Mikuláš je za dveřmi: tipy na originální dárky pro nejmenší

  • MAGAZÍN
  • Mikuláš je za dveřmi: tipy na originální dárky pro nejmenší

Mikuláš je za dveřmi: tipy na originální dárky pro nejmenší

Vánoce se kvapem blíží, ale ještě předtím je tady jeden vousatý pán, který dětem naděluje drobné dárky. Hádáte správně, řeč je o Mikuláši. Sladkosti a drobné dárky jsou nestárnoucí klasikou, ale co takhle své malé ratolesti překvapit něčím skutečně originálním? Nečekejte na Vánoce!

Pokud vaše děti zlobily, uhlí či brambora je nemine. V takovém případě nemáte o dárky nouzi. Co ale dělat, když jsou vaši nejmenší hodní a poslušní? Přečtěte si naše tipy na dárky pro hodné děti. 

Dárek při čekání na dárky

Dětská fantazie umí být občas pořádně divoká, proč ji tedy vhodně neusměrnit? Každé dítě ví, že o Vánocích se rozdávají dárky. Aby se mohlo na pořádnou nálož o štědrovečerní noci těšit co nejvíce, darujte mu adventní kalendář. Očekávání dárků na Vánoce budou vyšší, dárek na Mikuláše máte splněný a ratolest si navíc může vyloupnout hned několik čokoládek najednou. 

Překvapte domácí čokoládou na špejli

Koupit sladkosti v supermarketu umí každý a výsledek jistě potěší. Co ale potěší ještě více? Vlastní sladkosti! Na vlastní a kvalitní sladké vám stačí jen 300 g nepražených drcených kakaových bobů a 75 g třtinového cukru. Boby zlehka opražíme na pánvi a následně rozmixujeme společně s cukrem v mixéru. Horkou směs nalijeme do formiček, zapíchneme špejli a necháme vychladit. Originální sladká dobrota je na světě.

Jedlé kaštany překvapí a potěší

Mikuláš nemusí nadělovat jenom sladké plné cukru. Také přírodní pochoutka v podobě jedlých kaštanů děti jistě zaujme. Jedlé kaštany obsahují spoustu vitamínů a minerálů, které děti potřebují pro svůj zdravý rozvoj. Navíc jim jejich lehce nasládlá chuť bude jistě chutnat. Kaštany můžete připravit ve vroucí vodě, na pánvi či v troubě. Stačí kaštany na vypoulené straně lehce naříznou do kříže a poté se můžete pustit do příprav. Buďto stačí opražit na pánvi, nebo je dejte na 200°C do trouby na 10 minut. Jakmile začnou pukat, můžete začít mlsat. 

Když koupenou čokoládu, tak jedině originálně

Také koupená čokoláda umí potěšit, nicméně proč nepopustit uzdu své fantazii a nedat dětem čokoládu, kterou nebudou chtít sníst? Čokoláda totiž nemusí mít podobu jen klasické tabulky. Běžně k dostání je například sladká pochoutka v podobě herního ovladače, motorky, luxusního automobilu, chytrého telefonu, nářadí, fotbalového míče nebo třeba oblíbeného zvířátka. Nudné čokoládě odzvonilo, je načase být originální. 

Darujte dětem zážitek

Na Mikuláše nemusí děti dostávat pouze hmotné a sladké dárky, darovat můžete také zážitek. Ve většině měst se konají speciální Mikulášské dny, kde mohou děti zažít spoustu zábavy. Mrkněte, zda zrovna ve vašem městě či vesnici se nekoná pestrý Mikulášský program. Zajímavostí může být také prohlídka tramvají a autobusů místního dopravního podniku. Vždyť které dítě by nemělo rádo autobusy, tramvaje či trolejbusy.

Dlouhotrvající dárek jsou hodinky

Nemějte strach darovat dárek, který vydrží delší dobu a dítě si s ním vytvoří hlubší pouto. Takovou definici dokonale splňují hodinky. které děti naučí nejen být dochvilné, ale také v nich může vzbudit vášeň pro dobře odvedenou manuální práci. Dětské hodinky mohou být nejen stylovým doplňkem, ale také dárkem, kterého si vaše dítě bude vážit.