Znáte kosmetiku Bioderma?

Znáte kosmetiku Bioderma?

Péče o pleť je v jednou z velmi důležitých každodenních činností v jakémkoliv ročním období. Působení povětrnosti (vítr, mráz, sluneční záření), stejně jako nezdravého městského prostředí, pleti škodí a vysušuje ji. Proto je potřeba ji pravidelně ošetřovat odpovídajícími přípravky, aby nedošlo k jejímu zanášení, jež kazí její vzhled a kvalitu a může se také rozvinout až do dermatitidy.

Typy pleti

Pleťová kosmetika by měla být šetrná a měla mít takové složení, které je v souladu s konkrétním typem. V zásadě je rozlišováno 4-6 druhů pleti. Každý z nich vyžaduje specifickou péči a přípravky, které obsahují složky vyrovnávající jednotlivé odchylky od standardního normálního typu. Typy pleti lze charakterizovat takto: 

 • normální – je pletí, která nejlépe odolává působení okolního prostředí. Obvykle se příliš nevysušuje, ani neprodukuje nadměrný maz, při styku s různými látkami nedochází k jejímu podráždění. Tento typ pleti obvykle není postižen nadměrnou tvorbou akné, rozšířenými póry ani výskytem jiného druhu vyrážek či nedokonalostí, 
 • mastná – typická velmi lesklým vzhledem a rychle se ucpávajícími rozšířenými póry (černé tečky) kvůli nadměrné produkci kožního mazu,
 • suchá – je viditelně i pocitově málo hydratovaná. Tento typ pleti přirozeně ztrácí mezibuněčnou vlhkost, což se projevuje loupáním a šupinatěním jejího povrchu. Mnohem snadněji se na ní také vytváří vrásky,
 • citlivá – výrazně reaguje na podněty vnějšího prostředí, obvykle nepříjemným pocitem, zarudnutím, pálením nebo svěděním, které může přejít až do náročnějšího podráždění,
 • smíšená – vykazuje různé vlastnosti na různých místech. Obecně se projevuje přechody mezi suchou, normální a mastnou pletí,
 • problematická – typ pleti, u něhož se vyskytují nedostatky ve formě rozsáhlého akné, ucpaných a rozšířených pórů a množstvím tzv. černých teček. 

Typy pleti se mění v návaznosti na prostředí, životosprávu, ale také věk. Dětská pleť je obvykle specifická normálním charakterem, s přechodem do puberty nese spíše znaky mastnějšího charakteru a poté se ustaluje v jednom z uvedených typů. Přípravky na pleť

Péče o jednotlivé typy pleti směřuje zejména k odstranění vzhledově i pocitové nežádoucích vlastností povrchu pokožky. Primárně se ošetřující přípravky používají na tvář, specifická typologie je však patrná také na dalších částech těla především na ramenou, krku a v dekoltu, výživu však potřebuje kůže po celém povrchu těla. 

Pokožka v nekritických oblastech se obvykle vyznačuje charakterem příbuzným normální pleti. Výjimku tvoří řekněme „provozní“ části, jako jsou dlaně nebo chodidla, jež se vysušují mnohem rychleji, či oblasti s vyšší sekrecí potních žláz. Z tohoto důvodu se také přípravky určené pro ošetřování pokožky dělí do dvou základních skupin, a to na:

 • obličejovou kosmetiku – s intenzivnějšími účinky a složením velmi přesně odpovídajícím potřebám konkrétního typu pleti,
 • tělovou kosmetiku – určenou pro méně náročné nekritické oblasti těla a obsahující živiny určené převážně pro suchou a normální pleť. 

Ať už se ovšem jedná o kteroukoliv z uvedených kategorií, musí přípravky na pleť splňovat přísná dermatologická kritéria, která zahrnují jednak účinnost, jednak šetrnost k pokožce. Oba tyto aspekty díky dlouholeté zkušenosti a kontinuálnímu vývoji zaměřenému na kombinaci znalostí nejen dermatologie, ale i příbuzných oborů medicíny, pediatrie, biologie, farmacie, péče o vlasy a pokožku hlavy a stárnutí a regenerace buněk splňuje jednoznačně kosmetika značky Bioderma. 

Kosmetika Bioderma

Veškeré produkty celosvětově distribuované pod značkou Bioderma jsou založeny na unikátní filozofii společnosti BIODERMA, kterou je zajištění zdravé pleti každému zákazníkovi. Tato francouzská společnost byla založena v 70. letech farmaceutem Jean-Noël Thorelem, jež se zabýval výzkumem a vývojem tělové i pleťové kosmetiky šetrné k pokožce, která by zároveň pomáhala zmírňovat nebo eliminovat projevy dermatitidy. 

Koncem 70. let také získal několik patentů a značka Bioderma se stala jednou z nejžádanějších v oblasti kosmetických produktů díky svému speciálnímu složení a úspěchům v boji s nedokonalostmi pokožky. Od 70. let se společnost intenzivně věnuje výzkumu, vývoji a inovacím v oblasti pleťové a tělové kosmetiky, aby svým zákazníkům nabízela stále nové progresivní produkty s přidanou hodnotou. Původně se výzkumná činnost společnosti orientovala na jednotlivé produkty (šampóny s regenerací pokožky hlavy, produkty pro péči o pleť vyvinuté na základě studia dermatologických onemocnění apod.). Od roku 1992 je však celkové zaměření globální a inovativní přístup společnosti se člení do těchto pěti oblastí: 

 1. péče o pleť na základě typologie, 
 2. hydratace pleti, 
 3. ochrana pleti proti působení slunečního záření, 
 4. péče o vlasy a pokožku hlavy, 
 5. regenerace pleťových buněk.

Celý sortiment produktů nabízených společností Bioderma tak zahrnuje: 

 • produkty obličejové kosmetiky 
 • produkty sluneční ochrany
 • produkty tělové kosmetiky
 • produkty pro péči o citlivou pleť dětí (a také maminek) 
 • produkty pro péči o vlasy a vlasovou pokožku

Tělová kosmetika

Používání tělové kosmetiky je žádoucí především pro dlouhodobé uchovávání kvalitativních vlastností, zpomalování stárnutí, jež je přímo v korelaci s působením okolního prostředí, a také příjemného pocitu nejen na dotek, ale i pohodlí nekritických oblastí pokožky. Tělová kosmetika Bioderma je vyráběna ve dvou produktových řadách, které lze zařadit v portfoliu produktů pod kategorie produkty tělové kosmetiky (určené pro ženy) a produkty péče o citlivou pleť dětí. 

Pleťová a tělová kosmetika Bioderma určená pro ženy se člení do několika typů výrobkových skupin pro kompletní vyčištění a ošetření pokožky obličeje a těla. Jedná se o různé druhy čistících vod a přípravků speciálního složení pro obličejovou kosmetiku (řada Sébium), ošetřujících přípravků obličejové kosmetiky (řada Sensibio), či hydratační produkty pro tělovou kosmetiku (řady Hydrabio nebo Atoderm). Velmi oblíbená je pak šetrná a dermatologicky testovaná kosmetika pro děti, která je distribuovaná v řadě ABCDerm.