Modrá je dobrá aneb modrá kabelka se hodí ke všemu

  • MAGAZÍN
  • Modrá je dobrá aneb modrá kabelka se hodí ke všemu

Modrá je dobrá aneb modrá kabelka se hodí ke všemu

Kabelka představuje jeden z nejdůležitějších prvků dámského šatníku, proto byste při jejím výběru měla v maximální možné míře aktivovat svůj jistě vytříbený cit pro módu a nebrat první, která se vám dostane pod ruku. Už dávno neplatí, že kabelka musí svou barvou a materiálem nutně ladit s botami. Současná móda naopak vyznává hesla „všeho moc škodí“ a „originalitě se meze nekladou“. Proto sníte-li už delší dobu o kabelce jiné barvy než je černá nebo hnědá, kterou však budete moci nosit téměř každý den, zvolte si modrou! Ukážeme vám, jak ji nosit.

Naprosto rozumíme, že při výběru nové kabelky se většinou necháváte ovlivnit dvěma hlavními požadavky – praktičností a univerzálností. Vzhledem k průměrné ceně kabelky (nepočítáme-li nekvalitní náhražky) nejde totiž o součást šatníku, kterou by si většina žen mohla dovolit obměňovat příliš často, a tak si na jejím výběru dávají záležet.

Bezesporu nejčastěji sáhne většina z vás po černé, hnědé nebo šedé kabelce. S ohledem k této mimořádné investici, si tak logicky chcete zajistit doplněk ladící s většinou vašeho oblečení i bot. Ale uznejte, že to je trochu nuda! Stejně se vám nikdy nebude hodit ke všemu, jen se tak zbytečně brzdíte v rozletu.

S čím ji sladit?

Každá žena zorientovaná v současné módě ví, že kabelka už nemusí ladit s botami. Toto donedávné pravidlo totiž vyžadovalo opravdu bohatě nabité bankovní konto, a přesto působilo poněkud kontroverzně – někoho mohla taková souhra uchvátit, ale v mnoha případech signalizovala spíše naprostý nedostatek kreativity.

Propusťte uzdu své fantazii a začněte si hrát s barvami! Nejdůležitější je, abyste byla celkově sladěná – co s čím a v jaké míře je už na vás.

Jestliže si nejste jistá svým módním vkusem, zapamatujte si jednoduché pravidlo: barva bot nebo kabelky by se měla ve vašem outfitu ještě minimálně jednou zopakovat. Nic složitého a přitom (oproti přežitému párování bot s kabelkou) mnohem levnějšího.

Modrá je dobrá. Už je to tak.

Taková modrá kabelka představuje váš ideální první krok do nového, uvolněného světa barev. Zvolíte-li si ji totiž v jednom z tmavších odstínů (petrolejová, námořnická modrá nebo královská modrá), nebudete na sebe při prvních odvážných krůčcích „po chodníku slávy“ poutat tolik pohledů a přitom naprosto vybočíte z šedi průměrnosti.

Uvidíte, že nová modrá kožená kabelka se stane vaší oblíbenou ozdobou jak v práci, na nákupech, tak i na cestách. Stačí, když si obléknete své oblíbené džíny (klidně i s dírou na koleni) a k nim bílou, modrou, šedou, černou, ale klidně i červenou košili, blůzku nebo svetřík a voilà! Hvězdný look je na světě.

Kterou, jak a kam ji nosit?

Co se týká velikosti a tvaru kabelky, tady ovšem existují určitá pravidla. Věříme však, že v nich už dávno máte jasno. Kdyby ne, ujasněme si je jednou provždy.

Dobrá zpráva je, že současná móda přeje praktičnosti, a to mnohem více než tomu bývalo v minulosti. Nosí se jak velké, tak i přímo obrovské kabelky! Občas nám dokonce i přijde, že čím menší a útlejší žena, tím větší kabelku má. Všimli jste si?

Ale zpět k věci. Velké kabelky se hodí ke každodennímu nošení – do školy, do práce, ke sportovnímu nebo ležérnímu stylu. Což jsou přesně ty situace, kdy toho ženy potřebují mít s sebou nejvíce. Takže nezbývá než prohlásit „hallelujah“! Tady pamatujte pouze na jediné pravidlo: zapomeňte na látkové „hobo bags“ nebo plážové tašky, městská kabelka musí mít pevný tvar. Ukázkovým příkladem je třeba modrá kabelka přes rameno Brastini La Valentina, kterou rozzáříte svůj kostýmek, pouzdrové šaty i džíny a svetr.

Oblékáte-li se spíše sportovně, klasické kožené kabelce přes rameno se raději vyhněte. V kombinaci s teniskami a mikinou (i kdyby se třemi pruhy) by působila jako „pěst na oko“. Nejlépe uděláte, pořídíte-li si slušivý dámský batůžek do města. Těm současná móda také velmi přeje, zejména pro jejich praktičnost a roztomilost, proto máte rozhodně z čeho vybírat. Jestliže však k nošení batohu máte z dětství vypěstovanou averzi, kterou ani ten nejkrásnější dámský městský batoh nezničí, existuje pro vás adekvátně slušivá varianta – crossbody kabelka (tedy s dlouhým uchem, nošená křížem).

Na společenské akce typu ples jsou naopak všechny maxi kabelky, crossbody kabelky (i kdyby to byla modrá crossbody kabelka) a jiné velikánky nebo sportovkyně naprosto nevhodné. Pro takové příležitosti si pořiďte elegantní psaníčko, kterým následně oslníte i na párty. Dress code nijak neporušíte ani kabelkou do ruky s možností zavěšení na zápěstí.

Nezapomeňte, že při výběru kabelky nezáleží pouze na její barvě, ale i stylu, střihu a materiálu. Ten by měl vždy odpovídat vašemu šatníku.

Přejeme vám spoustu radosti při objevování úžasného světa barev, ve kterém by modrá (ve všech svých jedinečných odstínech) rozhodně neměla chybět.