Halloween: oslav svůj strach

Halloween: oslav svůj strach

Noc strašidel a bytostí z tajemných světů je tu. Pro mnohé to znamená tvorbu kreativních kostýmů, zajímavých masek a halloweenských dekorací, večer plný zábavy, stezku odvahy nebo zkrátka jen příležitost, jak se dostat někam do společnosti. Co takhle pro jednou vyřezat vlastní dýni a stát se něčím víc, než jen nestranným pozorovatelem?

Vykouzlete si perfektní halloweenský účes. Nehledě na to, máte-li dlouhé nebo krátké vlasy, zafixujte je gelem, dodejte jim větší objem, a můžete se vydat na výzvědy. Ať už slavíte Halloween nebo Dušičky, obojí vám dává možnost se zapojit, zažít něco nového nebo zkrátka jen zavzpomínat na své předky.

Co mají oba svátky společného? 

Především závoj tajemna. Konec října údajně přináší období, kdy se hranice mezi světy tenčí a zemřelí tak mohou navštívit své blízké, které tady zanechali. Ale to není vše. Se záhadným obdobím se vždy pojí celá řada strašidelných historek a varování. A ty nejděsivější z nich se odehrávají přesně o půlnoci. Proč má však zrovna půlnoc takový symbolický význam v lidových pověrách? Podle starého tvrzení se právě od půlnoci odpočítává hodina magie. Tehdy nastává ten nejlepší čas pro všechny druhy kouzel a kejklí.

Halloween má irský původ a podle některých vychází ze starých keltských tradic a svátku jménem Samhain. Ten se slavil v noci z 31. října na 1. listopadu – přesně jako Halloween. Bývalo zvykem prostřít večeři i pro své zesnulé příbuzné, nechávat za oknem svíčku, aby na cestě mezi dvěma světy nezabloudili, a dokonce si i pomalovat tvář – tak se lidé chránili před zlými silami. Pro Kelty toto období znamenalo konec roku.

Křesťanský svátek Všech svatých se slaví 1. listopadu a Dušičky následují až den poté. Takže pokud nechcete využít šance ušít si originální kostým, můžete si alespoň zapálit svíčku pro štěstí. Tradice zapalování svíček ostatně také pochází od starých Keltů a Slovanů a má prý očistné účinky a moc zahánět negativní vlivy. 

Dopřejte si alespoň okamžik na očistu svého domu. A potřebujete-li nabrat ztracené síly, vyzkoušejte osobní detoxikaci a očistu organismu, která na vás zapůsobí přímo blahodárně. Když už jsme u té očisty, pokud se přece jen rozhodnete účastnit se oslav Halloweenu v masce zombie nebo čarodějnice, bude se vám pak jistě hodit způsob, jak se zase hravě odmaskovat a dát rychle do pořádku unavené vlasy

A jak jinak toho docílit, než tím správným regeneračním a posilujícím šamponem? Vlasová kosmetika Wella Professionals bez přidaných barviv, sulfátů a parabenů, se hodí pro jakýkoliv typ vlasů, navíc má recyklovatelný obal. 

S maskou nebo bez masky, důkladnou péči o vlasy si můžete dopřát klidně jenom tak. Především na podzim bychom svým vlasům měli věnovat zvýšenou pozornost, protože právě během podzimu vypadávají více, než obvykle. A jaký je na to lék? Zdravá strava, méně stresu a hlavně fyzický pohyb. A pokud vás nebaví sportovat, možná, že halloweenský tanec v kostýmu, bude přece jen tím pravým pro vás…