Jak sladit plesové šaty, šperky a make-up?

  • MAGAZÍN
  • Jak sladit plesové šaty, šperky a make-up?

Jak sladit plesové šaty, šperky a make-up?

Hurá na parket do víru tance a zábavy! Chcete, aby vám to na bále slušelo? Přečtěte si pár rad, se kterými to letos zvládnete na první dobrou!

Plesová sezóna je v plném proudu a s ní už tradičně přichází otázka, co si letos vzít na sebe. Většina z nás nechodí každý den ve svátečním oblečení a právě proto se může stát, že to v dobré vůli trochu přeženeme. Někdy je těžké sladit všechno dohromady tak, aby byl výsledek podle našich představ. Stačí ale dodržovat pár jednoduchých rad a uvidíte, že letos to dopadne na jedničku. 

Slaďte styly 

V prvé řadě byste se měla zaměřit na to, ať k sobě všechno ladí. Šaty, boty, vlasy, make-up i šperky. Je pravdou, že v dnešní módě docela často panuje chaos a velmi nevšední kombinace. Pokud ale nejste módní guru a pravidelně nesledujete módní přehlídky či blogy, vaše experimentování by mohlo dopadnout špatně. Některé praktické příklady: Oblíbila jste si bohémský éterický styl? Krajkové šaty dolaďte květinami a jemnými šperky. Třeba květinovými náušnicemi Pandora. Zapomeňte na přehnaně výrazný make-up, robustní bižuterii a křiklavé barvy. K princeznovským šatům s korzetem a bohatou sukní nevymýšlejte složitý účes a přezdobené šperky, pokud nechcete působit jako hraběnka z období rokoka. Volte raději klasický hladký drdol nebo jednoduchý cop. Oblíbila jste si minimalismus? K jednoduše střiženým šatům zvolte čisté šperky bez bohatého zdobení – třeba Cluse nebo Rosefield. Jednobarevné prosté šaty zase snesou výrazný make-up, tak směle do toho! 

Méně je někdy více

Vždy se zaměřte na to, aby výrazných prvků ve vašem outfitu nebylo moc. Ideálně by to měl být jeden, který přitáhne pozornost. Když to s nimi přeženete, hrozí, že ve výsledku budete vypadat jako byste si odskočila od místních kolotočářů. Vyberte si třeba hodně výraznou rtěnku, zajímavou kabelku, boty, nebo nápadný šperk. Velký a nápadný prsten už nedoplňujte výrazným náhrdelníkem či blýskavými náramky. Pokud jste zvolila hluboký výstřih, vyvažte ho delší sukní. Všeho moc škodí a to poslední, co si budete na bále přát, je působit lacině. 

Nebojte se experimentovat 

Na druhou stranu jsou plesy skvělou příležitostí, jak trochu popustit uzdu fantazie a předvést se v plné kráse. Proto se nebojte vyzkoušet výrazné líčení, jehlové podpatky nebo neobvyklý účes. Mezi experimentování patří nejen čarování s make-upem či vlasy, ale vyzkoušet můžete i neobvyklý večerní parfém nebo šperky. Oblíbeným módním trendem je vrstvení, se kterým můžete dosáhnout zajímavých výsledků.  Zkuste třeba zkombinovat vícero náhrdelníků (krátké i dlouhé) nebo na zápěstí navlékněte různé náramky. Šperky by měly být podobného stylu, ale pokud si troufnete, můžete zaexperimentovat a sladit i na první pohled odlišné kousky. Hlavně myslete na to, že čím výraznější prvek ve vašem outfitu bude, tím musí být vše ostatní utlumenější. 

Abyste si byla jistá, že vám všechno bude sedět a zjistila, kolik času vám přípravy zaberou, vyzkoušejte si vše předem. Mějte připravené přípravky a fixátory na vlasy, vyzkoušejte, jestli se můžete spolehnout na dlouho trvalost rudé rtěnky a jak dlouho vydržíte ve vysokých lodičkách. Tím vám odpadne stres a nestíhání, které by vám mohlo pokazit celý večer. 

Buďte svá a myslete na praktickou stránku věci

Vždy se ale řiďte pravidlem, že nejdůležitější je být svá. Plesový bál si nikdy neužijete, když se budete cítit v šatech či make-upu nepatřičně. Šaty vám musí sedět, boty nesmí tlačit, a pokud zvolíte účes, který bude sice krásný na pohled, ale při tanci vám bude překážet, taky to není dobře. Využijte příležitosti zazářit, ale nelpěte za každou cenu na něčem, v čem to nebudete vy. Raději si dejte sklenku dobrého vína, vyrazte na parket a zapomeňte na to, že váš outfit není naprosto dokonalý.