Nejoblíbenější parfémy v roce 2019

  • MAGAZÍN
  • Nejoblíbenější parfémy v roce 2019

Nejoblíbenější parfémy v roce 2019

Seznam nejoblíbenějších parfémů se každým rokem mění, ale některé značky se stále drží na nejvyšších příčkách. Které dámské a pánské parfémy byly v minulém roce oceněny? A které mají zabodovat v tom letošním? Po přečtení těchto řádků budete mít jasno.

Možná, že pojem „ocenění Fifi“ nebo taky „Fifi Awards“ je vám alespoň vzdáleně povědomý, protože ve světě parfémů má velký význam.

Co to vlastně znamená? Pravděpodobně se jedná o nejvýznamnější ocenění, které má vyzdvihnout kvalitu a dokonalost vůní. Každoročně je uděluje organizace Fragrance Foundation, složená z odborníků na výrobu parfémů, která vznikla v roce 1949.

Prestižní cena, která svou podobou připomíná rozpouštějící se kapku parfému na rozvlněném krystalu, postupně získala mezinárodní význam – koneckonců se uděluje už od roku 1973. Dnes ji lze obdržet hned v několika kategoriích: vůně roku, kde se zvlášť hodnotí vůně pro ženy a pánské parfémy, vůně v síni slávy, nejlepší vůně celebrit, nejlepší balení roku a nejlepší propagační kampaň roku.

Zde se můžete podívat na některé vítězné kategorie za rok 2018:

Vůně roku

Dámský parfém

Tom Ford: Fabulous v kategorii „Luxury“
Gucci: Bloom v kategorii „Prestige”

Pánský parfém

Tom Ford: Oud Minérale v kategorii „Luxury“
Yves Saint Laurent: Y v kategorii „Prestige“

Kompletní seznam loňských vítězů najdete zde: http://www.fragrance.org/fragrance-awards/usa-winners/

Co čekat v roce 2019?

Ocenění za letošní rok nás čeká až v květnu. Zatím se můžeme jen dohadovat, na které parfémy padne volba. V tuto chvíli máme alespoň poměrně dobrou představu o zákaznickém výběru – letos mají být v módě květinové a citrusové vůně.

Jaké?

V případě dam půjde o následující parfémy:

 

Parfémovaná voda Chloé Chloe

Svěží, jemná, ženská a sebevědomá dámská vůně. Základ tvoří ambra a cedrové dřevo s příměsí konvalinky, magnolie a růže.

Calvin Klein: Obsessed

Svůdná parfémovaná voda pro všechny moderní ženy s dotekem levandule, pižma, citrusů a dalších pikantních tónů.

Armani: parfémovaná voda Si

Vůně, která dodává šarm a dlouho vydrží. Perfektně kombinuje tři základní prvky: přírodní dřevo, chyprový akord a příjemné aroma černého rybízu.

A které parfémy si oblíbí pánové?

 

Značky jako Hugo Boss a Armani budou stále na vzestupu.

Hugo Boss: No.6 Bottled

Nadčasová toaletní voda se svěžími tóny citrusů a vonných esencí z jablka a švestky. Zajímavost vůni dodává i skořice a mahagon. Je popsána jako „svěží dřevito-kořeněná vůně“.

Hugo Boss: The Scent

Kořeněná toaletní voda s podmanivými dřevitými akordy, levandulí, zázvorem a bergamotem. Charismatická a svůdná – zkrátka nezapomenutelná.

Versace: Eros

Tato toaletní voda, protkaná řeckou mytologií, se těšila oblibě už v minulých letech a nejinak tomu bude i letos. Snad proto, že byla vyloženě stvořena k tomu, aby zasáhla přímo do srdce. Základ parfému tvoří cedr, vanilka, vetiver a mech.

Zaujal vás seznam oblíbených vůní? Která volba bude ta vaše? Dlouho neotálejte a vyberte si v našem e-shopu. Udělejte radost sobě nebo někomu jinému. Parfém je totiž ideálním dárkem ke každé příležitosti...