14 tipů na podzimní víkend ve dvou. Zatočte s nudou!

  • MAGAZÍN
  • 14 tipů na podzimní víkend ve dvou. Zatočte s nudou!

14 tipů na podzimní víkend ve dvou. Zatočte s nudou!

Léto je definitivně pryč a vy přemýšlíte, jak se o víkendech se svým milým zabavit? Přečtěte si naše tipy a nemusíte mít strach, že by se vám do vztahu vkradl stereotyp a nuda. I na podzim se dá podniknout spooousta věcí! Od romantických po zábavné :)

V létě je to jednodušší. Sluníčko láká ven na koupání, grilování, projížďky na kole, festivaly a stanování s přáteli. Člověk se nemusí vůbec namáhat, aby si užil víkendy naplno. Jenže čas běží a sotva se nadějeme, na dveře nám klepe podzim a s ním možná i malá obava, že se budeme doma nudit. A to neprospívá vůbec nikomu. Natož pak vašemu vztahu. 

Možná i vám došly nápady, jak trávit společné víkendy, nebo i všední odpoledne. Inspirujte se u nás a využijte každého podzimního dne! 

Tipy na (nejen) romantický podzimní víkend:

1) Vyrazte sportovat

Chladnější počasí je jako stvořené pro provozování nejrůznějších sportů. I podzim má v zásobě spoustu jasných dní, zalitých sluncem, tak se určitě nebojte nějaké sportování naplánovat. Můžete vyrazit na kolo, kolečkové brusle nebo si klidně běžte společně zaběhat do parku. Kdyby se počasí rozhodlo překazit vám venkovní plány, můžete vyzkoušet třeba plavání, posilovnu nebo horolezeckou stěnu. Důležité je, že budete mít společný program. Můžete se navzájem podporovat ve svých výkonech a společně se zlepšovat. 

Aby se vám sportovní výkony dobře měřily, vybavte se sportovními hodinkami, kterým nechybí stopky, výškoměr či krokoměr. Pro milovníky plavání skvěle poslouží hodinky vodotěsné.

2) Objevte nové podniky ve městě 

Pokud vás na sporty zrovna neužije, můžete vyrazit procházkou na průzkum po vašem městě. Možná celé měsíce a roky chodíte jen do svých oblíbených kaváren či restaurací a ani jste si nevšimli, že o pár ulic dál vzniklo nové bistro nebo čajovna. Svět kolem se mění a je škoda nevyužít všeho, co nabízí. Tak dejte šanci novým místům a zažeňte stereotyp. 

3) Běžte za kulturou – koncerty, divadla, výstavy

V podzimních měsících startuje sezóna všemožných kulturních institucí – divadla, filharmonie, kluby. Právě teď máte ideální příležitost konečně zajít na Hamleta nebo si poslechnout oblíbené filmové melodie v podání živého orchestru. Můžete navštívit muzea, galerie nebo si rozšířit obzory na zajímavé přednášce.

Tip: Pořiďte si nové hodinky nebo krásný šperk a vyrazte za kulturou jako praví elegáni. Dopřejte si luxus! 

4) Výletujte

Možná máte pocit, že jste už všude byli a všechno ve svém okolí viděli. Ale vždycky se dají najít nová místa, která nabídnou spoustu krásného. Anebo můžete stará známá místa objevit znovu, z jiného úhlu pohledu. Pokud jste dobrodružnější povahy, sbalte si teplý spacák, karimatku a běžte prozkoumat přírodu ve vašem okolí. Nechejte pro jednou auto doma, přiblížit se k zajímavým místům můžete i vlakem. Udělejte si procházku a k večeru rozbijte tábor na hezké lesní mýtině, poblíž romantické zříceniny nebo pod převisem u skal. Pokud narazíte na tábořiště, můžete klidně rozdělat oheň, opéct si špekáčky a hezky se zahřát. Uvidíte, že na víkend pod hvězdami jen tak nezapomenete. 

5) Zapojte se do dobrovolnictví

Pokud se chcete zabavit a zároveň udělat něco dobrého nejen pro sebe, ale i pro ostatní, zapojte se do dobrovolnických programů. Můžete oslovit některou z neziskových organizací a aktivně se podílet na tom, aby byl svět o trochu lepším místem pro nás všechny. Ať už půjdete sázet stromy, uklízet zaneřáděné lesy od odpadků nebo budete dělat společnost seniorům v domově důchodců, spoustu se toho naučíte. Poznáte nové přátele, pomůžete a budete mít radost z dobře využitého času. 

6) Vyvenčete pejsky z útulku 

Máte rádi psy, ale vaše životní podmínky či nedostatek času vám nedovolují pořídit si vlastního? Není nic jednoduššího, než navštívit některý útulek a vzít na procházku pejsky, kteří svoje páníčky nemají. Prokážete jim velkou službu a možná si některého tolik zamilujete, že si ho nakonec odnesete domů. Pes potřebuje spoustu vašeho času a představuje jistá omezení, ale jeho láska k vám bude nezměrná a věčná. Získáte tak parťáka, se kterým váš život nabyde nových rozměrů. Stereotyp s ním opravdu nehrozí. 

7) Vyzkoušejte nové deskové hry

Když venku leje jako z konve, zabavte se doma. Zapomeňte ale na čas strávený u počítače nebo mobilu. I doma si můžete užít hromadu zábavy. Vyzkoušejte třeba některou z deskových her. Na výběr máte z nepřeberného množství strategických, společenských i logických deskovek, které spolehlivě zaženou nudu. Nastudujte si pravidla a pusťte se do hraní. Nejen, že si potrénujete mozek, ale hlavně si společně užijte spoustu soutěžení a legrace. 

8) Zvelebujte si domov 

Podzimní čas je ideální pro nejrůznější domácí práce. Vrhněte se na zvelebování vašeho domova a těšte se společně z toho, jak krásně to u vás vypadá. Vrhnout se můžete na novou výmalbu, nebo si pořiďte zajímavou tapetu na zeď a oblékněte váš obývák do nového kabátu, přesaďte květiny, natřete oprýskané židle nebo vyrazte nakoupit bytové doplňky. Můžete zajít i do starožitnictví a třeba objevíte hotové poklady, které váš domov ozvláštní. 

9) Vymyslete si nového společného koníčka

Po prázdninách nastává ideální čas přihlásit se do nějakého nového kurzu. Můžete společně začít chodit na hodiny kreslení, fotografování nebo se naučit nový jazyk. Pokud vás láká pohyb, vyzkoušejte víkendové lekce společenských tanců nebo třeba hodiny šermu. Možností máte bezpočet. Choďte společně nebo každý zvlášť a pak si můžete o nových zážitcích povídat a obohacovat se navzájem. 

10) Pouštějte draka

Ke každému podzimu patří i pořádný vítr. Ten možná v lásce nemáte, ale využijte jeho pozitiv. Kdy jste naposledy pouštěli draka? Že je to zábava pro děti? Ale kdeže. Vyzkoušejte se vrátit do dětských let a draka si doma vyrobte. Kreativní zábava a napětí, jestli váš dráček vzlétne, vašemu vztahu jen prospěje. 

11) Uspořádejte párty s přáteli 

Víkendy rozhodně nemusíte trávit jen ve dvou. Pozvěte domů přátele a udělejte si třeba společný filmový večer. Připravte pohoštění, dobré pití a zavzpomínejte na všechno, co jste spolu zažili. Můžete také připravit Halloweenský večírek. Vyhlaste soutěž o nejlepší masku nebo nejlépe vyřezanou dýni a užijte si víkend ve strašidelném duchu. 

12) Udělejte si podzimní piknik v parku 

Nežijte v omylu, že pouze léto je obdobím vhodným pro piknik. I v chladnějších dnech můžete pojíst venku. Hlavně se teple oblečte, sbalte tlustou deku a připravte něco dobrého na zub. Můžete vytvořit speciální podzimní menu – dýňové muffiny, hruškový koláč, zapečené sendviče a k tomu termosku s horkým kakaem nebo svařeným vínem. Dopřejte si podzimní romantiku!

13) Relaxujte – masáže, wellness

Rozhodně si na podzim nadělte i dostatek odpočinku a péče o sebe. Jeďte na wellness víkend, zajděte si na masáž či kosmetiku. Hýčkejte se! Udělejte si s partnerem beauty víkend. Pečujte o své vlasy kvalitním šampónem, naneste výživnou masku nebo olej. Pořiďte sobě i svému miláčkovi nový parfém a užijte si zasloužený relax. Máte tolik možností! 

14) Buďte prostě doma

A když se vám nic ze zmíněného nechce? Tak si prostě vlezte do tepláků, uvařte si čaj a pusťte se konečně do tolik odkládané knížky. Uvařte si společně dobrou večeři a jen tak si povídejte. Vymýšlejte plány na letní dovolenou nebo zimní chatu a užívejte si navzájem své přítomnosti.