Recenze: Yves Saint Laurent – La Nuit de L’Homme Le Parfum

  • MAGAZÍN
  • Recenze: Yves Saint Laurent – La Nuit de L’Homme Le Parfum

Recenze: Yves Saint Laurent – La Nuit de L’Homme Le Parfum

Na tento pánský parfém už dlouho slyšíme jen samou chválu, od mužů i jejich žen. Proto jsme se rozhodli otestovat ho na vlastní kůži a zjistit, jestli jeho pověst „božské vůně“ je pravdivá… Přečtěte si, jak to dopadlo!

Už podle flakonu La Nuit de L’Homme Le Parfum na první pohled poznáte, že před sebou nemáte žádnou běžnou citrusovou toaletku, ale silnou vůni pro vyspělé muže. Černá barva totiž nesymbolizuje pouze strach, smutek a nekalé obchodování… V oblasti módy naopak demonstruje eleganci, styl a fyzickou i mentální sílu jejího nositele.

Tento parfém je složením hodně podobný své předchozí verzi, La Nuit de L’Homme, akorát tentokrát se vzácné koření a dřevo projevuje v odlišném pořadí. La Nuit de L’Homme Le Parfum se liší především svou intenzitou vůně a výdrží. Jak už jeho název vypovídá, je to parfémovaná voda, zatímco výše zmíněná předchůdkyně byla pouze toaletní voda (tedy s nižším obsahem vonných esencí). Díky tomu ji na kůži ucítíte mnohem silněji a déle.

Jaké ingredience obsahuje?

Hned v úvodních tónech vás omámí hravou vůní bergamotu (citrus velikosti pomeranče), jehož kyselost však skvěle zmírňuje nasládlý, a přitom neskutečně mužný anýz. A tak jako při vaření – špetka pepře mu dodává ten správný říz.

Jakmile přijde na řadu jeho srdce, silněji se rozbuší i to vaše. Každého vnímavého muže spolehlivě uspokojí labdanum (vzácná pryskyřice z Kréty), po všech stránkách jedinečná levandule a šťavnatý mix exotického ovoce, který majitele tohoto parfému důstojně omladí o pěkných pár let.

Zdálo by se, že nic lepšího už přijít ani nemůže, ale i základ v sobě ukrývá řadu skvostných ingrediencí, které jako diamant vybrousila sama příroda… Čistotou i energií oplývající tropickou bylinu pačuli, sladce afrodiziakální vanilku a nervový systém stimulující vetiver (známý svou nezaměnitelnou vůní dřeva).

Komu bude slušet?

Pánské parfémy (obecně) nemívají tak rozmanité složení jako ty dámské, a to hned z několika důvodů. Zaprvé, muž si pořizuje parfém zejména proto, aby jím podtrhl svou „chlapskou sílu“, a zároveň pozitivně zapůsobil na vyvolenou ženu. Proto ovocné nebo květinové vůně jsou pro něj vzhledem k tomuto záměru pasé. Zadruhé, každý muž má své přirozené a poměrně silné pižmo, které se nemá snažit parfémem přebít, ale má ho s ním sladit tak, aby originální směsí vůní dotvořil svou osobnost.

La Nuit de L’Homme Le Parfum odpovídá oběma těmto potřebám. Pro své převážně kořenité složení se řadí mezi orientální parfémy, ale nečekejte žádnou těžkou „kolínskou“, ze které vás po chvíli rozbolí hlava… Jeho citrusovo-ovocná složka onu těžkost úspěšně vyvažuje a tak každou ženu uvažující o koupi tohoto parfému staví do velmi těžké pozice… Komu ho koupit spíš? Manželovi? Tátovi? Nebo bráchovi?

Tento parfém totiž voní skvěle na mladších ročnících v teniskách a tričku i na elegantních džentlmenech v košili a vyleštěných polobotkách. Koření v něm obsažené dodá svému nositeli dávku charismatu a důstojnosti, zatímco citrusy mu pomohou se uvolnit a nebrat věci tak moc vážně.

Jaký na nás udělal dojem?

Jsme nadšení! Přestože nám pod rukama prošly už tisíce parfémů, málokterý na nás zapůsobil tak silně jako právě La Nuit de L’Homme Le Parfum. I když i nám se líbí uvolněné toaletky od Huga Bosse, které už dlouho lámou žebříčky prodejnosti, Yves Saint Laurent má v sobě něco víc.

Jako byste vedle sebe postavili misku jahod a stejnou misku jahod se šlehačkou – i když máte pocit, že samotné jahody vám maximálně uspokojí chutě, teprve s trochou šlehačky zažijete opravdovou extázi.