Zázračná séra na vlasy a vlasové kúry, které musíte vyzkoušet

 • MAGAZÍN
 • Zázračná séra na vlasy a vlasové kúry, které musíte vyzkoušet

Zázračná séra na vlasy a vlasové kúry, které musíte vyzkoušet

Pokud se o své vlasy staráte a zajímáte, určitě máte doma spoustu vlasových produktů, které podporují jejich krásu. Používáte kvalitní šampon a kondicionér, jednou za týden vlasům dopřejete vlasovou masku a chráníte je před horkem a sluncem speciálními spreji… Jsou tu ale i další produkty, které vaše vlasy více než ocení, a to vlasová séra a kúry. V čem jsou speciální a které to jsou?

Objevte sílu vlasových sér

Vlasové sérum představuje komplexní doplněk, který si vaše vlasy rychle zamilují. Jeho hlavní výhodou je vysoká koncentrace aktivních složek, které účinně prameny uhlazují, změkčí na dotek a chrání je před vnějšími vlivy prostředí. Po celý den tak bude hříva hebká, zdravá a lesklá. Zaujalo vás vlasové sérum, ale nevíte, jak ho zařadit do rutiny péče o vlasy? Nikdy jste ho nepoužívali a nejste si uplně jistí, jak funguje? V našem článku se dozvíte všechny důležité informace.

Co je vlastně vlasové sérum?

Tohoto šikovného pomocníka nikdy nezaměňujte s vlasovým olejem, ačkoliv má také tekuté složení. Vlasové sérum představuje přípravek na bázi silikonu, který je navržený tak, aby pokryl celý povrch vlasu. Dokáže mu dodat přirozený lesk, hebkost a hydrataci a umí kadeře chránit před znečištěním. Používají se jak na suché, tak mokré vlasy, podle typu konkrétního séra. Pořídit si můžete nejrůznější druhy sér, přičemž některá jsou vhodná pro suché, poškozené nebo tvrdé vlasy, přičemž existují i lehčí a nezatěžující séra pro vlasy mastné či jemné. Klíčem pro maximální využití vlasového séra je naučit se ho správně používat.

Tip: Silikony ve vlasové kosmetice v poslední době nejsou vítány. Při dlouhodobém používání totiž obalují vlasové vlákno, zabraňují pronikání přípravků do hloubky vlasu a připravují ho o přirozený lesk. Ne každé vlasové sérum nebo kúra silikony obsahují. Vybrat si na trhu můžete i přípravky bez silikonu.

vlasy-2Proč využívat vlasová séra?

Největším problémem, se kterým se lidé ohledně vlasů potýkají je jejich poškození, ztráta lesku a nedostatek hydratace. Suché vlasy s roztřepenými konečky, snadné lámání, drsné kadeře, které se snadno cuchají, matné vlasy bez lesku… to všechno jsou známky poškozených vlasů.

Co způsobuje poškození vlasů?

Důvodů existuje mnoho. Svou vinu nesou jak faktory prostředí - silné sluneční záření, chlorovaná voda nebo prach, tak mechanické poškozování nešetrným česáním a vysoušením, používání žehliček na vlasy nebo horkého vzduchu z fénu. Velký negativní vliv má i nešetrné odbarvování a další chemické zásahy do vlasové struktury.

Vlas se skládá ze tří vrstev - kutikuly, dřeně a kůry. Při poškození a nadměrným teplem je kutikula (vnější vrstva) z vlasu odstraněna, a ten se pak stává suchým a poškozeným. Vlasové konečky se třepí, prameny se krepatí a snadno lámou.

Jedním z největších mýtů, který mezi lidmi ohledně vlasové kosmetiky koluje, je to, že vlasové sérum patří mezi produkty používané pro úpravu vlasů. Ve skutečnosti by mělo být sérum součástí vaší vlasové rutiny, stejně jako je šampon a kondicionér.

Jak fungují vlasová séra?

To nejlepší na vlasových sérech je jejich jednoduchost. Fungují tak, že pokryjí celý vlas a chrání ho před škodlivými vlivy až do dalšího mytí. V zásadě vytváří bariéru mezi vlasem a vnějším prostředím - to je také důvod, proč spousta lidí používá vlasové sérum jako prevenci před poškozením. Díky ochraně, kterou sérum nabízí se vlasy lépe upravují, jsou hladké a krásné. Některá vlasová séra pomáhají zvýšit schopnost vlasů zadržet vlhkost a pomáhají také podpořit jejich růst.

Jak používat vlasové sérum?

Možností, jak tohoto šikovného pomocníka používat existuje několik. Vždy záleží na konkrétním přípravku. Obecně ale platí, že sérum byste měli aplikovat na vlhké vlasy se zaměřením hlavně na vlasové délky a konečky. Přiměřené množství rozetřete do vlasových pramenů a poté kadeře upravte jako obvykle. Naneste ho ještě před fénováním a foukáním. Dalším způsobem je aplikace přímo na suché vlasy. V tomto případě sérum uhladí poletující pramínky a dodá vaší hřívě okamžitý lesk. Pokud ho budete používat na suché vlasy, bude stačit menší množství přípravku.

Čemu se vyhnout?

Abyste na sérum nezanevřeli, musíte ho používat správně.

 • Nepoužívejte sérum na kořínky a pokožku hlavy
  I když myšlenka mít krásně lesklé vlasy od kořínků po konečky zní jako dobrý nápad, aplikaci blízko k vlasovým kořínkům se vyhněte. A to hlavně ti z vás, kdo máte vlasy mastné nebo jemné. I ta nejlehčí séra mají potenciál vlasy zatížit a způsobit hromadění produktu u pokožky, takže budou vlasy vypadat umaštěně. Ideální je tedy aplikovat sérum na konečky a postupně ho promnout do délek.
 • Přiměřené množství a čisté vlasy
  Nepřehánějte to ani s množstvím a četností. Bohatě postačí aplikace jednou za týden až 14 dní. Sérum nikdy nepoužívejte, pokud nemáte umyté vlasy. V případě, že jsou prameny zanesené nečistotami a špínou nebudou moci výživné látky proniknout do vlasu.
 • Tip: Rozehřejte sérum v dlani
  Na rozdíl od vlasových olejů mají séra trochu hustší koncentraci, což může ztížit jejich zapracování do vlasů. Pokud si chcete aplikaci ušetřit a nanést přípravek rovnoměrně, nechejte pár sekund sérum zahřát mezi dlaněmi. Díky tomu malinko zteplá a zkapalní, takže se bude snadněji nanášet.

vlasy-zenaJak vybrat vhodné vlasové sérum?

Stejně jako u ostatních vlasových produktů je potřeba vybírat sérum podle typu vlasů a vašeho cíle, kterého chcete použitím séra dosáhnout. Může to být trochu matoucí, protože všichni chceme vlasy co nejkrásnější po všech směrech, přesto je nutné si vybrat. Můžete volit třeba takto:

 • Chcete hladké a lesklé vlasy - Volte přípravky podporující lesk, proti krepatění a pro dodání hydratace vlasům. Je potřeba kadeřím dodat živiny a podpořit jejich hebkost.
 • Chcete trvanlivější a živější barvu - Vyzkoušejte sérum pro ochranu barvy a lesku vlasů, které chrání barvu před vyblednutím na slunci, zvýrazní ji a předchází poškození vlasového vlákna chemickým barvením.
 • Chcete silnější a zdravější vlasy -Vyberte si produkty, které vlasy posílí, podpoří zacelení roztřepených konečků a vlasům dodají živiny do hloubky. Díky tomu se také omezí jejich lámavost.
 • Chcete hydratované kudrliny -Pokud máte kudrnaté vlasy, nejspíš bojujete zároveň se suchou hřívou bez lesku. Zvolte si sérum, které pomůže kudrliny zvlhčovat, a přitom jim dodají hebkost a lesk.

Nejlepší vlasová séra

 • L´Oréal Professionnel Série Expert Absolut Repair Wheat Oil Nourishing Serum 50 ml - Vlasové sérum pro velmi poškozené vlasy obsahuje pšeničný olej, který zmírňuje krepatění pramenů a vlasy krásně vyhladí. Sérum se neoplachuje a používat ho můžete jak na vlhké vlasy před vysoušením, tak přímo do suchých vlasů, kdy krásně zatáhne roztřepené konečky. Sérum vlasy nemastí.
 • Schwarzkopf Professional BC Bonacure Peptide Repair Rescue Sealed Ends 150 ml - Regenerační krémové sérum ocení všechny vlasy, které bojují se zvýšenou porézností, lámavostí a nedostatkem hydratace. Uhlazuje nejen povrch, ale proniká hluboko do vlasového vlákna, regeneruje ho a vyživuje. Obsahuje vysokou koncentraci proteolipidů a keratinu, které společně zacelují vlasové vlákno a dodávají mu pružnost a pevnost. Vlasy získají zpět svůj lesk a jejich konečky nebudou tak suché.

Dopřejte hřívě vlasovou kúru

Mimo vlasová séra existují i vlasové kúry, které stejně tak pomáhají kadeře udržet krásné a zdravé. Pravidelné ošetřování těmito přípravky vaše vlasy krásně oživí, dodá jim hebkost a lesk. Na rozdíl od vlasových sér většinou kúry necháváme na hlavě působit delší dobu, a poté je opláchneme. Doba působení se pohybuje od několika minut až po půl hodinu. Existují ale i bezoplachové kúry ve spreji, které jsou vhodné pro každého člověka s chronickým nedostatkem času - do dnešní hektické doby jako dělané!

Vlasové kúry podobně jako séra regenerují vlasovou strukturu zevnitř. Bojují proti roztřepeným konečkům a báječně se starají o povrch vlasu - kutikulu. Vlasové vlákno obalí tenkým a jemným filmem, takže bude hebké, krásně lesklé a nebudou se zacuchávat. Vybírat si opět můžete mezi různými typy produktů podle toho, co vaše vlasy trápí - pro lámavé jsou ideální kúry s obsahem arganového či makadamiového oleje, poškozené vlasy potěší obsah keratinu, vlasy suché pak budou vyživené díky bambuckému máslu či kokosovému oleji.

 • Kérastase Fusio-Dose Concentré Oléo-Fusion 10 x 12 ml - Intenzivní vlasová kúra pro suché kadeře s obsahem avokádového a jojobového oleje působí hluboko uvnitř vlasového vlákna, kterému dodává potřebné živiny z dlouhodobého hlediska. Zároveň však okamžitě vlasy vyhladí. Kúru je třeba po působení důkladně vymýt. Balení vám vystačí na 20 aplikací.
 • Wella Professionals SP Color Save Infusion 6 x 5 ml - Vlasová kúra od Welly dokonale rozzáří vaše barvené vlasy. Chrání je před vymýváním a blednutím odstínu. Vlasy zároveň uhlazuje, dodává jim lesk a hedvábnou hebkost. Používá se v kombinaci s maskou na vlasy. Do běžného množství masky vmíchejte jednu ampulku a nechte na vlasech působit 5-10 minut. Poté opláchněte.