Parfémy Chanel si zamilujete

Parfémy Chanel si zamilujete

Není se čemu divit, že je Gabrielle Bonheur Chanel považována za královnu módy. Zakladatelce této značky se povedlo okouzlit celý svět a to nejen svými róbami, ale i parfémy.  

Z Paříže do celého světa

Gabrielle Chanel se narodila v roce 1883 ve francouzském městečku Saumur. Odtud však svět nedobyla. To se jí povedlo až poté, co se přestěhovala do hlavního města módy – do Paříže. Proslavila se progresivním návrhem kostýmu s nohavicemi a sukní. 

Okouzlila celý svět 

Coco Chanel svou kariéru odstartovala jako barová zpěvačka, právě v barech pak získala svou světoznámou přezdívku. V roce 1912 otevřela svůj první módní salón a netrvalo dlouho a získala si uznání napříč celou Evropou a nakonec i celým světem. V polovině 20. století udávala trendy haute couture a značku Chanel začala nosit i bývalá první dáma USA Jacqueline Kennedy a americká herečka Grace Kelly. 

Ikonický parfém Chanel N° 5 

Coco Chanel ovšem zazářila i ve světě parfémů. Její první parfém byl uveden na trh v roce 1921 a šlo o vůni Chanel N° 5. Ten je dodnes považován za nejžádanější vůni na světě. Ikonická vůně je vyhledávaná zejména ženami, které si potrpí na smyslnost a raději vsázejí na osvědčené vůně, kterým jsou připravené být věrné celý život, než stále hledat něco nového. Stejně jako jsou populární dámské parfémy Chanel, tak jsou oblíbené i pánské parfémy Chanel. 

Každý parfém Chanel je zahalen do elegantního flakónu, který vám poslouží zároveň jako designový prvek na váš noční stolek nebo toaletní skříňku.  

Další oblíbené parfémy

Mezi další oblíbené parfémy Chanel patří například Chanel Chance, Chanel Coco Mademoiselle či Chanel Gabrielle. Muži mají nejraději parfémovanou vodu Chanel Bleu de Chanel

Coco Chanel ale nezůstala jen u parfémů a módy. Svou působnost rozšířila i do kosmetického světa. Ať už jde o módu, parfémy nebo kosmetiku, když se řekne Chanel, je to známka kvality a exkluzivity.