Neignorujte kondicionér!

Neignorujte kondicionér!

I když žijeme už ve 21. století, stále mezi námi existují ženy, které po umytí vlasů šamponem nesáhnou po kondicionéru. Zarytě totiž věří, že zrovna ony ho nepotřebují… Jste jednou z nich? Potom se probuďte. Když se dneska bez kondicionéru neobejdou ani psi, tak vy taky ne. Přečtěte si proč…

Nerozlučná dvojka: Šampon a kondicionér

Ne nadarmo bývá v každé reklamě prezentován šampon společně s kondicionérem – kamarádi na život a na smrt… V tomto případě nejde jen o marketingový trik, ale o zásadní spojenectví, které byste neměla nadále ignorovat.

Kondicionér má na vlasy blahodárný vliv. Nejběžněji se používá hned po každém umytí vlasů šamponem. Ke kráse vám stačí nechat ho působit 2–3 minuty.

Spousta žen si dodnes myslí, že jenom šampon jim bohatě stačí. To je ale velká chyba! Zatímco šampon doslova otevírá povrch každého vlasu, abyste ho odmastila do hloubky, kondicionér ho poté zase uzavře, aby v něm zachoval živiny… Víte, jak máte suchou pokožku, když se po sprchování nemažete tělovým mlékem? Stejně tak se každým mytím suší i vaše vlasy a potřebují hydrataci.

Mnohé kondicionéry obsahují spoustu superingrediencí, jinak se vyskytujících jen v maskách na vlasy, které ještě intenzivněji posilují často namáhané vlasy.

Čím poškozenější vlasy máte, tím více kondicionéru spotřebují. Jako vyprahlý poutník na poušti, když najednou objeví studnu s vodou. Když budete používat kondicionér pravidelně, bude vám postupně stačit menší a menší množství, a ušetříte na dalších vlasových přípravcích, jako je např. sprej pro snadnější rozčesávání.

Jaké vlasy budete díky kondicionéru mít?

  • Zdravé – krásně hydratované a nezelektrizované. Zaměřte se zejména na přípravky s keratinem, vitamíny nebo panthenolem.
  • Nezacuchané. Mnohem snadněji je rozčešete a vydrží tak delší dobu.
  • Ještě déle a intenzivněji voňavé.
  • Hebké.
  • Silné. Nebudou se tolik lámat a třepit. Zaměřte se na přípravky obsahující kolagen, aminokyseliny a proteiny (podporují růst vlasů).
  • Lesklé. Ale nijak mastné. Jen tolik, aby vaše vlasy vypadaly „živě“.
  • Tvárné. Lépe se vám budou vytvářet účesy. Navíc zdravé vlasy (s uzavřenými póry) spotřebují mnohem méně stylingových přípravků, díky čemuž se vám nebudou tak rychle mastit a zároveň ušetříte.

Víte, že…

Kondicionér aplikujte vždy jen do spodní poloviny vlasů, nikdy ne ke kořínkům. Vlasy u hlavy jsou nové, mladé a zdravé, proto kondicionér nepotřebují.

Typ vlasů se s věkem mění. Přijde-li vám, že váš kondicionér najednou přestal fungovat, zkuste jiný, nebo alespoň jinou značku (možná si vaše vlasy jednoduše zvykly).

Existují i bezoplachové přípravky na vlasy. Jen je nastříkáte do vlhkých vlasů, pročešete je a je to!

Kondicionér bychom měli používat v létě i v zimě. Celý rok totiž čelíme zdrojům vysušení: slunce, chlór, fén, žehlička na vlasy, mráz…

Existují teorie, že kondicionér se má používat před šamponem. Spousta vlasových expertů je přesvědčených, že když si dáváme kondicionér až jako druhý, tak ho nikdy z vlasů úplně nevymyjeme, čímž vlasy ztrácí objem… No, zkuste sama…

Jeden kondicionér nevládne všem. Vyberte si ten, který je určený pro váš typ vlasů. Na jemné vlasy kondicionér podporující objem, na suché vlasy zase s vyšším obsahem olejů.

Přípravky 2v1 jsou zlo. Nikdy nevíte, kolik je v takovém přípravku šamponu a kolik kondicionéru. A i kdybyste to věděla, pravděpodobně vám to nebude sedět. Např. lidi s dlouhými a poničenými vlasy potřebují hodně kondicionéru, zatímco lidi s mastnými vlasy by ho měli používat opatrně, což u takových přípravků neovlivníte.

Mokré vlasy jsou mnohem zranitelnější než suché. Kondicionér obalí každý vlas ochranou vrstvičkou, čímž zabrání vám samotným, abyste si vlasy poškodila při vysoušení ručníkem.

Velké oblibě se těší i kondicionéry pro psy. Protože rozčesat srst našeho čtyřnohého miláčka je bez něj občas nadlidský úkol!