Zásady Správného Používání Hodinek

  • MAGAZÍN
  • Zásady Správného Používání Hodinek

Nákup hodinek není žádná věda, avšak i zde je nutné znát a především dodržovat určité zásady správného používání hodinek. Díky těmto informacím, se kterými se, prosím, důkladně seznamte, předejdeme nepříjemným situacím nejen během reklamačního řízení.


Přestože se vždy našim zákazníkům snažíme vyjít maximálně vstříc, ne vždy je to možné. Zde se dočtete, co jsou právě největší úskalí pro kladné řešení všech reklamací.

Antimagnetismus:

Strojek v hodinkách lze krátkodobě zmagnetizovat, pokud je vystaven magnetickému poli. V důsledku toho se mohou hodinky zpomalovat nebo zrychlovat. Tento jev odezní, jakmile jsou hodinky mimo dosah magnetického pole. V případě přetrvávání problému je nutné hodinky demagnetizovat v servisu.
Hodinky odolávají magnetickému poli do intenzity 60 gaussů.
 

Statická elektřina:

Integrované obvody uvnitř hodinek jsou velmi citlivé na statickou elektřinu. Dostanou-li se do kontaktu se statickým nábojem, mohou být tyto obvody poškozeny či zničeny. V žádném případě proto neotevírejte hodinky svépomocí!
 

Teplota:

Doporučená teplota je v rozmezí -5 až +35°C.
Nevystavujte hodinky přímému slunečnímu záření a neponechávejte je příliš dlouho v extrémně horkém či naopak chladném prostředí. Dále se vyvarujte prudkým změnám teplot (zásadně nepoužívejte hodinky např. v sauně, nenechávejte je na palubní desce automobilu nebo neskákejte s rozehřátými hodinkami ze slunce do studené vody). Předejdete tak chybné funkci, předbíhání nebo zpožďování hodinek, narušení vodotěsnosti nebo zkrácené životnosti baterie.
 

Baterie:

Výdrž baterie není kryta zárukou. Nenechávejte vybitou baterii v hodinkách, protože unikající kyseliny mohou poškodit strojek – na poškození nesprávným užíváním se nevztahuje záruka.
 

Chemikálie:

Vyvarujte se kontaktu s chemikáliemi, jako jsou například také parfémy. Mohou poškodit barvu 
a materiál hodinek. Tato poškození nejsou kryta zárukou. Hodinky musí být chráněny před stykem s agresivními chemikáliemi a také plyny. V důsledku kontaktu může dojít ke změně barvy pouzdra, tahu či řemínku hodinek. Dále může dojít k naleptání povrchu, případně narušení těsnosti hodinek. Obzvláště se vyhněte kontaktu s ředidly, benzínem či rozpouštědly apod.
 

Nárazy:

Klasické hodinky určené pro běžné užívání jsou odolné vůči běžným jemným nárazům a otřesům při standardních denních činnostech. Bohužel je v těchto případech nutné zohlednit jejich zpracování. 
V případě, že jsou hodinky osázeny zirkony, jedná se tzv. o módní hodinky a zde doporučujeme být obzvláště šetrní. Tyto hodinky nedoporučujeme pro běžné denní nošení. V případě neopatrného či nadměrného používání, rovněž i v momentě pádu hodinek či nárazu (stejně tak při opakovaných nárazech) se hodinky mohou poškodit, zirkony mohou vypadat, případně se zničit. 
 

Zirkony:

Veškeré zirkony v hodinkách jsou připevněny speciálním lepidlem, pod které se v případě častého nošení, nesprávného používání či uvolnění v důsledku opakovaných i jemných nárazů dostávají různé nečistoty, které následně není možné vyčistit a je tak nutná jejich výměna. Vyhněte se proto takovému prostředí a chraňte tak své hodinky – tato závada není kryta zárukou, stejně jako uvolnění zirkonu v důsledku různých otřesů, nárazů a pádů hodinek. S hodinkami osázenými zirkony není doporučováno koupání, saunování a různé sportovní aktivity – může dojít k uvolnění zirkonů, stejně tak při vystavování hodinek přímému slunci či jiným vysokým teplotám, vlhkosti a chladu. Nalepeným zirkonům rovněž nesvědčí náhlá změna teplot.
 

 

Doporučená péče o Vaše hodinky:

Baterie:

Životnost baterie je počítána okamžikem vložení do hodinek ve výrobním závodě a slouží výhradně ke kontrolním účelům. Při prvním náznaku jejího vybití zajistěte její výměnu. U vodotěsných hodinek proveďte výměnu pouze v servisu poskytující službu provedení tlakové zkoušky!
 

Kožený řemínek a tah hodinek:

Řemínek či tah nedoporučujeme příliš pevně utahovat – mezi zápěstí a řemínek by mělo být možné vsunout prst. Kovový tah by měl být z hygienických důvodů a pro zachování elegantního vzhledu pravidelně čištěn.
 

Povrchová úprava:

V případě zakoupení zlacených hodinek, a také hodinek s jinou povrchovou úpravou (růžové zlato, černá, šedá, modrá aj.), vezměte na vědomí, že povrchová úprava u těchto hodinek je náchylnější na mechanické opotřebení. 
Hodinky s takovou povrchovou úpravou nejsou určeny k nadměrnému namáhání a ke každodennímu nošení. Životnost této úpravy prodloužíte, nebudete-li hodinky vystavovat kontaktu s potem, vlhkostí, chemikáliemi, různými krémy či jinými agresivními látkami.  Dojde-li ke znečištění povrchu hodinek, otřete je vlhkým hadříkem a poté osušte. V případě, že chcete hodinky používat při sportu či fyzické práci, volte raději hodinky s masivním ocelovými pouzdrem bez zlacení a jiných barevných provedeních.