Péče o vlasy v zimě – jaké přípravky používat?

  • MAGAZÍN
  • Péče o vlasy v zimě – jaké přípravky používat?

Péče o vlasy v zimě – jaké přípravky používat?

V zimě jsou naše vlasy velmi namáhané. Pro krásnou kštici je tedy třeba trochu víc snahy a péče. Představujeme vám ty nejlepší přípravky, které vám pomohou udržet vlasy lesklé a zdravé i v zimních měsících.

Zimní období je pro vlasy extra náročné. Nejen, že jsou pod neustálou palbou ledového větru, sněhu a deště, ale zároveň je vysušujeme v přetopených kancelářích a domovech. Střídání teplot jim rozhodně neprospívá, stejně tak jako časté nošení čepice. Jak se o ně v tomto náročném čase postarat? Přinášíme tipy! 

Mimo kvalitní stravu a výživové doplňky, které vlasům poskytnou dostatek minerálů a vitamínů je třeba myslet i na kadeřnickou péči. Udělejte si čas a zajděte k holiči, který vám zastřihne roztřepené konečky. Podle nejnovějších trendů si můžete nechat delší odrosty barvy, ale dbejte na to, aby přechod byl přirozený. Celkově dnes frčí přirozenost, tak své vlasy netrapte zbytečně drastickým odbarvováním či trvalou. Dopřejte jim hezký přeliv a užívejte si jejich zdravé krásy. 

Co se vlasových produktů týče, vždy volte raději profesionální péči, kterou nenajdete v běžné drogerii. Klasické produkty dostupné v obchodech jsou možná velmi levné, ale taky převážná většina z nich vašim vlasům nedokáže dát tak kvalitní péči, jako profesionální kosmetika. 

Jaké produkty tedy na zimu zvolit?

1. Šampon

Dobrý šampon je základ. Na zimu volte výživný, které vaše namáhané vlasy dostatečně hydratuje a dodá jim lesk. Možná máte problémy s lupy, které se mohou tvořit po častém nošení čepice. To vyřeší vhodný šampon, který vlasovou pokožku zklidní a příliš nezatíží. 

2. Kondicionér

Kondicionér má schopnost hezky uzavřít a uhladit povrch každého vlasu, který byl prvně pootevřen šampónem. Díky tomu si vlasy udrží hydrataci a nebudou se lámat. Pokud vám nevyhovuje klasický kondicionér, můžete sáhnout po bezoplachové péči. Její používání je snadné a nemusíte kvůli ní čekat ve vaně, než zaúčinkuje. 

3. Vlasová maska

Alespoň jednou za 14 dní sáhněte po pořádné masce na vlasy. Umí působit opravdu do hloubky a dodá vlasům spoustu vitamínů. Po kvalitní masce budou vaše vlasy lesklé a hebké na dotek. Dbejte jen na to, abyste ji nanášeli až do spodní poloviny vlasů. Jinak se vám kštice bude rychle mastit, což urychlíte i nošením pokrývky hlavy. 

4. Olejíček

Pokud trpíte na roztřepené konečky a zničené vlasy, určitě stojí za to vyzkoušet olej na vlasy. Většinou se aplikuje do vlhkých vlasů, protože se váže na vodu a tu taky udrží uvnitř jednotlivých vlasů. Vyzkoušejte třeba oblíbený arganový olej z Maroka nebo vzácnou moringu

5. Uhlazující mléka

Poslední tip pro zimní vlasy jsou uhlazující mléka. Určitě znáte situace, kdy si ve vyhřáté kanceláři sundáte svetr, a vlasy elektrizují na všechny strany. Pro to, abyste je udrželi v klidu, platí právě uhlazující mléka. Můžete je vetřít do vlhkých i suchých vlasů, kštici neumastí, ale dodají jí sametovou hebkost.