Parfémy Nina Ricci

Tento příběh začal, když si rozená Italka – Maria „Nina“ Ricci – vzala Francouze a s jeho pomocí si ve svých necelých 40 letech (v roce 1932) otevřela v Paříži módní butik. Přímo tam vznikaly ty nejoslnivější šaty pohrávající si s ojedinělými kombinacemi materiálů i výrazným kováním, které skvěle doplňovaly vytříbenost a vyrovnanost francouzských žen. Prozíravá Maria si jedinečnost svých návrhů moc dobře uvědomovala, proto jako první z módních návrhářek si je právně ošetřila, a udělovala ostatním butikům licence opravňující realizovat její vize.

S nástupem roku 1941 se její syn Robert rozhodl, že rozvine matčin byznys ještě jiným směrem, a tak v jejím módním domě vytvořil i oddělení parfémů. Tady ze začátku sám experimentoval s přísadami, a hledal ty nejúchvatnější kombinace vonných esencí, jež by zalichotily nejenom náročným Francouzkám. Naštěstí je brzy našel.

Nejslavnějším parfémem této značky je L'Air du Temps zachycující vzrušující a přitom elegantní nástup Marie a jejího syna na chodník slávy. Jeho čistě květinová vůně spojující něžnost gardénie, vášnivost růže a svěžest kosatce, patří dodnes mezi celosvětově nejprodávanější parfémy na trhu. Na vytvoření tohoto voňavého pokladu spolupracoval Robert s předním francouzským parfémovým mistrem, kterému se podařilo přesně zachytit dokonalost a jedinečnost jeho matky Marie. A aby vybrousil tento diamant mezi vůněmi do opravdové exkluzivnosti, nechal si i flakón speciálně vytvořit od slavného umělce pracujícího s křišťálem, Laliqua, s nímž potom navázal dlouhodobou spolupráci. Díky tomu si můžete dnes i vy ozdobit svůj kosmetický stolek nádhernou křišťálovou lahvičkou s uzávěrem ve tvaru dvojité holubice, která symbolizuje lásku a svobodu.

Přestože po smrti matky i syna zažila firma už několik vlastníků a návrhářů, její kouzlo a přitažlivost neustále trvá. Jinde než na seznamu těch nejžádanějších světových značek ji nehledejte.

 

Máte vybráno 18 položek
  • Portfolio:
  • Parfémy 
  • Značka:
  • Nina Ricci  remove

Současně lze vybrat pouze jeden parametr.

Doprava zdarma

arrowCena

arrowZnačka

arrowNastavit objem

zeptejte se odborníků

Podívejte se na odpovědi na nejčastější dotazy od zákazníků. Máte-li jakékoliv otázky, naši specialisté Vám rádi poradí.

Po - Pá: 9:00 - 17:00

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! více zde

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! Více ZDE

Vyhledávání
VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up