Jaké plesové účesy letos frčí? Vyberte si podle typu obličeje

  • MAGAZÍN
  • Jaké plesové účesy letos frčí? Vyberte si podle typu obličeje
7. 11. 2019

Jaké plesové účesy letos frčí? Vyberte si podle typu obličeje

Trendy účesy letošní plesové sezóny? Víme, jak na ně! Přečtěte si, co letos frčí a jaký účes bude slušet zrovna vašemu tvaru obličeje. Letos budete na tanečním parketu nepřehlédnutelná.

Plesová sezóna je na spadnutí a všichni víme, že zazářit můžeme nejen díky krásným šatům či líčení. Korunou krásy jsou od nepaměti pojmenované vlasy. Právě ty dokáží povznést celý vzhled do nebeských výšin, nebo ho naopak pohřbít hluboko pod zem.   

Jaké účesy jsou letos v módě? A které budou slušet vašemu tvaru obličeje? Přinášíme vám tipy na ty nejlepší!

Účes podle typu obličeje 

Tvar obličeje dělá hodně. Pokud máte nějaký oblíbený účes, určitě jste na něho zvyklá a nosíte ho ráda. Možná ale úplně nelahodí vašemu srdcovému či oválnému obličeji a mnohem více by se k vám hodil jiný. Který si tedy vybrat? 

  • Oválný obličej – Emma Watson, Blake Lively 

Pokud jste majitelkou oválného obličeje, máte štěstí, sluší vám opravdu všechno. Váš obličej je symetrický a není potřeba žádnou část skrývat či upřednostňovat. Vyzkoušejte například trendy falešný culík, který vaše vlasy opticky prodlouží. Anebo populární pěšinku uprostřed hlavy. 

  • Kulatý obličej – Selena Gomez, Michelle Williams 

Poznáte ho tak, že šířka a délka obličeje je téměř stejná. Vaše lícní kosti jsou široké a brada nevýrazná. Kulatý obličej je třeba opticky prodloužit, proto mu nejvíce sluší rozpuštěné vlasy s pěšinkou na bok. Pokud si chcete přeci jen dopřát culík nebo drdol, nechejte pár volných pramenů kolem hlavy. Kulatému obličeji velmi sluší ofina. Určitě ale zapomeňte na navlněné vlasy přímo u hlavy. Pokud toužíte po vlnách, dopřejte si je až pod ušima. 

  • Srdcovitý obličej – Reese Witherspoon, Scarlett Johanson 

Má váš obličej tvar trojúhelníku, s širším čelem, úzkou čelistí a ostrou bradou? Vsaďte na ofinu nebo patku, která zakryje výrazné čelo a dodá obličeji správou rovnováhu. Slušet vám budou i krátké sestřihy. 

  • Čtvercový obličej – Olivia Wilde, Diane Kruger 

Nápadná čelist a široké čelo je třeba trochu zjemnit. Určitě jděte do navlněných kadeří, rovné vlasy vaše rysy akcentují. Zapomeňte také na rovně střiženou ofinu nebo pěšinku uprostřed hlavy. Ideální budou i sestříhané kadeře, které zúží obličej v oblasti brady. Vlasy neuhlazujte a volte objemnější a vzdušnější účesy. 

A teď už se pojďme podívat na letošní plesové trendy pro vaše vlasy:

Brože a spony 

Evergreen, který bude vždy na předním žebříčku v doplňcích plesových účesů. I obyčejný drdol nebo rozpuštěné vlasy povýšíte, když do nich připnete sponu. Ta pak krásně dotvoří celkový ráz účesu. Vybrat si můžete třpytivou se štrasem v princeznovském stylu nebo třeba takovou, která napodobuje plody přírody na větvičkách a promění vás v lesní vílu. 

Květiny 

Další možnost, jak si ozvláštnit účes, je vplést do něho květiny. Ať už živé nebo umělé, výsledek bude vypadat velmi romanticky a nádherně doplní jednobarevné šaty. S květinami ve vlasech budete působit jako éterická kráska, která nemá konkurenci. Vplést je můžete jak do rozpuštěných vlasů, tak do níže položeného drdolu a vytvořit účes z počátku 20. století, který se zase vrací do módy. Květy můžete také zkombinovat s nejrůznějšími copánky a vlnitými prameny. Nebojte se ani věnečků. 

Minimalismus 

Pokud nemáte v oblibě přehršel zdobení, jděte vstříc vlně minimalismu. Ta vždy akcentuje vaši osobitou krásu, která nebude rušena žádnými zbytečnými elementy. Zvolte jednoduše rozpuštěné vlasy s jemnou vlnou po straně nebo obyčejnou zlatou sponku, která podrží prameny na temeni hlavy. Díky prostému účesu můžete o to víc zapojit do hry make-up nebo výraznější šperky

Drdoly 

Sepnuté vlasy jsou nesmrtelným trendem již po celá staletí a není tomu jinak ani letošní plesovou sezónu. Hladký a pevně stažený drdol letos nahrazuje nedbalý, volněji vázaný uzel, ze kterého sem tam vypadává pramínek vlasů. 

Mašle a stuhy 

Nejžhavější novinka nakonec. Pokud chcete opravdu ukázat, že víte, co se nosí, vpleťte si do vlasů saténovou stuhu nebo sametovou mašli. Chybu neuděláte ani vhodně zvolenou látkovou čelenkou. 

Vždy dbejte na to, aby vaše vlasy nebyly mastné. Pro větší výdrž je lehce přelakujte, neposedné prameny zkroťte vlasovou pastou

Přejeme vám, ať se letošní plesy vydaří na jedničku!