Vítej u nás, podzime!

Vítej u nás, podzime!

Přátelé, 23. září nastává astronomický podzim a oficiálně končí léto. Ale možná není nutné brát to tak tragicky. Existuje spousta způsobů, jak si toto roční období užít do sytosti. Že vás nic zrovna nenapadá? Od toho jsme tu my a rádi vám poradíme, co s načatým podzimním dnem i večerem.

Čas letí a my jsme příliš malí páni, abychom to dokázali ovlivnit. A tak už se musíme smířit s tím, že teplé letní paprsky postupně chladnou, dny se zkracují a blankytnou oblohu čím dál častěji střídá šedivá deka mraků. Přátelé, 23. září nastává astronomický podzim a oficiálně končí léto. Ale možná není třeba brát to tak tragicky. Existuje spousta možností, jak si toto roční období užít do sytosti. Že vás nic zrovna nenapadá? Od toho jsme tu my a rádi vám poradíme, co s načatým podzimním dnem i večerem. 

Vyzkoušejte některý z našich tipů:

  • Tvořte

Tmavé podzimní dny jsou nejlepší pro kreativní činnost. No uznejte sami, sluníčko už ven tolik neláká, a proto vás nemusí mrzet, že zůstanete zavření doma. Pokud máte v hlavě již delší dobu projekty, které jste neměli čas realizovat, právě teď přichází jejich chvíle! Přemýšlíte, že zkusíte napsat knihu? Směle do toho! Máte nápad na zkrášlení domácnosti? Na nic nečekejte! Ať už se jedná o malování obrázků, proměnu starého nábytku na nový kousek nebo pletení podzimní šály, dejte se do práce. Kreativní činnost vás rychle zbaví všech chmurů, které jsou s podzimním počasím spojené. 

  • Užijte si podzimní přírody 

A když přeci jen zatoužíte po čerstvém vzduchu, určitě se najde spousta krásných dnů i v podzimních měsících. Konečně skončila horka, tak můžete vyrazit na kolo nebo za turistikou. Nechce se vám nikam daleko? Vezměte děti a vyrazte objevovat krásy přírody do lesíka nebo parku poblíž vašeho bydliště. Nasbírejte si kaštany, pouštějte draka nebo se zkrátka jen kochejte krásnými barevnými scenériemi, které čarovný podzim tak rád předvádí. 

  • Ukliďte si doma i v hlavě 

Přes léto se vám doma nastřádala spousta harampádí a asi jste zrovna netrávili slunná odpoledne drhnutím skříněk v kuchyni. Ke spořádané mysli a harmonii duše však patří i uklizený a čistý domov. A právě podzimní krátké dny jsou jako stvořené pro důkladné smýčení. Až skončíte, můžete si být jisti, že se vám společně s oblečením ve skříni utřídí i myšlenky v hlavě. 

  • Vyrazte na nákupy

A co je na podzimu nejlepší? Přeci móda! Podzimní období přeje vrstvení a s ním přichází i spousta zábavy. Zapojte svou kreativitu a vyrazte nakupovat nové kousky do šatníku. Nebo můžete vyzkoušet i oblíbené secondhandy. Nejen, že podpoříte přírodu a recyklaci, ale mezi regály lze ulovit opravdové skvosty za zlomek ceny. Ušetřené peníze pak můžete investovat třeba do nových značkových hodinek či šperků, které váš podzimní outfit perfektně doplní. 

  • Relaxujte 

Nezapomeňte se věnovat sobě. V dnešní době plné stresu a nadměrných očekávání od ostatních se snadno dostáváme pod tlak. Proto je třeba občas upustit páru a zajít si třeba na masáž, do kosmetického salónu nebo vyzkoušet nějaký nový voňavý parfém. Nebojte se dopřát si trochu luxusu. Načerpáte tak spoustu energie do dalších dní a dobrá nálada na sebe nenechá dlouho čekat. 

  • Zaleťte za teplem

Pokud vám žádný z výše uvedených tipů podzimní zasmušilost nezažene, nezbývá než vsadit na jistotu. Sbalte si do batůžku plavky a kraťasy a vyrazte za sluníčkem. Na internetu se to jen hemží levnými letenkami nejen do exotických krajů, ale i dostupnějších lokalit. Zaleťte třeba na Kanárské ostrovy nebo objevte slunného Maroko. Dobrodružství můžete přeci zažívat po celý rok! 

Tak vidíte, začátek podzimu vlastně není vůbec nic tragického. Přijměme fakt, že počasí neporučíme a naopak se jeho změn naučme využívat. Pak se můžeme těšit z každého ročního období.