TOP 5 hollywoodských náušnic

TOP 5 hollywoodských náušnic

Říká se, že nic netrvá věčně, ani hollywoodská sláva. V otázce módy je tomu ale přesně naopak. To, co jednou sklidilo obdiv na červeném koberci a bylo navždy zvěčněno na stříbrném plátně, se navždy zapíše do světových trendů a často vytvoří neodmyslitelnou součást nejen nadčasových šatníků, ale třeba i šperkovnic, jako v těchto pěti případech.  

Marilyn Monroe udávala směr

Marilyn Monroe si zamiloval celý svět hned v jedné z prvních celovečerních rolí, a to ve thrillerovém filmu Niagara z roku 1953 režiséra Henryho Hathawaye v produkci společnosti Twentieth Century Fox. Monroe byla naprosto neodolatelná v žhavě růžových šatech, které doladila do dokonalosti zlatými kruhy typu knocker. Nejen tento módní doplněk krásky z Niagary, ale i všechny ostatní módní výstřelky, které si Marilyn v 50. letech minulého století oblíbila, byly hbitě kopírovány širokou veřejností a staly se silně populární po celá desetiletí. My si dokonce myslíme, že klasické, ikonické zlaté náušnice ve tvaru kruhu budou ženy milovat navždy.  

Cynthia Nixon vyžaduje speciální úpravu  

Americký seriál Sex and the City je jednou z nejoblíbenějších show díky svému upřímnému pohledu na život třicátnic se všemi milostnými aférami, rozchody a přátelstvím ve městě snů, NYC. Stejnou důležitost, jakou měla v jednotlivých epizodách dramata protagonistek, sehrávala i móda. Kostýmní návrhářka SATC Patricia Field svými módními kreacemi vždy bavila, překvapovala, inspirovala a probouzela vášně a touhy nejen ve fanynkách seriálu. Proslavila mnoho módních značek, například obuvníka Manola Blahnika a ovlivnila celý módní svět. 

Její velkou slabostí byly samozřejmě kabelky a šperky, především náušnice. Extravagantní krystaly, opulentní plastové nebo Swarowski náušnice v nejrůznějších provedeních vybírala nejraději pro herečku Cynthii Nixon alias Mirandu Hobbesovou, protože vždy skvěle ladily k jejím zrzavým vlasům. Málokdo ale ví, že Cynthia nemá propíchnuté uši a proto se každé náušnice pro její roli speciálně upravovaly na klipsy.  

Angelina Jolie přidělává práci ochrance

Smaragdové šperky si užívaly nejvíce obdivu ve slavné éře Elisabeth Taylor, ale poté více či méně z hollywoodské scény zmizely. Vše změnila v roce 2009 při předávání cen Akademie filmového umění Angelina Jolie. Svou nominaci za nejlepší herečku ve filmu „Výměna“ sice neproměnila, ale zato všem doslova vyrazila dech božskými smaragdovými náušnicemi, které pro ni vytvořila návrhářka Lorraine Schwartz. Tyto 115 karátové náušnice ve tvaru slziček v hodnotě neuvěřitelných 2,5 milionů dolarů byly těmi nejdražšími náušnicemi na červeném koberci, které jsme měli čest spatřit. Závratná cena a neočekávána pozornost, kterou tyto náušnice vyvolávali, zatočili hlavu především oscarové ochrance, která nevěděla, co střežit dřív, zda slavné osobnosti nebo tento přepychový šperk.

Scarlett Johansson je dívka s perlou 

Příběh této perlové náušnice se začal psát, tedy vlastně malovat rukou nizozemského malíře Jana Vermeera už v roce 1665. Jeho se obraz se klidně mohl stát jedním z mnoha portrétů Zlatého věku, ale náušnice mu určila zcela jiný osud. Obraz „Dívka s perlou“ se stal fenoménem a předlohou pro různá literární i filmová zpracování. Nejslavnějším počinem je stejnojmenný výpravný film z roku 2003, natočený britským filmovým režisérem Peterem Webberem, ve kterém hraje Scarlett Johansson služku Griet a stává se neodolatelným modelem pro Colina Firtha. Film byl následně nominován na British Academy Film Awards, tři ceny Academy Academy a dvě ceny Golden Globe.

 Toto působivé filmové zpracování připomnělo krásu nejen tohoto obrazu, který byl v roce 2006 vybrán nizozemskou veřejností jako nejkrásnější obraz v Holandsku, ale vznesl i mnohé diskuse a pochybnosti o materiálu náušnice. Někteří experti tvrdí, že vzhledem k velikosti a zrcadlovému odrazu, nemohla být náušnice perlová, ale z nějakého kovu, například leštěného cínu. Ať už se jednalo o perlové, cínové nebo stříbrné náušnice, jejich sláva se nese staletími a bude navždy symbolizovat smysl pro detail, světlo a krásu šperku.  

Morgan Freeman má duši námořníka

Morgan Freeman je jedním z mála mužů v Hollywoodu, který své náušnice nosí neustále a odnímá je pouze pokud je to nutné pro filmovou roli. Na to, co ho k tomu vede, v jednom interview odpověděl: „Když jsem byl malý, viděl jsem pirátský film s Burtem Lancasterem, který měl náušnici. Řekl jsem si, že je to sexy. Pak jsem se dozvěděl, že námořníci nosili zlaté náušnice, aby se za ně zaplatil pohřeb, pokud by zemřeli v cizích zemích. A protože jsem duší námořník, sedělo to.“ A je to skutečně tak! Také to vysvětluje, proč jsou Morganovy náušnice z bílého zlata nebo žlutého zlata. Náušnice z chirurgické oceli by asi náklady s jeho odchodem nepokryly. Cenné náušnice námořníků sloužily nejen jako finanční rezerva, ale také jako připomínka cest. Náušnice byly často věnovány mladým námořníkům jako vzpomínky na první přechod rovníku, nebo úspěšné proplutí zrádné vody u Mysu dobré naděje.