Jak upravit vlasy snadno a rychle

Jak upravit vlasy snadno a rychle

Znáte to, ráno se probudíte a pohled do zrcadla na zacuchané a rozježené vlasy vám zrovna na náladě nepřidá. Kam zmizely včerejší lehké vlnky nebo krásně tvarovaný účes? Za chvíli musíte běžet do práce a rozhodně nemáte čas trávit hodinu v koupelně. Co teď? Zkrocení neposedných kadeří nemusí být nutně nepříjemný a zdlouhavý úkol. Přečtěte si článek a rozlučte se jednou pro vždy s neupravenou kšticí.

Dlouhé nebo krátké, všechny vlasy potřebují sem tam upravit. Přirozenost je sice krásná věc a nedbalé culíky a drdoly se pravidelně vrací do módy, přesto se ale ne vždy hodí nosit účes, ala právě jsem vstal a moje vrabčí hnízdo je umělecký záměr. Jak docílit perfektního looku, aniž byste před zrcadlem museli trávit dlouhé hodiny? Tipy vám přinášíme v dnešním článku.

Zdravé vlasy jsou základ

Naprosto nejdůležitější věc, kterou byste měli ohledně svých vlasů řešit, je jejich zdraví. Suché, polámané a fénem či žehličkou pravidelně ničené vlasy nikdy nebudou dělat parádu. To samé platí v případě, že vaše vlasy často trápíte nešetrným odbarvováním. Základem krásných vlasů je dostatečná výživa, a to jak v podobě správných vlasových přípravků, tak hlavně ta vnitřní. Zdravé vlasy potřebují především dostatek proteinů a vitamínů, které najdete třeba v oříšcích, semínkách, vejcích či olivovém oleji. Tak už žádné výmluvy a honem pospíchejte do zdravé výživy. Kdo chce mít kvalitní vlasy, musí se kvalitně stravovat.

Dopřejte si také dostatečné množství času pro výběr dobrého vlasového šamponu. Každý typ vlasů totiž potřebuje jinou péči. Kudrnaté vlasy si žádají šampony bohaté na oleje a keratin, který je krásně uhladí. Rovné a jemné vlasy zase budou vděčné, pokud je podpoříte šamponem dodávajícím objem a minimum zátěže. I toto jsou elementy, které vám, posléze, při úpravě vlasů ušetří hromadu času.

Nezapomínejte na večerní péči

Sice se říká, že je ráno moudřejší večera, ale u vlasů to zrovna neplatí. Aby vaše kadeře ráno nepotřebovaly k úpravě hromadu času, věnujte se jim, než půjdete zalehnout do postele. Každý večer je třeba vlasy rozčesat, ať se přes noc nezacuchají. Vyzkoušejte třeba některý z oblíbených hřebenů Tangle Teezer, které jsou k vlasům obzvláště šetrné.

Pokud jste pyšnou majitelkou dlouhých vlasů, určitě zvažte jejich zapletení do copu. Při nočním převalování se totiž vlasy snadno lámou a cuchají. Dobré je také myslet na správné povlečení polštářů. Vyzkoušejte saténové, po kterém prameny hezky kloužou a mechanicky se nepoškozují jako u bavlněného materiálu. A co je největším hříchem, kterého se můžete na vlasech dopustit? Jít spát s mokrou hlavou. Vždy je lepší raději vlasy vyfénovat. Voda a hydratace je samozřejmě vlasům prospěšná, ale vlhká vlasová vlákna jsou křehká a velmi snadno se třepí a lámou.

Přizvěte na pomoc stylingové přípravky

Vzbudila jste se a vlasy vám trčí na všechny strany? Pořád není nic ztraceno, když zvolíte ty správné pomocníky. Pro uhlazení vlasů vyzkoušejte třeba stylingový krém pro nepoddajné vlasy Tigi Bed Head After Party. Pak už je stačí jen zafixovat lakem na vlasy a máte hotovo. Možností je i využití žehličky, která vlasy vytvaruje. V tomto případě však nezapomeňte vlasy chránit před horkem – například ochranným sprejem.

Pro majitele krátkých a středně dlouhých vlasů pak perfektně poslouží modelovací pasta či krém, které pevně udrží vlasy přesně tam, kde je chcete mít. A to bez zbytečného zatěžování či maštění. Stalo se vám naopak to, že vlasy po probuzení ztratily svůj objem? Na splihlé vlasy perfektně funguje vlasový pudr, který jim dodá zpět parádní objem a tvar. Sázkou na jistotu jsou osvědčené stylingové přípravky z řad značek L'Oréal Professionnel či Matrix.

Zapleťte to

Nechce se vám vlasy zatěžovat množstvím přípravků nebo ničit žehličkou a fénem? Existuje i jiné řešení, jak zkrotit neposedné kadeře. Jednoduše je zapleťte. Obyčejný copánek nadělá spoustu parády a zvládne ho každý. Oblíbené copy typu francouzský či holandský jsou už náročnější, ale s trochou cviku vám brzo půjdou od ruky taky. Nakonec je vhodné vlasy lehounce přestříkat lakem na vlasy, aby vám prameny v účesu hezky držely. 

Poslední záchrana jménem suchý šampon

To, co každým vlasům ubere na kráse je mastnota. Umaštěné kořínky či ofina budou vypadat vždycky neupraveně. O to jistě nikdo z nás nestojí. Naštěstí nám vlasoví experti hodili na pulty obchodů záchranné lano v podobě suchého šamponu. Ať už sypký či ve spreji, suchý šampon oddálí čas mytí vlasů a po jeho použití můžete v klidu vyrazit do práce i na schůzku. Suchý šampon s sebou můžete vzít na cesty, pod stan nebo na festival. Oceníte ho zkrátka všude, kde je nouze o teplou sprchu.