Parfémy Jimmy Choo

Exotický umělec původem z Malajsie – Jimmy Choo – se proslavil ruční výrobou jedinečných dámských (a později i pánských) bot. Jak to ale všechno začalo?

Jako člen rodiny obuvníků, vyrůstal, dá se říci, v „jednom velkém botníku“. Možná si ani neměl s čím jiným hrát… Jeho otec ho už od malička učil, jak se z kůží, nití a dalších nezbytností, dají vyrobit ty nejkvalitnější a nejkrásnější boty. Naštěstí se ukázalo, že Jimmy toto rodinné dědictví netrpí jen z povinnosti, ale že jeho zájem o druhy obutí jsou upřímné. Své první boty vyrobil údajně už v 11 letech.

Jakmile dospěl, opustil rodnou zem a vykročil svému štěstí trochu naproti – směr Londýn. Tam, v roce 1983, úspěšně absolvoval London College of Fashion. Díky našetřeným penězům z brigád (jako číšník a uklízeč) si o 3 roky později pronajal malý prostor, v budově staré nemocnice, a začal šít boty. Šlo mu to tak dobře, že v roce 1988 o něm časopis Vogue pěl chválu celkem na 8 stranách! A o další 2 roky později se patronkou Jimmyho tvorby stala samotná britská princezna Diana (tehdejší manželka prince Charlese, následovníka trůnu).

Od té doby stihl ještě založit svou módní značku, Jimmy Choo Ltd, otevřít svůj první obchod v New Yorku, úspěšně své jméno zase prodat a plně se realizovat tvorbou těch nejexkluzivnějších modelů dámských bot, Jimmy Choo Couture, které patří k těm nejdražším na světě. V současné době žije Jimmy stále v Londýně, odkud se snaží zřídit v Malajsii obuvnický institut. Za svůj celosvětový přínos módě, konkrétně obuvnickému průmyslu, obdržel už několik nejprestižnějších malajsijských i britských ocenění.

Parfémy Jimmy Choo vznikají poměrně nově (od roku 2011). Poznáte je už podle jejich jedinečně vymodelovaných flakónů, kterým se jen málokteré jiné vyrovnají. Nejčastěji vypadají jako takové designové ruční granáty ukrývající v sobě explozi ovocno-květinovo-kořenitých vůní, díky kterým se pod vámi zem zatřese rozkoší.

 

Máte vybráno 16 položek
  • Portfolio:
  • Parfémy 
  • Značka:
  • Jimmy Choo  remove

Současně lze vybrat pouze jeden parametr.

Doprava zdarma

arrowCena

arrowZnačka

arrowNastavit objem

zeptejte se odborníků

Podívejte se na odpovědi na nejčastější dotazy od zákazníků. Máte-li jakékoliv otázky, naši specialisté Vám rádi poradí.

Po - Pá: 9:00 - 17:00

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! více zde

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! Více ZDE

Vyhledávání
VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up