TOP svatební účesy 2021

TOP svatební účesy 2021

Svatební sezóna 2021 je v plném proudu, a pokud se letos stanete nevěstou, budou vás určitě zajímat nové trendy v oblasti svatebních účesů. Vlasy jsou totiž na svatbě pro nevěstu většinou stejně důležité jako třeba svatební šaty, výzdoba, zábava nebo líčení. A stejně jako v těchto oblastech se i trendy v účesech proměňují. Připravili jsme pro vás inspiraci na nejoblíbenější vlasové stylingy pro letošní rok, které doplníme množstvím rad a tipů, jak udržet vlasy na svatbě krásné a jak je připravit před velkým dnem. Ať už hledáte svatební účesy pro dlouhé nebo krátké vlasy, určitě narazíte na něco, co se vám bude hodit.

I přes nejrůznější trendy ale mějte vždy na paměti, že je důležité vybrat si účes korespondující s vaším tvarem obličeje nebo stylem šatů. Teprve potom by měla přijít na řadu móda.

Trendy svatební účesy 2021

Trendy způsoby pro vlasy splývající dolů

Zatímco svatební drdoly jsou velmi krásné a mohou nevěstě dodat velmi elegantní vzhled, existují také skvělé způsoby, jak nosit vlasy rozpuštěné.

Pokud uvažujete o elegantních vlasech, možná zvažte úhlednou a symetrickou střední část na temenu hlavy. Tento styl letos prochází obrovským návratem a skvěle vypadá na všech tvarech obličeje. Nevěsty, které mají problém s udržením vln či si zkrátka vlasy vlnit nechtějí mohou tento styl také vyzkoušet. Minimalistická nevěsta to bude účes taktéž milovat, protože zdůrazňuje přirozenou krásu a díky své jednoduchosti nebude odvádět pozornost od jejích nádherných svatebních šatů. Ať už hledáte svatební účesy pro jemné vlasy nebo husté vlasy, je to dobrá volba.

svatba-uces1Ohromující dlouhé copánky

Dalším trendem, který letos stále sílí, jsou copánky ve svatebních účesech. Ano, pletené účesy na svatbu nejsou ničím, co bychom neznali, ale existuje množství způsobů, jak je využít - od francouzských copů splývajících do strany, přes volné pletené korunky, až po napůl vyčesané a napůl rozpuštěné vlasy se zapracovanými copánky. Také je zábavné je různě doplňovat. Například plážové svatební účesy s copánky mohou být zdobeny mušlemi, hřebeny s mořskými motivy, čelenkami, sponami a spoustou dalších prvků. Ať tak či onak, letos s copánky zabodujete.

Krásné svatební doplňky do vlasů

Svatební doplňky do vlasů jsou skvělé pro všechny typy a délky vlasů. Na výběr máte širokou škálu v závislosti na požadovaném účesu. Od vlasových šperků, které by se skvěle hodily ke svatebnímu účesu pro středně dlouhé vlasy, až po ty, které budou vypadat krásně v dlouhé a husté kštici.

Vyčesané účesy i pro jemné a tenké vlasy

Vlasové příčesky jsou skvělým způsobem, jak přidat kštici objem, ale některé nevěsty by se bez nich raději obešly, přesto by si přály mít vlasy vyčesané. I takový účes existuje, můžete vyzkoušet nový, uvolněný a vzdušný francouzský účes zvaný French twist, který patří mezi oblíbenou metodu “updo” účesů. Jedná se o klasický klasický účes, který zahrnuje vzdušnost a jednoduchý vzhled vašeho updo. Pro ten trochu chaotický vzhled můžete povolit několik volných pramenů. I když tento účes vypadá nejlépe u hustých vlasů, pořád vypadá skvěle i s těmi řídkými.

Velkolepé nápady pro svatební ohony

Další krásnou možností pro svatební účesy s dlouhými vlasy je ohon. Na svatbu ho však možná budete chtít trochu zkrášlit a vytvořit něco víc než obvykle. Můžete zkusit poloviční svatební účes s culíkem pouze z horní části vlasů (tzv. falešný), nebo můžete mít normální culík, ale svázaný v mašličce či s gumičkou omotanou pramenem vlasů.

Pokud máte vlasy po ramena a dáváte přednost mnohem delšímu culíku, zvažte prodloužení. Ať tak či onak, ohon je dlouhotrvající trend, který je skvělou volbou pro každou nevěstu.

Jednoduché nápady pro dlouhé vlasy

Najít svatební účesy pro dlouhé vlasy není tak obtížné, jak by se mohlo zdát. I když pro krátké nebo středně dlouhé vlasy může existovat více možností, u delších vlasů je toho stále mnoho. Skvělá věc na dlouhých vlasech je, že budou vypadat nádherně v updo nebo napůl upraveném svatebním účesu. A pokud máte vlasy zdravé a lesklé, zvažte možnost kompletního rozpuštění.

Moderní účesy s volnými kadeřemi

Volné kadeře jsou v dnešní době velmi oblíbené, a to v neposlední řadě kvůli jejich klasickému vzhledu. Jakmile máte požadovaný typ kadeří, ať už jsou to rozcuchané kadeře nebo vlny, můžete si vlasy upravovat téměř jakkoli. Můžete váš účes nechat bez doplňků nebo použít stylové doplňky, záleží čistě na vás. Jedna věc, kterou víme, je, že dobře tvarované kudrlinky dodávají vašim vlasům trochu objemu a hloubky jako nic jiného. Každá nevěsta, která hledá na svůj svatební den nějaký půvab by měla zvážit volně rozpuštěné vlasy.

Nedbalé účesy

Pokud máte slabost pro rozcuchané účesy, které působí jakobyste právě vstala z postele, pak můžete vyzkoušet nedbalý účes i pro svatební den. I když si někteří mohou myslet, že k vytvoření takového účesu není nutné žádné úsilí, opak je pravdou. Musíte si vytvořit požadovaný účes, ale volnějším způsobem, kdy vám zepředu a ze stran budou poletovat uvolněné prameny.

Tento vzhled by byl skvělý pro uvolněnou, bohémskou nevěstu, a svatbu třeba na pláži. Bude vypadat skvěle i v průběhu dne, protože už ze začátku není pevně stažený.

svatba-usec2Vzdušné a volné přírodní účesy

Mnoho nevěst se rozhodne, že vlasy nebudou příliš “znásilňovat” a použijí přirozenou strukturu, se kterou se narodily. Díky tomu je celý proces česání jednodušší. Takový účes výborně ladí s přirozeným vzhledem nevěsty a krásně doplňuje uvolněnou atmosféru svatby. Existuje celá řada účesů, které zapadají do tohoto stylu. Od vintage svatebních účesů až po indické svatebních účesy s velkými, ale volnými a vzdušnými copánky, které budou slušet každé nevěstě.

Uvolněný ale elegantní svatební drdol

Tento klasický a přesto jednoduchý účes je ten, který se hodí k většině tvarů obličeje a vypadá báječně na každé nevěstě. Drdol je romantický a zároveň jednoduchý. Uvolněná verze ještě zvyšuje jeho přitažlivost. Ozdobit ho můžete umělými květinami nebo zlatými či stříbrnými prvky.

Polovina vlasů nahoru, polovina dolů

Zábavným elementem na těchto účesech je fakt, že existuje obrovské množství, jak s nimi pracovat. Od copánků, přes ohony, kadeře a dokonce rovné vlasy. Existuje celá řada účesů, které budou fungovat s polodlouhými, napůl sestřiženými vlasy, a také s různými délkami vlasů. Se správnými copánky v kratších a polodlouhých vlasech se vytvoří pohádkový a romantický vzhled, který je na vaši svatbu ideální.

Jak zvolit ten nejlepší svatební účes?

Možná máte už od střední školy vybraný svůj oblíbený a vysněný svatební účes, který zkrátka chcete mít. Je však důležité uvědomit si, že ne každý účes každému sluší. Zaměřit se musíte na tvar obličeje, délku vlasů a jejich hustotu, ale také na prvky v obličeji jako jsou odstávající uši nebo velikost nosu. Dobrý kadeřník vám dokáže udělat účes, který bude korespondovat jak s vaším přáním, tak s výše zmíněnými skutečnostmi. Mimo jiné se svatební účes musí hodit k vašim šatům. Pokud jsou jednoduché, můžete zvolit komplikované účesy, jestli je ale vaše róba bohatě zdobená, zvolte jednoduchý styl účesu. To samé platí o nejrůznějších doplňcích jako jsou různé čelenky, hřebínky a spony.

Jak vlasy připravit před svatbou?

Dva až jeden měsíc před svatbou

Vyberte si, jaký účes budete na svatbě mít. Můžete zvážit trvalou, prodloužení vlasů nebo vlasy naopak zkrátit. V tuto dobu byste měla vědět, jak se svými vlasy naložíte, abyste měla dost času vše vyzkoušet, nakoupit doplňky a sladit účes s vašimi šaty. Nezapomeňte se zavčas objednat ke kadeřníkovi! Pokud už máte účes vybraný, můžete kadeřníkovi zaslat fotografie a vyhnout se tak situaci, kdy by vámi zvolený účes neuměl vytvořit.

Tato doba je navíc vhodná pro zařazení vlasových olejů, regeneračních a vyživujících masek nebo jiné péče, která vaše kadeře vyživí, dodá jim lesk a hebkost. Pokud už tyto přípravky používáte, pak jedině dobře. Zkuste se také vyhýbat kulmám a žehličkám. Uvidíte, že když necháte vlasy měsíc odpočívat, bude to na svatbě znát.

Tři týdny před svatboupriprava-svatba

Zajděte ke kadeřníkovi a proveďte promyšlené úpravy, nový sestřih nebo zastřižení konečků. Proberte s ním vaše možnosti a zjistěte, co vám sluší.

Dva týdny před svatbou

Tato doba je nejlepší čas pro oživení barvy nebo dobarvení odrostů u kořínků. Zapomeňte však na divoké experimenty a náročné odbarvování nebo dramatické ztmavování. Vyberte si svůj oblíbený odstín, který znáte.

Týden před svatbou

Proveďte zkoušku účesu. Ať už jste si vybrala nějaký z nejnovějších trendů, chcete zaexperimentovat nebo vás lákají účesy ze 40. let, budete určitě klidnější, pokud si svůj účes vyzkoušíte. Navíc se kadeřník seznámí s vašimi vlasy, jejich kvalitou a společně můžete lépe vymyslet, jaký účes vám bude slušet.

Den před svatbou

Teď je nejvhodnější doba na to umýt si vlasy. Druhý den budou vaše kadeře poddajné a krásně hebké. Vlasy je dobré vyfoukat hlavou vzhůru a přidat do nich trochu pěnového tužidla. Takto získají objem a účes bude po celý den lépe držet. Využít můžete i fixační spreje a laky na vlasy - s tím vám nejlépe poradí váš kadeřník. Dávejte si však pozor, aby vaše vlasy nepůsobily příliš škrobeně a uměle. Každym vlasům sluší nejvíce vzdušnost a pohyb.

Doufáme, že vám naše rady a tipy pomohou k vlasům podle vašich představ. Ať už ale zvolíte jakýkoliv účes, nezapomeňte si svůj velký den užít naplno!