8 rad, jak přimět muže, aby se do vás zamiloval

  • MAGAZÍN
  • 8 rad, jak přimět muže, aby se do vás zamiloval

8 rad, jak přimět muže, aby se do vás zamiloval

Po láskyplném vztahu touží každá z nás. Láska totiž patří k základním lidským potřebám – hned po těch fyziologických (dýchání, přijímání vody a potravy, spánek, rozmnožování…) a „jistotních“ (zdraví, stabilní zaměstnání, dobré vztahy v rodině…). Jak ji ale získat? Proč si neplést lásku se zamilovaností, ani zamilovanost s pouhou fyzickou přitažlivostí? A jak zvýšit pravděpodobnost, že se do vás váš vyvolený zamiluje?

„Opravdová láska“ je přes svou čistou podstatu poměrně kontroverzní téma. Někdo se ji snaží definovat filozoficky, jiný psychologicky, další pomocí chemických vzorců, a spousta lidí ji vnímá jednoduše „lidsky“. Podle nás se v každém z těchto pohledů ukrývá část pravdy a člověk by se neměl řídit jen jedním z nich.

Všechny tyto přístupy se naštěstí shodují alespoň v jedné věci, že lásce vždy předchází fáze zvaná zamilovanost. Zatímco žena se dokáže zamilovat opravdu rychle, jak se nepřesně říká: „láska na první pohled“, muž se nejprve rozhlíží a okolní ženy třídí na základě svého sexuálního pudu (i geneticky dané racionality). Jestliže cítí, že mezi ním a vybranou ženou nefunguje nepostradatelná chemie, ani se dál nepokouší ji blíže poznat a pokračuje v hledání. Ale v případě, že mu některá z žen „sexuálně zavoní“, věnuje jí všechen svůj čas a pozornost, aby zjistil, kam to povede dál.

Právě v této fázi máte jedinečnou šanci dostat se mu hluboko do hlavy, do srdce (i do kalhot). Jestliže se do vás skutečně zamiluje, další ženy pro něj na několik dlouhých měsíců, možná i let, naprosto přestanou existovat. Vy budete skutečně „ta jediná“. A když i z vaší strany zamilovanost plně rozkvete, čeká vás oba jedno z nejkrásnějších životních období.

Ale ať zůstanete nohama pevně na zemi, musíte se připravit na skutečnost, že už u fyzické přitažlivosti může váš vztah také skončit a nikdy nedojde ani do zmiňované druhé fáze – zamilovanosti. V tom případě záleží jen na obou z vás, jestli se s tímto faktem smíříte, a budete spolu pouze uspokojovat své fyziologické potřeby, anebo se vydáte na nový lov.

Přejeme vám, abyste svého vyvoleného omámila opravdu smyslnou vůní a dostala se tak za počáteční „rozřazovací čáru“. Teprve od té chvíle má cenu se snažit dobývat jeho srdce. Jak tedy zajistíte, aby se do vás zamiloval?

Buďte sama sebou

Přestože tento článek může působit jako takový seznam úkolů, po jejichž splnění vás čeká zaručená odměna, mějte rozum. Muž není robot, a neexistuje k němu manuál, kterým byste si ho na míru nastavila. Proto jestliže chcete, aby se do vás zamiloval, nechovejte se k němu tak. Nekupujte si hromady rádoby přelomových knih na téma „jak ho sbalit“, „jak být neodolatelná“ nebo „pravidla pro šťastnou lásku“. Hlavně buďte přirozená. Jen tak vás může skutečně poznat a zamilovat se opravdu do vás. Nesnažte se mít a žít život jiné ženy. Mějte ten svůj a buďte s ním spokojená.

Smějte se

Smích je kořením života. Bez něj by náš život chutnal jako odbytá polévka ze školní jídelny, kterou většina dětí vrací rychle zpátky „do okýnka“. Přestože spousta mužů působí, že v tomto ohledu si plně vystačí se svými kamarády, od srdce se zasmát s milovanou ženou má pro ně mnohem větší hodnotu. Vtipkování v mužském kolektivu představuje opravdu příjemnou masáž ega, ale pocit naplnění ze slz smíchu své ženy je pro ně k nezaplacení. Proto vnímejte jeho snahy vás rozesmát, a ve chvíli, kdy ucítíte potřebu smát se na celé kolo, se smějte! Ukažte mu, že s vámi rozhodně není nuda.

Ukažte mu, že víte, co chcete

Nic muže nevytáčí více než situace v restauraci, kdy on přelétne během 3 minut celé menu a má vybrané jídlo i pití, zatímco žena si nabídku přečte minimálně 2x celou od shora dolů a potom řekne, že vůbec neví, co si má dát. Znáte to? Na obhajobu nás žen musíme říct, že to opravdu neděláme schválně a ani nejsme tak vybíravé. Příčinou je naše chorobná honba za dokonalostí. Oběd nebo večeři v restauraci proto vnímáme jako vzácnou chvíli a snažíme se, aby i vybrané jídlo bylo nezapomenutelné. Ale touto naší přehnanou snahou a nerozhodností ty momenty s naším drahým akorát kazíme. Proto skoncujte s nerozhodností! Dejte si jednoduše první jídlo, na které dostanete chuť a udělejte tím na muže nezapomenutelný dojem. Když uvidí, jak jasno máte ve svých chutích, bude chtít poznat, kde ještě jste tak žhavě nekompromisní.

Věřte si

Jestliže máte trochu pošramocené sebevědomí, začněte na něm urychleně pracovat. V dnešní době se setkáte se slovem „motivace“, „sebeřízení“ nebo „sebekoučink“ téměř kamkoli se podíváte, tak už je dál neignorujte a ponořte se do jejich tajů. Jestliže chcete, aby se do vás muž zamiloval, musíte nejdříve upřímně milovat sama sebe. Když se sama v sobě necítíte dobře, muž to pozná a nemá chuť cítit se s vámi stejně.

Proto pravidelně pracujte na svém duševním zdraví – chvalte se, pište si do deníčku své úspěchy, oceňujte nahlas své přednosti, odměňujte se a hlavně se naučte přijímat komplimenty! Uvidíte, že vaše zvýšená sebedůvěra zapůsobí na muže jako magnet, a vy se konečně budete zaslouženě cítit královsky.

Jako skvělý každodenní „nakopávač“ sebevědomí, i „zpříjemňovač“ brzkého vstávání, za nás spolehlivě funguje květinový nebo citrusový dámský parfém. S ním budete vždy svěží a sexy.

Pečujte o sebe, pěstujte svou ženskost

Přestože kolem sebe neustále slyšíte mužské nářky o tom, kolik času tráví jejich ženy v koupelně, nevěřte jim. Jde jen o povzdech hluboko zakořeněný v mužské DNA, který možná někoho stále baví (hlavně srandisty s oblíbeným tématem „Mars vs. Venuše“), ale s realitou nemá vůbec nic společného. Ve skutečnosti každý muž touží po krásné ženě a uvědomuje si, že bez zdlouhavých procesů v koupelně, i mimo ni, to nepůjde. Anebo ne napořád.

Proto se nestyďte za to, že se staráte o své vlasy, nehty, zuby, kůži… Češte se, malujte se a nepočítejte ubíhající čas. Když budete krásně vypadat (navenek), budete se i tak cítit (uvnitř), a to pozitivně ovlivní celý váš život. Následnou pozornost mužů berte jako dokonale sladkou třešničku na dortu.

A hlavně, mimo vizuální krásu se také nezapomeňte chovat jako žena. Nic nepůsobí hůř než opečovávaná kráska, která když promluví, tak svou vulgárností znechutí i otrlého řidiče kamionu.

Nelitujte utracených peněz za svůj šatník

Už nejste malá. Vyděláváte si a umíte hospodařit s penězi. Možná ale v sobě máte až moc silně zakořeněnou rodičovskou poučku „zbytečně neutrácet“, která vás nutí hromadit bez mála celý svůj příjem. Zapomeňte na přehnané „škudlení“ a užívejte si!

Zatímco peníze se budou vždy tisknout nové, délka našeho života je omezená. Proto se chovejme k penězům s respektem, ale zároveň k nim extrémně nevzhlížejme. Zpříjemňujme si jimi život, protože proto je přece vyděláváme!

V první fázi užívání by měla každá žena investovat do svého šatníku. Tento krok totiž úzce souvisí s předchozími dvěma body. Poznejte, co vám sluší a postupně vyměňte ta vybledlá trička a vytahané džíny za nové, pružné, sytě barevné kousky, které budete nosit z lásky, ne z nutnosti.

Už při nakupování oblečení přemýšlejte jak, co a s čím zkombinujete. Ať zbytečně nekupujete stále nové a nové věci a pořád si nestěžujete, že „nemáte co na sebe“. Jestliže teprve poznáváte svůj styl, začněte jednoduše. Kupte si hezky padnoucí džíny, jednobarevná trička (bílá, černá, nějakých pastelových barev), hřejivý kardigan, módní hodinky, nízké tenisky nebo polobotky a k celkovému outfitu ladící kabelku. Tak budete mít jistotu, že vypadáte skvěle a zároveň díky hodinkám na vás už nikde váš drahý nebude muset čekat.

Pokud jste to ještě neudělala, tak zkuste do svého outfitu zařadit i šperky. Správně zvolený šperk umí upoutat pozornost tím správným směrem a také vypovídá něco víc o dané ženě. Náušnice umí přitáhnout pozornost muže k vašim vlasům. Náhrdelník zase přitahuje pohled k obličeji. Náramek pak vypovídá o tom, že ženě záleží na tom, jak působí na své okolí. Korálky a kožené náramky prozrazují, že žena miluje dobrodružství, ráda cestuje a nebojí se žádné výzvy. Stříbrný nebo zlatý náramek pak napovídá, že žena miluje večírky a společenské akce. Pokud tedy svůj outfit doplníte o šperky, může váš celkový dojem vyznít zase o něco lépe a u mužů získáte další plusové body. Navíc svým zevnějškem můžete zacílit na konkrétní typy mužů, kteří vás přitahují.


Snažte se být nezávislá

Tím vás ani trochu nenabádáme k emancipaci nebo dokonce k feminismu! Tak u mužů opravdu neuspějete. Muž musí mít stále pocit, že jste něžná květinka, která potřebuje jemnou a pravidelnou péči, aby neuschla. Proto si nechte otevírat dveře, přisouvat židli, podávat věci z vysokých poliček. Nebraňte se ani pozvání na večeři, do kina nebo třeba na romantický wellness víkend. Zapamatujte si, že všichni muži jsou od přírody tvrdohlaví, ješitní, a nikdo je nedonutí dělat něco, co nechtějí (kromě nich samotných). Jestliže vás chce pozvat, opravdu to tak cítí. Když mu v tom budete bránit, akorát mu tím zkazíte radost.

Nezávislou se staňte v tom smyslu, že neprosedíte každý večer s rukama v klíně, čekající, až přijde a bude vás bavit. Ano, společně strávené chvíle představují nezbytnou podmínku spokojeného vztahu, ale musíte si umět svůj volný čas vyplnit i sama. Choďte pravidelně cvičit, vyrazte do divadla, na zajímavou přednášku nebo výstavu, stýkejte se s inspirativními lidmi, dělejte cokoli, co vám vykouzlí úsměv na tváři. Když se s ním pak večer sejdete, povyprávějte mu o tom, co nového jste zažila nebo jste se dozvěděla. Nakazte ho svým nadšením! Uvidíte, že za tuto vlastnost vás bude upřímně milovat.

Naslouchejte mu

Společností hýbe zažitý stereotyp, že ženy jsou mnohem upovídanější než muži, a pro tuto vlastnost si je také muži často dobírají. Ale víte, že podle několika studií toho muži napovídají skoro stejně jako jejich milé polovičky? Jen ne s každým (tím se od žen tolik liší), ale výlučně v kruhu dobrých přátel – mužů. Proto když pak na ulici zaslechnete rozhovor opačného pohlaví, zdá se vám, jakoby se chudák muž nacházel pod palbou kulometu. To ale není dáno jen počtem ženou vyprodukovaných slov, ale zejména její frekvencí řečového proudu (jak rychle mluví) a frekvencí hlasu (určující jeho výšku). Právě tyto dva faktory podle nás tolik ztěžují komunikaci mezi princeznami a jejich chrabrými rytíři...

Jak ho tedy slovně neukamenovat? Jednoduše mu naslouchejte. Nemluvte jen o sobě a už vůbec ne o tom, co všechno se vám za ten den nepovedlo, nebo kdo všechno a jak vás naštval. Stručně mu nastiňte ty nejzásadnější události vašeho uplynulého dne a nechte ho, aby se sám doptal na to, co ho zajímá. A jestliže nic z toho ho dostatečně nezaujme a vybere jiné konverzační téma, spolkněte svou hrdost a nechte se vést. Budete neodolatelná! Totiž i muži o sobě rádi mluví, a za poskytnutý prostor vám budou následně moc rádi naslouchat…

V případě, že máte co dočinění s introvertem teprve pronikajícím do pravidel komunikace se ženou, můžete převzít otěže – jemně a ne na moc dlouho. Klidně vy nahazujte konverzační témata a ptejte se na to, co vás zajímá. Ale v případě, že se váš „stydlín“ konečně rozmluví, neberte mu slovo.

A největší rada závěrem?

Příliš mnoho neanalyzujte a nesnažte se pouze slepě následovat rady těch či oněch expertů. Články tohoto typu by vám měly sloužit převážně jako zdroj inspirace, ne jako již výše zmíněný manuál. Řiďte se hlavně svým srdcem, rozumem, zkušenostmi a intuicí. Každý partnerský vztah funguje jinak, každá dvojice si zakládá na jiných hodnotách. Proto se s úsměvem pusťte do hledání „toho pravého“ a nezapomeňte si užívat života. Držíme vám palce!