Znáte parfémy Hugo Boss?

Znáte parfémy Hugo Boss?

Když se řekne Hugo Boss, vybaví se nám všem jistě obraz vysoké módy, elegance a luxusu. Je to značka, kterou je třeba ctít, protože patří mezi naprostou špičku módního průmyslu, a to už od svého prvopočátku. Mimo luxusní módu se zaměřuje také na výrobu parfémů, které patří mezi nejoblíbenější vůbec. Z minulosti si však nese výrazné šrámy, které obdivuhodné rozhodně nejsou. Jaká byla cesta Hugo Bosse ke slávě? A v čem tkví úspěch jeho parfémů?

Řekněme si upřímně, Hugo Boss není značka jen tak pro někoho. I do dnešních dnů si udržuje svou exkluzivitu a prvotřídní kvalitu. Sama značka ke kulturní ikonou stejně jako oděvní společností. Když se ale ponoříme pod hladinu úspěchu a lesku, zjistíme, že má i svou temnou stránku.

Temná minulost značky Hugo Boss

Hugo-Boss-No6Německý podnikatel Hugo Boss svou značku založil roku 1923, kdy se ve světě celkově měnilo uspořádání politického i sociálního prostředí. Společnost začala fungovat se sídlem v německém Metzingenu, ale kvůli hospodářské krizi začala brzy čelit bankrotu.

V počátcích 30. let se začíná psát temnější minulost společnosti. Roku 1931 se Hugo Boss připojil k nacistické straně a ačkoliv měl pouze šest šicích strojů a půjčky od věřitelů, dokázal se dostat z finanční tísně. Bossův status jakožto člena nacistické strany dramaticky zvýšil jeho zisky a pozvedl značku z nejistých poměrů na prosperující společnost, kterou známe dodnes. Boss sám se stal cenným přispěvatelem do strany, což mu nakonec vyneslo pozici primárního výrobce nacistických uniforem, ve které pokračoval i v průběhu druhé světové války. Dle historiků k plnění přísných kvót společnost Hugo Boss využívala práci válečných zajatců a otroků, kterým nezaplatila ani cent. Většinou v šicích dílnách pracovaly ženy..

Bossova spolupráce s nacistickou stranou pokračovala až do konce války. Posléze byl obviněn za spolupráci a podporu režimu. Důsledkem bylo zbavení hlasovacích práv, velmi vysoká pokuta, která by v dnešním ekvivalentu dosahovala výše 1 milionu dolarů, a také zákaz podnikání. Hugo Boss zemřel krátce poté v roce 1948, ale společnost žila dál. Otěže převzal jeho zeť Eugen Holy a přetavil značku do podoby, kterou známe dnes. Roku 1950 obdržela značka první objednávku na pánské obleky a s ní opět přišla sláva a úspěch. Na konci 70. let Hugo Boss už vlastnil registrovanou ochrannou známku a začal spolupracovat s dalšími společnostmi. Značka také začala sponzorovat slavné osobnosti jako byl třeba německý závodník Jochen Mass nebo jezdec Formule 1 Niki Lauda. V současnosti sponzoruje různé golfové, tenisové, fotbalové, jachtařské a motoristické sportovce a týmy.

Značka Hugo Boss dnes

Dnes uplynulo více jak 70 let od nepěkné minulosti a značka ve své moderní podobě už rozhodně nenese žádnou spojitost s antisemitskou nebo fašistickou ideologií. Roku 2011 také přišla veřejná omluva v souvislosti s kontroverzními praktikami v minulých letech. Značka se dnes drží svých základních pilířů, jako je preciznost zpracování, prémiové materiály, kvalita, inovace a odpovědnost za své výrobky. Kromě toho je společnost Hugo Boss úzce zapojena do charitativních organizací, které podporují vzdělávání v zaostalých regionech. Nemusíte mít proto obavu pořídit si některý z precizních módních kousků Hugo Boss.

Hugo-Boss-just-differentSpolečnost sponzoruje nejen sportovce, ale také umělce. Od roku 1996 tak každý druhý rok uděluje exkluzivní cenu Huga Bosse, kterou může získat jednotlivec nebo skupina umělců. Účast není podmíněna věkem, pohlavím nebo národností. Vítěz získá 100 000 dolarů a čestnou trofej. Pokud jste tvořiví a věříte si, můžete se zkusit do soutěže zapojit. Když projdete skrze síto vysoce kvalifikované poroty, třeba se na vás usměje štěstí.

Luxusní značka Hugo Boss dnes zaměstnává přes 15 000 lidí na celém světě. Nabízí různé druhy oblečení od elegantních modelů po neformální každodenní kousky, obuv, hodinky nebo módní doplňky. Podle filozofie Hugo Boss by se zákazníci měli vždycky cítit dobře, bez ohledu na to, o jakou příležitost se jedná.

Elegantní parfémy Hugo Boss si snadno zamilujete

Hugo Boss svůj úplně první parfém představil na trhu roku 1985 pod názvem Boss Number One. Od té doby vytvářeli nové a nové pánské kolínské vody i parfémy. Od roku 1997 už vznikly i vůně pro ženy. V dnešní době existuje parfémů Hugo Boss na trhu přes stovku. Nabízí širokou škálu vůní pro každou příležitost a vybere si mezi nimi skutečně každý. Za dlouhá léta parfuméři v Hugo Boss dobře vědí, jaké vůně lidé milují, a tak se na jejich výrobky můžete vždy spolehnout. Jsou kvalitní a dle našeho názoru často atakují pomyslnou příčku dokonalosti.

Nejlepší dámské parfémy Hugo Boss

Vybrat si mezi dámskými vůněmi Hugo Boss není jednoduché, všechny totiž voní naprosto úžasně. Tady jsou naše tipy:

Hugo Boss Ma Vie

Dokonalá kombinace jedinečného kaktusu s dobře známými přísadami jako růže a fréie otevírá svěží a výraznou vůni. Ma Vie Pour Femme je poměrně lehká vůně, která vyvažuje sladké prvky se suššími dřevitými tóny. Voní velmi čistě, příjemně a vydrží po celý den. S touto vůní nešlápnete vedle za jakékoliv situace.

Hugo Boss Deep Red

Sexy a energická vůně s citrusovými tóny, které jí dodává krvavý pomeranč a mandarinky s akcentem černého rybízu. Vůně je docela sladká, postupně v ní ucítíte převahu květinových tónů v kombinaci s vanilkou. Následně se přidává zázvor, santalové dřevo a bílé květinové tóny s vévodící tuberózou. Z citrusového začátku se tak dostáváme do teplejších a hebkých tónů. Deep Red je krásná a pozitivní vůně, kterou si zamilují i sportovněji laděné ženy. Navodí příjemnou atmosféru, je svěží a hodí se i na večerní příležitosti.

Hugo Boss Femme

Výrazná květinová vůně s převahou frézií, růží a jasmínu skvěle funguje v kombinaci s ovocnými tóny jako je mandarinka a meruňka. Citrusovo-květinová vůně Hugo Boss Femme je poměrně lehká, a tak ji klidně můžete nosit během dne.

Hugo Boss The Scent

Teplá a příjemná vůně s orientálními tóny zaujme každého milovníka netradičních parfémů. Ucítíte v ní tmavé kakao, které obohacuje nádherně svěží mandarinka a květinové tóny. Dohromady vytváří velmi zajímavou kombinaci, která na kůži vydrží opravdu dlouho.

Nejlepší pánské parfémy Hugo Boss

Pokud milujete sebevědomé a elegantní vůně, pánské parfémy Hugo Boss budou tím pravým ořechovým. Mezi nejlepší kousky patří bezesporu tyto:

Hugo Boss Bottled No.6

Bezpochyby nejslavnější vůně tohoto módního domu. Atraktivní moderní vůně, která je svěží a zářivá, s výrazným dřevitým a vanilkou. V počátku zaujme ovocný úvod s citrusy, po kterém nastupuje kořenito-květinový střed. Vůně je vhodná pro ambiciózní a sebevědomé muže. Vydrží vonět velmi dlouho.

Hugo Boss Hugo

Povzbudivá pánská vůně ideální pro všechny muže s dobrodružnou povahou. Citronová kůra s kardamomem vás uvítá v úvodu, srdci vůně pak vévodí levandule, máta a vodní tóny. Nakonec přejde do tónů cedru a pačuli. Vůně je velmi silná a vydrží na kůži dlouhé hodiny. Zalíbí se všem mužům s mladistvým duchem.

Hugo Boss The Scent

Pánská verze oblíbené řady The Scent je smyslná a mužná vůně, která odhaluje laškovnou a hravou stránku nositele. Jedná se o vůni dřevito-orientální s tóny kávy, pepře, čokolády, vanilky i pačuli. Tato vůně je velmi silná a nejlépe se bude hodit na večerní nošení či pro zimní a podzimní období.

Hugo Boss Bottled Tonic

Toaletní voda Bottled Tonic stojí téměř v protikladu se silnou a orientálně laděnou vůní The Scent. Tonic je svěží a velmi lehoučká vůně vhodná pro sportovně založené muže. Je citrusovo-dřevitá s kombinací grapefruitu, pomeranče, citronu, jablka, zázvoru, hřebíčku a skořice. Zakončení se nese v dřevitých tónech a vetiveru.