6 + 1 jarních vůní, které stojí za to vyzkoušet

  • MAGAZÍN
  • 6 + 1 jarních vůní, které stojí za to vyzkoušet

6 + 1 jarních vůní, které stojí za to vyzkoušet

Jaro si o změnu parfému vyloženě říká. Zatímco v zimních měsících si můžeme dovolit nosit jakkoli těžkou a výraznou vůni (protože se na kůži nerozvoní tak intenzivně), jakmile se oteplí, měli bychom si zvolit o něco lehčí parfém – nejlépe citrusový, květinový nebo ovocný. Podívejte se, které dámské parfémy nosí ženy nejraději…

I když někteří z nás stále ještě po ránu škrábou z auta otravnou námrazu, jaro už je vážně tu. Poznáme to snadno… Už nevstáváme za tmy a absolutního mrazivého ticha, ale čím dál častěji nás probouzí sluneční paprsky a zpěv ptáků. Taky si všimněte, jak osvěžující je vzduch! Příroda se jednoduše dostává do jarní nálady a usilovně pracuje na tom, aby brzy rozkvetla. Jak jste na tom vy?

Jestli si stále připadáte po zimě unaveně, těžce a bez nálady, věřte, že pomocí svěží jarní vůně zaženete všechny chmury… Stačí si jen vybrat.

Provokativní Black Opium (Yves Saint Laurent) v sobě snoubí ty nejskvostnější ženské přednosti. Je sladký jako první pusa (po hruškách), fascinující jako vaše „všehoschopnost“ (po silné kávě) a roztomile výbušný (po růžovém pepři). Přestože někteří ho doporučují pouze na zimu, my ho do kategorie „těžké parfémy“ rozhodně neřadíme. Dokáže totiž v ženě (i jejím okolí) vzbouzet takové pocity, které v jarním parfému přesně hledáme. Více se o něm dočtete v naší recenzi.

Fleur de Parfum asi není potřeba déle představovat. Tato vůně, stejně jako všechny ostatní dámské parfémy od značky Chloé, si už roky drží své čestné místo mezi těmi nejlepšími vůněmi pro ženy, které kdy kdo stvořil. Proto jste o ní už bezpochyby slyšeli… Na první přivonění vás omámí povzbuzujícím mixem bergamotu, grepu a verbeny. Záhy se o slovo přihlásí něžné třešňové i růžové květy, a dokonalý zážitek z každého dne podtrhne jedinečnost cedrového dřeva a pižma.

Miss Dior Absolutely Blooming je zkušenější a vášnivější sestrou Miss Dior Blooming Bouquet. Její svůdná růžová barva dokonale reprezentuje ingredience, které v ní jsou obsažené… V hlavě se ukryl černý rybíz, malina, granátové jablko a růžový pepř. V srdci najdete pivoňku a růže a v základu se pyšní bílé pižmo. Dior přesně ví, čím sebe i svého partnera spolehlivě nažhavíte…

Jakmile jednou okusíte endorfiny nabitý Eclat D´Arpege (Lanvin), jen těžko se s ním někdy rozloučíte. Má jedinečnou moc povzbudit svojí nositelku i ve dnech, kdy by se nejraději schovala pod peřinou. Lístky sicilského citronu, květy šeříku, pivoňky, broskve a zelený čaj jsou dokonalou ódou na radost.

S Light Blue (Dolce & Gabbana) se budete ráda vonět od jara až do podzimu. Její citrusovo-květinové složení vás totiž jen tak neomrzí… Naopak, se stoupající teplotou vzroste i vaše touha po osvěžení, a tu tato dámská vůně spolehlivě uhasí. Přestože na trhu je už neuvěřitelných 17 let, nemá konkurenci.

Bright Crystal (Versace) je další zvolenou Superstar mezi dámskými vůněmi. Za to vděčí pravděpodobně nejvíce výrazným ovocným tónům granátového jablka, kterými vás potěší hned po nanesení. A až se dosyta nabažíte její šťavnatosti, zahalí vás jemným květinovým závojem z lotosů, magnólií a pivoněk.

TOP jarní vůně pro vašeho muže: I pro něj totiž platí, že by svůj parfém měl přizpůsobovat ročním obdobím. Silná kolínská může v zimě dělat dojem, ale v létě kolem něj vytvoří spíše minové pole, kterému se všichni raději vyhnou obloukem. Ušetřete ho takových situací a pořiďte mu citrusové smoothie Happy for Men (Clinique). To ho spolehlivě osvěží, zchladí a dodá mu novou energii i v ty nejnáročnější dny.

Lákají vás všechny a nemůžete se rozhodnout? Právě kvůli takovým dilematům pro vás máme v nabídce i vzorky parfémů s rozprašovačem (o objemu 10 ml). Tak si můžete objednat více vůní najednou, v klidu si je doma chvilku zkoušet a udělat si jasno, která vůně je pro vás ta pravá.