Jak vybrat parfém pro ženu

Jak vybrat parfém pro ženu

Marie Machačová | 20. 11. 2018

Už žádné vracení neužitečných a nechtěných darů. Trefte se do černého hned napoprvé. Správný parfém má přirozeným a nerušivým způsobem doplnit vaši osobní vůni. Ale jak zvolit ten pravý? Vždy je to věc vkusu. Co dělat, když máte vybírat vánoční dárek pro druhou osobu a chcete, aby pod stromečkem našla perfektní voňavku?

Samozřejmě, nejlepší je vědět, co se dané osobě líbí. Mnoho žen má svou oblíbenou a osvědčenou značku, ale jak postupovat v případě, že ji neznáte? Nejjednodušší by bylo se zeptat. Jestli se ale taková možnost nenabízí a vy nechcete zkazit překvapení, je tady ještě jiný způsob, jak si poradit.

Nejdříve je dobré vědět, že existuje rozdíl mezi parfémem, parfémovanou vodou a toaletní vodou. Parfém obsahuje mezi 15 až 30 % vonných látek, parfémovaná voda 8 – 15 % a toaletní voda přibližně od 4 do 8 %. Tato skutečnost má vliv na trvanlivost vůně. Obecně však platí, že na denní nošení je vhodnější spíše toaletní voda a parfém se zase mnohem víc hodí pro slavnostní příležitosti.

Poohlížíte-li se po dámské vůni na každodenní využití, bude lepší vybrat něco nenápadnějšího. Pokud totiž žena, pro kterou je parfém určen, jezdí každý den do práce městskou dopravou, její spolucestující vám příliš nepoděkují, když je pokaždé ovane silný přeslazený odér. Jistě to sami znáte – velké množství výrazné vůně je po ránu jako rána do nosu.

Navíc vůně může velmi výrazně ovlivnit náladu. Příliš pronikavé aroma má zneklidňující vliv, zatímco příjemná vůně dovede zlepšit náladu.

 

Jaké otázky je nutné si položit před samotným výběrem dámského parfému?

  • Jaká má být četnost využití? Každodenní nebo jen příležitostná?
  • Pro koho vybíráte? Pro mladou slečnu nebo důstojnou dámu v letech?
  • Jaká je osoba, kterou chcete obdarovat? Co má ráda? Co ji baví? Je klidná nebo temperamentní? Jaké jsou její výrazné vlastnosti? Jaké ovoce jí voní? Miluje vůni skořice nebo vanilky?

Dále máte na výběr hned z několika možností:

 

Vůně pro mladou slečnu 

Vhodné jsou zejména jemné, květinové a osvěžující vůně. Vůně vanilky, fialky, citrusové aroma, šeřík, růže. Zkrátka nekomplikované a lehké toaletní vody. Skvělou volbou by mohla být toaletní voda Moschino Funny! Protože je hravá a nespoutaná.

Vůně pro sportovkyni 

Sportovně založená žena v sobě potřebuje vybudit především pocit vitality a svěžesti. Je to žena energická a praktická. Novou energií ji naplní přirozená a osvěžující vůně melounu, limetky, máty nebo eukalyptu. Citrusová toaletní voda pro ženy DKNY Women Energizing jí zaručeně dodá novou jiskru, sílu a chuť pokračovat.

Vůně pro podmanivou svůdkyni 

Čím obdarovat okouzlující ženu, která dovede druhé mistrně upoutat? Umí se nosit a stát se zapamatovatelnou. Charisma takové ženy dokáže umocnit orientální vůně, vhodná pro večer ve společnosti. Na šarmu jí dodá parfémovaná voda Euphoria od Calvina Kleina s obsahem granátového jablka a černé orchideje. Nebo také parfémovaná voda Opium od značky Yves Saint Laurent.

Vůně pro elegantní dámu

K ženě, která má vytříbený vkus a moc dobře ví, jak sladit svůj šatník s decentními doplňky, se bude hodit výraznější vůně, která však není povrchní, ani fádní. S esencí vanilky, jasmínu, santalového dřeva nebo ambry. Parfém, který zná přesně tu správnou míru, dýchá z něj luxus, ale nikoliv okázalost. Dřevitá vůně Chanel Chance nebo parfemovaná voda Michael Kors Glam Jasmine perfektně doplní neopakovatelnou osobitost každé elegantní dámy.

Vůně pro manažerku

Žena, která si dovede zachovat chladnou hlavu, vůdčí osobnost každým coulem, nebude mít potřebu hledat nic přemrštěného, ale zároveň ani nic obyčejného. Vyniká zejména rozhodností a schopností si za všech okolností poradit, proto ji ideálně doplní květinově-dřevitá vůně s dotekem citrusu a lilie Estée Lauder: Modern Muse

Vůně pro pohodářku

Je to moderní, stylová a nenucená žena? Nenosí nápadné šperky a doplňky, a přesto je osobitá? Na nic si nehraje, je prostě svá? Záleží jí hlavně na tom, aby se cítila pohodlně? Nepotřebuje ohromit, srší optimismem a ráda se směje? Toaletní voda Hugo Boss Orange s květy pomeranče, bílými květy, vanilkou, santalovým dřevem a červeným jablkem, ji jistě potěší.

Vůně pro maminku

Zapátrejte doma po jejích oblíbených značkách. Jistě bude mít alespoň jednu, na kterou nedá dopustit. Vypravte se do obchodu a vyzkoušejte pár vzorků. Přivoňte si. Třeba vám některý z nich bude povědomý. Zbožňuje vůni mýdla nebo čerstvě natrhaných pivoněk? Parfémovaná voda Lacoste pour Femme je vůní mnoha podob. Fialková frézie, jamajský pepř a květ ibišku podtrhnou přirozenou ženskost vaší maminky a rozzáří její tvář.

Vůně pro babičku

Naši babičku míváme obyčejně spojenou s vůní koláče, vánočního cukroví, čerstvých jablíček a růží. Vůně pro ni by však neměla být příliš nápadná, ani přeslazená či snad těžká. Vyzkoušejte parfém Burberry. Není ani přehnaný, ani moc sladký, zkrátka důstojný. Voní po jasmínu, broskvi, pačuli, jantaru a růžích.

Mějte ovšem na paměti, že stejná vůně voní na každém člověku jinak. Každý z nás má totiž jinou osobní vůni a odlišně se stravuje

Máte-li hodně citlivý čich a dokážete si zapamatovat vůně různých lidí, snadno rozlišíte, co se ke komu hodí. A kdybyste se snad netrefili do jejich obvyklého vkusu, vyberete třeba parfém, který se bude k jejich osobní vůni hodit ještě lépe. Takový, který by sami nečekali, a přesto je dostane. Řiďte se zkrátka instinktem a nebojte se dát na dobrou radu.

 

Právě teď: zcela nové číslo e-magazínu se slevovou knížkou ZDARMA!

Zcela nové číslo e-magazínu se slevovou knížkou ZDARMA!

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up