Niche parfémy – proč je darovat právě k Vánocům?

  • MAGAZÍN
  • Niche parfémy – proč je darovat právě k Vánocům?
9. 12. 2019

Niche parfémy – proč je darovat právě k Vánocům?

Není parfém jako parfém. Speciální segment parfémů s označením niche (čteno „nyš”) by mohl vyprávět. Pod tímto označením se skrývají originální parfémy, které nikde jinde nenajdete a ke kterým jen těžko vymyslíte alternativu. Proč se hodí jejich darování právě na Vánoce?

Vánoce jsou vhodnou příležitostí pro obdarování našich nejbližších hodnotnými dárky. Niche parfémy rozhodně hodnotné jsou – parfémy s tímto označením jen tak někde nenajdete. Co je na nich tak zvláštního? 

Originální ingredience se nezapřou

Jejich výjimečnost spočívá především v použitých ingrediencích. Zatímco takové santalové dřevo, citrón, skořici, vanilku, růži či jasmín najdete v každém druhém parfému, niche na to jde jinak. Květiny či tradiční složky zde naleznete také, nicméně většinou se nejedná o jen tak ledajaké suroviny. Dřevo z Laosu, lístky jasmínu sbírané o půlnoci, stříbrné kadidlo, střelný prach, paraguayský petitgrain nebo dřevo Guaiac jsou přísady, které není zrovna jednoduché sehnat ani na dnešním globalizovaném trhu.

Tajemná výroba a malé množství

Jak se přesně vyrábějí niche parfémy, to si jednotlivé parfumérie střeží jako oko v hlavě. Přesné postupy se zpravidla předávají z generace na generaci. Není divu – právě v jedinečnosti se skrývá to pravé kouzlo niche parfémů. Jistě byste také nechtěli, aby někdo vytvářel jen lacinou kopii. Originální niche parfém je zkrátka jen jeden. Ačkoli se niche parfémy zabývají také velké parfumérie, najdeme mezi výrobci velké množství těch menších a nezávislých. Když máte originální vůni, víc nepotřebujete. 

S horší dostupností ingrediencí a tím i jejich vysokou vzácností, se nedají niche parfémy vyrábět ve velkém množství. I proto je jejich cena mnohem vyšší, než u běžných parfémů. Za jedinečnost je zkrátka nutné si zaplatit. Vyšší cenu vám nicméně vyváží skvělá vůně, na kterou pravděpodobně nikde jinde nenarazíte. To je to pravé kouzlo niche parfémů. 

Jak vybrat ten správný niche parfém pod stromeček?

Niche jsou originální, takže by měly odpovídat osobnosti svého budoucího nositele. Vybírejte mu niche parfém pokud možno co nejvíce na tělo, aby měl obdarovaný z takového vánočního dárku skutečnou a nefalšovanou radost. 

Známou parfumerií, která vyrábí niche parfémy, je Acqua di Parma. Ta vyrábí parfémy jak pro muže, tak pro ženy a jejich vůni si s žádnou jinou nespletete. Parfémy od Amourage jsou rovněž dostupné jak pro něžné pohlaví, tak pro drsné muže. Ani se značkou Creed nešlápnete vedle – jejich vůně rovněž potěší citlivý nos pánů i dam. Nemusíte se nicméně omezovat na výběr parfému podle pohlaví – unisex niche parfémy jsou rovněž velmi okouzlující a především v maximální možné míře univerzální. 

Už máte vybráno? Tak dlouho neváhejte – Vánoce jsou za rohem a niche parfém je skvělý dárek, který ocení každý muž či žena. Díky své originalitě a vzácnosti se niche parfémy skvěle hodí pro osobu vám blízkou.