Dámské šperky podle znamení zvěrokruhu

  • MAGAZÍN
  • Dámské šperky podle znamení zvěrokruhu

Dámské šperky podle znamení zvěrokruhu

Nevíte si rady s výběrem šperků? Zkuste zvolit ten nejvhodnější kousek podle vašeho data narození. Šperky podle znamení horoskopu vám mohou být zajímavou inspirací, jak se ozdobit v souladu s vaší osobností. Objevte ty své!

Vybrat ten správný šperk někdy není lehké. Nabídka je bohatá, a taky přesně nevíte, jestli vám bude vybraný kousek dobře sedět. A problém je o to větší, pokud chcete pořídit šperk někomu dalšímu. Jak zvolit kousek, který nejlépe padne vaší osobnosti? Zkuste se řídit znamením horoskopu, které vám prozradí, jaká ozdoba bude nejlepší přímo pro vás.

Nebojte, nechceme tvrdit, že k ženy ve znamení Vah si musí nutně pořídit náramek s růženínem, a každý jiný bude špatnou volbou. Už od pradávna ale naši předci jednotlivým znamením přisuzovali nejen určité vlastnosti, ale taky různé druhy kamenů, které měly k danému znamení nejvíce pasovat a svému nositeli přinášet štěstí. Proto je můžeme brát jako zajímavou inspiraci. A pokud na astrologii hvězd nevěříte, můžete se podívat jen ze zvědavosti. Třeba objevíte zajímavý kousek, kterým můžete doplnit svou šperkovnici.

Jaké šperky se hodí k vašemu znamení?

Beran 21. 3. - 20. 4.

Odvážní a sebevědomím nabití Berani rozhodně nepotřebují něžné šperky, které budou nevýrazné a jejich temperament je zcela zastíní. Mnohem více ocení nápadné, výrazné a bohatě zdobené šperky, které budou skvěle korespondovat s jejich osobností. Výbornou volbou bude rubín, který je přezdívaný také kamenem lásky a vášně. Skvěle bude pasovat k jejich houževnatosti a ohnivé povaze. Rubín podpoří jejich přirozené sebevědomí a odvahu, a navíc je navede na správnou cestu, pokud by díky své horké hlavě spadli do průšvihu.

Býk (21.4.-21.5.)

Býky ovlivňuje živel země, proto nejsou příliš lehkovážní a většinou u nich vítězí praktická a materiální stránka věci. Proto u nich nečekejte oblibu výrazných a divokých vzorů či ornamentů. Takové šperky by na sebe přiváděly příliš mnoho pozornosti a nehodily by se k jejich vytříbenému šatníku. Raději proto sáhněte po decentních špercích. Jemnější náušnice s kamínky nebo drobné prstýnky budou tím pravým ořechovým. Z kamenů jim nejlépe sedí růžový safír, který jim navíc pomůže lépe zvládat mezilidské vztahy. Býci mají v oblibě krásné a luxusní věci, proto jim tento drahokam rozhodně učaruje. 

Blíženci (22.5.-21.6.)

Intelektuální a komunikativní Blíženci najdou své štěstí s kamenem citrínu, který má radostnou a svěží energii. Říká se, že tento polodrahokam je kamenem diplomacie, radosti a veselé nálady. Do života činorodých a aktivních Blíženců přinese prosperitu a vyrovnanost. Pokud se šperků týká, sázejte na jednoduché a svěží kousky, které tyto jedince nebudou dusit. Blíženci jsou trochu nestálí a často mění styl, proto je podarujte šperkem, který bude tak trochu univerzální a bude ladit ke všemu.

Rak (22.6.-22.7.)

Raci patří mezi jedince s citlivou a křehkou povahou a jsou založeni velmi emocionálně. Proto k jejich charakteru sednou šperky něžné a jemné, které podtrhnou jejich ženskost a oslnivou auru. K Rakům nejlépe sedí perly, které jsou symbolem ženskosti, pocitů a emocí. Ačkoliv mají Raci silný vztah pro rodinu a velmi dbají na dobré mezilidské vztahy, občas mají potíže vyrovnat se sami se sebou. V tom jim šperky s perlami pomohou.

Lev (23.7.-22.8.)

Odvážný a silný Lev se velmi rád nechává obdivovat. I v říši zvířat je lev králem všech živých tvorů a rád se pyšní svou bujnou hřívou, proto není překvapením, že šperky pro Lvy musí být takové, aby je opravdu nikdo nepřehlédl. Nebojí se výrazných barev, ornamentů i extravagantních kousků, ovšem i zde je třeba dbát na určitou eleganci. Z kamenů je pro ně nejvhodnější diamant, král všech drahokamů, jehož energii nezvládne zkrotit nikdo lépe, než ženy ve znamení Lva.

Panna (23.8.-22.9.)

Panny patří k zemským znamením, jsou velmi pečlivé, logicky uvažující a vždy stojí nohama pevně na zemi. Umí být také velmi kritické, proto šperky pro ně vybírejte s rozvahou. Budou jim sedět kousky, které nejsou příliš výrazné, protože Panny nebývají rády středem pozornosti. Raději volte střízlivé a střídmé ozdoby, které budou elegantní a ideálně také praktické. Pokud volíte šperky s kamenem, vyberte zelený smaragd. Tento krásný drahokam jim pomůže vyrovnávat se se stresem, který je často sužuje, a navíc jim dodá energii k honbě za dokonalostí, kterou tolik milují.

Váhy (23.9.-23.10.)

Rozpustilé a umělecky založené Váhy mají velký cit pro krásu. Proto jsou z celého horoskopu snad nejvíce nadšené pro veškeré ozdoby, mezi které šperky rozhodně patří. Nadchnou je náramky, prsteny i náušnice, a protože mají skvělý vkus, vždy je zvládnou perfektně sladit. K jejich povaze nejlépe pasuje polodrahokam růženín, kámen lásky, která hraje v životě Váhy nejdůležitější roli. Výborně si sedne s jejich romantickou povahou.

Štír (24.10.-22.11)

Štír patří mezi znamení s vášnivou duší. Ačkoliv se mohou tvářit jako pasivní jedinci, nenechte se mýlit, uvnitř sebe mají spoustu energie. Pokud chcete potěšit Štíra, darujte mu šperk výrazný, ale jednoduchý. Vyzkoušet můžete třeba některé z minimalistických šperků, které mají ostré hrany a nápadné tvary, ale nejsou přehnaně zdobené. Z kamenů se ke Štírům hodí černý diamant, kámen vášně a taky trochu tajemný nerost, který přesně odpovídá hluboké duši tohoto znamení.

Střelec (23.11.-21.12)

Energičtí Střelci jsou upřímní a jejich cíle jsou vysoké. Pro svou dobrodružnou povahu a aktivní život příliš šperkům neholdují, jelikož by jim tyto ozdoby zavazely. Je proto vhodné obdarovat je náušnicemi nebo prstenem, který nebudou muset denně sundávat a bude výborně charakterizovat jejich osobnost. Pokud se kamenů týká, vsaďte na český granát. Jeho síla a temně rudá barva podporuje jejich vrozenou upřímnost a do života Střelců vnáší naději na nejlepší zítřky.

Kozoroh (22.12.-20.1.)

Kozorozi milují strohou eleganci. Svou povahou jsou to bytosti ambiciózní, cílevědomí, ale trochu konzervativní. Neradi zkoušejí nové věci a nesvědčí jim ani experimentování na poli šperků. Zvolte takový kousek, který není zvlášť zdobený a vyniká jeho přirozená krása. Pro Kozorohy se nejlépe hodí průzračný křišťál, který je čistý a nic neskrývá. Zrozenci tohoto zemského znamení totiž mívají problémy odhalit svou duši a emoce lidem v okolí, proto jim právě křišťál pomůže vnést do duše trochu více něžnosti a trochu víc se otevřít světu. 

Vodnář (21.1.-20.2.)

Originální Vodnáři rádi plavou proti proudu. Jejich povaha je velmi svobodomyslná, přátelská a nápaditá. Přesto mají duši hlubokou a za své ideály se dokáží rvát. Ideální šperky pro toto znamení vlastně neexistují, protože Vodnáři rádi nosí cokoliv a kdykoliv. Jen po nich nechtějte, aby se nechali svázat zažitými konvencemi. Vhodným polodrahokamem pro toto energické znamení je fialový amethyst, který bude jejich mysl povznášet, ale zároveň jim bude připomínat, že realita je zde, na zemi.

Ryby (21.2.-20.3.)

Jemné a klidné Ryby umějí být velmi zasněné a hloubavé. Velmi si cení harmonie v životě a jejich intuice je málokdy zklame. Proto jim budou sedět šperky, které nejsou nijak extravagantní a výrazné. Raději zvolte jemnější kousky něžného, křehkého designu. Z kamenů jim bude sedět modrý safír, nádherný drahokam, který v sobě skrývá tajemné hloubky oceánů, kouzlo noční oblohy a mimo to podporuje kreativitu. Představuje také symbol věrnosti a lásky, kterých si Ryby velmi cení.