Jak správně vybrat večerní vůni?

  • MAGAZÍN
  • Jak správně vybrat večerní vůni?

Jak správně vybrat večerní vůni?

Výrazné vůně? Proč ne! Ať už se chystáte na ples nebo vás čeká významnější večerní událost, můžete si je dovolit. Jak vybrat tu správnou?

Není parfém jako parfém. Přes den se zrovna nehodí vynést těžší a sladší vůni, ale pokud se chystáte na ples, do divadla nebo na nějaký speciální večírek, kterými se to v tomto období jenom hemží, můžete si dovolit trochu výstřednosti. S večerním parfémem je to jako s večerním líčením. Zkrátka se nemusíte bát být výrazná. 

Jaký typ vůně zvolit na večer?

Určitě hlasujeme pro parfém nebo parfémovanou vodu. Ta totiž obsahuje největší podíl čistých parfémových látek, a proto dokáže vonět intenzivně a dlouho. Rozhodně sáhněte spíše po vůních dřevitých, orientálních a kořeněných, s příměsí květin. Na večerní nošení se příliš nehodí svěží citrusové vůně a lehké květinové parfémy. A kam vůni nanášet, aby vydržela co nejdéle? Vybírejte nejen místa, kde nejvíc nahmatáte tep – to je zápěstí, krk a do výstřihu, ale vůni můžete nanést i do vlasů nebo na oblečení. Myslete ale na to, že výrazná vůně nepotřebuje přehnané dávkování. Stačí jí nanést jen trochu. 

Nejlepší večerní vůně - naše tipy:

1) Christian Dior - Dune


Buďte tajemná jako poušť sama. Dřevitá vůně se špetkou koření a nádechem květin hřeje jako zlatý písek při západu slunce. Parfém Dune od Diora je ztělesněním klidu a dokonalé harmonie. Dodá vám pocit naprosté jedinečnosti a příjemného uvolnění. Nechejte se laskat tóny brazilského růžového dřeva, ambry, lišejníku a benzoinu, které doplňuje chejr vonný. Jedinečné složení se hodí pro jedinečné okamžiky.


2) Yves Sait Laurent - Cinema  


Přitažlivá vůně Yves Sait Laurent Cinéma sedne ženám, které se rády pochlubí svou silnou osobností a ženským kouzlem. Luxusní parfém Cinéma vás postaví do záře voňavých reflektorů, kde se ihned stanete nepřehlédnutelnou. Nechejte se svádět tóny pravé ambry a vanilky, které doplňují mandlové květy, pivoňka, jasmín a svěží mandarinka. S tímto lahodným koktejlem vzbudíte pozornost a obdiv všech v okolí.


3) Thierry Mugler - Angel


Hvězdná vůně pro hvězdný večer. Andělsky čistý, s nádechem vanilky a šťavnatého ovoce, který vás naprosto pohltí. To je parfém Thierry Mugler Angel, který si oblíbila celá Francie. Orientální vůně se skládá z bohatého koktejlu příměsí. Zahalte se do tónů jasmínu, cukrové vaty a bergamotu, které postupně vystřídá vůně karamelu, čokolády, vanilky, švestky a orchideje. Dlouhotrvající vůni si zamilujete.


4) Lancome - Miracle


Voňavý zázrak Miracle od Lancome vás dokonale provede výjimečným večerem. Jiskřivá, lehce exotická vůně vás dostane omamnou frézií a švestkou, kterou doplňuje akcent zázvoru a pepře. Poté se rozvine do příjemných tónů pižma a jasmínu. Dopřejte si parfém, který vás krásně naladí na atmosféru mimořádného večera.


5) Cacharel - Noa

Smyslná vůně, která poukazuje na ženskou zranitelnost a čistotu. Květinově dřevitý parfém Cacharel Noa vás zahrne tóny zelených rostlin, koriandru a santalu, které doplní pačuli, kosatec a bílé pižmo. Zajímavá vůně pro ženy, které se nebojí vystoupit z davu, ale zároveň hledají vůni, která nebude příliš silná a těžká.


Náš tip: Vybavte se odstřikem!

Pokud nechcete kupovat velké balení parfému, protože víte, že ho budete využívat jen někdy, můžete zvolit formu odstřiku. 10 ml je tak akorát velké množství, které většině smrtelníků bude stačit na plesy a večírky po celý rok. Navíc se nemusíte bát, že byste utratila zbytečně velké peníze za parfém, který se vám náhodou netrefí do vkusu. A třetí výhodou je fakt, že maličké balení parfému snadno schováte do kabelky. Pokud by se vám náhodou v průběhu večera zdála vůně málo intenzivní, budete si ji moct dávkovat, kolikrát jen bude libo.