Trendy halloweenský make-up pro letošní rok

  • MAGAZÍN
  • Trendy halloweenský make-up pro letošní rok

Trendy halloweenský make-up pro letošní rok

Ač počasí začátkem letošního října stále připomínalo spíše dokonalé babí léto, je právě tento měsíc proslulý oslavami jednoho oblíbeného svátku.

Keltové ho nazývali Samhain, křesťané Předvečerem všech svatých, v celém světě je však známý především jako Halloween. A jak se slaví všichni víme, nejdůležitější ze všeho je pořídit si pořádnou masku! Jaké jsou halloweenské trendy pro make-up letos vám povíme v dnešním článku, a přidáme také pár tipů na look, kterým ostatní nevyděsíte, ale bude vám slušet během podzimních dnů.

Kde se vzal, tu se vzal strašidelný svátek

Halloween je milovaným ročním obdobím z mnoha důvodů - kostýmy, strašidelné filmy, sladké dobroty jako karamelová jablka, dýňové koláče atd. Ale odkud vlastně pochází a proč jsme ho začali slavit? Věří se, že Halloween vznikl ze svátku Samhain, gaelské oslavy, která znamenala konec období sklizně a začátek zimy nebo temnějšího období roku.

Pozorovatelé věřili, že během této doby se prolíná hranice mezi světem živých a mrtvých. Během oslav Samhainu se zapalovaly velké ohně a hrálo se na hlasité bubny, které měly vést návštěvníky z podsvětí. Keltové nosili kostýmy, aby zahnali všechny zlovolné duchy. S vlivem římské říše, která ovládla Velkou Británii a velkou část Evropy, se festival Samhain postupně mísil s římskými oslavami Feralie.

Hodně z toho, co víme o dnešním Halloweenu, je výsledkem amerikanizace, kterou tento den v průběhu let prošel. Začalo to tím, že do Ameriky dorazili přistěhovalci z Evropy, a když se propojila různá evropská etnika spolu s americkými indiány, začala se objevovat nová verze Halloweenu. Ve druhé polovině 19. století dorazila do Ameriky nová vlna imigrantů, zejména milionů lidí z Irska prchajících před irským hladomorem z brambor. Právě tito irští přistěhovalci pomohli Halloweenu přerůst v národní oslavu.

Halloween make-up 2021

Čas letí jako voda a za pár týdnů je Halloween tady! Nepodceňte přípravu a ukažte se letos v parádním kostýmu s tím nejlepším make-upem. Loňský rok stál za starou belu a valná většina halloweenských párty se nemohla uskutečnit. A to je důvod, proč si letos Halloween užít dvakrát tolik. Začněte proto s přípravami zavčas a připravte si úžasný halloweenský make-up, který všem vyrazí dech.

Buďme upřímní, Halloween je vrcholem roku, co se líčení týká. Je to vlastně jediná příležitost, kdy je přípustné ozdobit si obličej složitými vzory, speciálními efekty a nejrůznějšími vrstvami barev, aniž by na nás někdo hleděl jako na blázna. Obléknout si můžeme i ty nejšílenější kostýmy všech tvarů a velikostí. Halloween zkrátka představuje jakousi svobodu a možnost užít si parádní zábavu, a přitom nevzbuzovat udivené pohledy okolí.

Dobře, ale co když dojde inspirace a nevíte, jakou masku na Halloween vytvořit? Nic se nebojte, s tím vám poradíme. Zde jsou ty nejlepší trendy pro Halloweenský make-up roku 2021!

Corpse bride ala Mrtvá nevěsta Halloween

Inspirace filmy oblíbeného režiséra Tima Burtona se vrací každým rokem a vždy bude na Halloween vypadat skvěle. Proměnit svůj obličej můžete v mrtvolně modrou mrtvou nevěstu, u které nezapomeňte naznačit jizvy na tvářích. Důležitou roli hrají i velké vypouklé oči s výraznými řasami. Partnerem ve filmu jí byl Victor, který sice mrtvý není, ale jeho pleť je velmi pobledlá a pod očima má výrazné stíny. Klasikou je pak Noční můra před Vánocemi alias Nightmare before Christmas, kde je králem halloweenského městečka skeleton Jack se svou partnerkou zombie Sally. Hodně populární je také Srdcová královna z Alenky v říši divů, která vám umožní vyhrát si pořádně s obličejovými barvami.

Pro tento look je důležitá kvalitní podkladová báze, která vám zaručí, že barvy zůstanou po celý večer tam, kde mají být. Pro realistické stínování využijete blendovací štětce, s tenkými linkami si poradí štětce s tužšími vlákny šikmo zastřižené.

Filmy od Disneyho

Ač si pod pojmem Disney představíme primárně animované filmy pro děti, spousta z nich má zajímavé záporné charaktery, které se při přemýšlení o halloweenské masce dají využít. Nedávno dorazil do kin film Cruella, který může být skvělou inspirací pro váš halloweenský večírek. Černobílá tvář, tmavé stíny, výrazně rudé rty a černobílá paruka bude vypadat perfektně. Obdobně můžete najít inspiraci v postavě Maleficent - Zloby nebo třeba zlé mořské čarodějnici Uršule, která sebrala Ariel hlas. Fantazii se meze nekladou, a pokud vás nelákají zlé postavy, můžete si některou z těch dobrých trošku poupravit. Co třeba zombie Bambi nebo Pocahontas? Nebojte se být originální.

Tajemní elfové a víly

Pokud nejste fanoušky temných postav a krvavá řež nebo jiné násilnosti vám nejsou vlastní, rozhodně to neznamená, že byste se měli vzdát halloweenské masky. Letošní rok je totiž in na Halloween zvolit líčení v duchu elfů a víl. Představují nádhernou možnost, jak uniknout do fantasy světa magie, kouzel a fantastických bytostí. Proměňte se i vy alespoň na jeden večer v nádhernou lesní elfku nebo okouzlující něžnou vílu nebo tajemnou divoženku z temného hvozdu. Nebojte se sáhnout po pastelových a perleťových stínech, které z vás snadno udělají skutečně nadpozemskou bytost.

Třpytivé lebky

Na halloweenské párty se určitě budete chtít pořádně blýsknout. Skvěle vám k tomu poslouží třpytivé kamínky, které můžete na obličej vyskládat do podoby lebky. Dia de los Muertos je pořád horkým trendem i mimo Mexiko! Výsledný look bude naprosto ohromující a rozhodně nepřehlédnutelný. Jen vám možná bude trochu líto nádhernou lebku z tváře odlíčit. Aby vám kamínky na kůži dobře držely, vyzbrojte se speciálním lepidlem na bázi silikonu. Najdete je v lepších drogeriích nebo na e-shopech s líčidly.

Inspirujte se zvěrokruhem

Nápady na halloweenský make-up jsou opravdu všude okolo vás, stačí se jen umět dívat. Mezi trendy roku 2021 budou patřit i make-upy v podobě znamení zvěrokruhu. Nezapomeńte, že čas byste měli věnovat nejen obličeji, ale také vlasům a zbytku těla. Některé make-upy vyžadují pro dobrý efekt vystínování krku, k jiným potřebujete paruku nebo ozdoby do vlasů. Hrajte si a vymýšlejte originální způsoby, jak dosáhnout té nejlepší masky.

HalloweenVizuální efekty

Na internetu najdete spoustu inspirace ohledně make-upu založeném na optických klamech a jiných efektech. Můžete si tak namalovat vícero oči, zpitvořit rty, “vyříznout” z obličeje kusy kůže, vytvořit si na tváři divadelní masku nebo ji neúměrně zúžit či rozšířit. Možností je velká spousta, chce to ale trochu cviku a výtvarného talentu. Nebojte se proto halloweenský look vyzkoušet dostatečně dopředu, ať vychytáte mouchy a vypilujete vše k dokonalosti na den D.

Rozpouštějící se obličej

Mezi nejnovější trendy pro halloweenský make-up patří také tzv. melting face, což můžeme přeložit jako rozpouštějící se obličej. Efektu tání dosáhnete pomocí tekutého latexu na obličej, který vám umožní vytvořit velmi realistický vzhled. Latex je zcela bezpečný, a když ho nabarvíte obličejovými barvami a stíny, můžete si s ním užít velkou zábavu. Právě on je potřebný i pro výrobu realistických boláků, řezných ran, jizev a podobných neduhů, které jsou na Halloween populární.

Trik s růží

Velmi efektně vypadá, když svou tváří na oko propíchnete nějaký předmět. Může to být jehlice, drát, šíp, vyrobené nůžky nebo klidně nůž. Nám se nejvíc zalíbil trik s růží. Make-up nanesete jak jste zvyklí, tedy podkladová báze, make-up, korektor, pudr, zvýrazníte oči i rty. Potom budete potřebovat čerstvou či umělou růži, kterou přeříznete šikmým řezem tak, aby to vypadalo, že vám s ní někdo propíchl tvář skrz na skrz. Místečka vpichu si naznačíte korektorem a potom pomocí tekutého lepidla na obličej připevníte část s květem a část s listy. Nezapomeňte vpichy pořádně ozdobit umělou krví. Výsledek vypadá parádně!

Nude look na Halloween

Neláká vás vytvářet si na obličeji umělecké a bláznivé výtvory? Určitě to není povinnost. Je třeba říct si, že příliš velké množství make-upu, nejrůznější barvy na obličej a různé aplikace nejsou pro pleť to nejlepší. Když takto strávíte celý večer, pravděpodobně se vám pokožka odvděčí pupínky. Je proto dobré připomenout si, že i “obyčejný” nude make-up vypadá moc hezky.

Základem nude make-upu je vytvořit efekt přirozenosti. Muži si často tento look pletou s nenalíčenou tváří, my ženy však víme, že to není jen tak. Před líčením je dobré pleť vyčistit tonikem, nanést rozjasňující sérum a pleťový krém. Poté je potřeba barevně sjednotit tvář, k čemuž poslouží lehký make-up nebo BB krém. Drobné nedostatky jako pupínky nebo kruhy pod očima zamaskujte slabou vrstvou korektoru a tvář lehce přepudrujte. Dále se neobejdete bez broskvové tvářenky a úpravy obočí, které pročísněte kartáčkem a doplňte tužkou na obočí. Zapomeňte však na výrazné a tvrdé linie! Na oči můžete použít trochu hnědé řasenky a rty přejeďte nude rtěnkou. A je hotovo. Takový make-up působí naprosto přirozeně a zvýrazní vše, co je na vaší tváří krásné. Můžete s ním bez obav vyrazit na rodinnou večeři nebo na rande.

Pokud chcete nude looku přidat trochu halloweenského feelingu, můžete použít bronzový nebo oranžový stín, pomocí kterého na horním a dolním víčku namalujete linku. Na rty můžete použít rtěnku s oranžovým či cihlovým odstínem.

Ať už si na letošní Halloween vyberete jakýkoliv kostým, doufáme, že jsme vám našimi tipy přinesli zajímavou inspiraci a vy si užijete skvělou podzimní párty.