up