Jaké květiny darovat podle znamení?

  • MAGAZÍN
  • Jaké květiny darovat podle znamení?
25. 3. 2020

Jaké květiny darovat podle znamení?

Květiny jsou považovány za ideální dárek pro každou ženu. Hodí se k jakékoliv příležitosti a v některých případech jsou nezbytností, zejména pokud se jedná o oslavu nějaké významné události, jako je ukončení studia. Ženy obecně preferují určitý druh květiny. Pokud se chcete správně trefit, může být pro Vás nápomocné vybírat složení kytice podle znamení zvěrokruhu, jelikož se na něj váže například oblíbená vůně nebo barva. A jaké květiny tedy mají jednotlivá znamení v oblibě?

Beran (21.3.-20.4.)

Berani jsou obvykle velmi energičtí a mají rádi výrazné barvy a vůně. Květiny, které se pro toto znamení hodí, by měly mít velká květenství. Vhodné jsou růže, tulipány nebo pivoňky, tedy velké barevné květy s omamnou vůní, doplněné drobnými barevnými kvítky. Velmi často je s tímto znamením spojován zimolez. 

Býk (21.4.-21.5.)

Lidé narození ve znamení býka jsou veselí, přátelští a komunikativní. Pro toto znamení by květy měly být vázány do pestrobarevné kulaté kytice, v níž se jednotlivé vůně mísí do příjemné a méně výrazné směsi bez zjevné dominance. Výběr by se tedy měl zaměřovat spíše na drobnější květy, jako jsou menší růže, narcisy, sedmikrásky nebo fialky. 

Blíženci (22.5.-21.6.)

Jako umělecky založení a velmi veselí mají blíženci v oblibě drobnější kvítky jemných vůní a bledých odstínů. Ideální jsou pro ně lilie, konvalinky nebo karafiáty doplněné o luční kvítí. Kytice pro blížence by ovšem měla být pestrá laděná do bledších barev. 

Rak (22.6.-22.7.)

Raci jsou velmi citlivý a romantičtí, proto také preferují květy laděné do červených, růžových a fialových odstínů. Co se vůně týká, vyhrajete u račice s pronikavými tóny růží, kosatců nebo pivoněk. Kytice by pak měla být dotvořena odstíny šedé či bílé, je tedy vhodné je kombinovat například s liliemi. 

Lev (23.7.-22.8.)

Pro sebevědomé a energické lvi se hodí kytice s dominantními velkými květy jako jsou gerbery různých barev, chryzantémy, orchideje a především slunečnice

Panna (23.8.-22.9.)

Panny jsou rázné detailistky, které milují pořádek a klid. Proto jsou pro ně také vhodné kytice, které jsou nevýrazných odstínů, a menší kvítky. Kytice pro pannu by měla být složená z levandule, pomněnky, hortenzie nebo menších růží, velmi vonná a skromná. 

Váhy (23.9.-23.10.)

Obdobně jako raci i váhy jsou velmi romanticky založené. Ideální je pro ně volit drobnějších květy jemných odstínů, jako jsou růžové růže, hortenzie, kamélie nebo bílé lilie. 

Štír (24.10.-22.11)

Květy pro vášnivé a intelektuální štíry by měly být tmavších plných ohnivých barev – červené, oranžové nebo žluté. Do kytice se hodí především růže či orchideje. 

Střelec (23.11.-21.12)

Energičtí a nezávislí střelci oblibují květy, které jsou nenáročné na údržbu a dlouho vydrží. Uspějete u nich jednoduchými kyticemi z pestrých větších kvítků například růží nebo karafiátů

Kozoroh (22.12.-20.1.)

Kozorozi jsou klidné a spolehlivé znamení, jež preferuje především teplé odstíny červené a hnědé zkombinované s čistou bílou barvou. Vhodná kytice by měla obsahovat přírodní dřevité prvky s kalou, pelargonií, lilií nebo bramboříkem. 

Vodnář (21.1.-20.2.) 

Pro nespoutané vodnáře se hodí květiny barevné s většími dominantními květenstvími. Kytice by měla být vázána do vysoka a tvořena podlouhlými stonky barevných gladiol, azalek nebo orchidejí laděné nejlépe do fialové a modré.

Ryby (21.2.-20.3.)

Plaché a uzavřené ryby mají v oblibě především kytice v modrých a zelených odstínech. Vhodné jsou frézie nebo jiřiny


Každá tako připravená kytice má svou specifickou vůni, která je jednotlivým znamením příjemná. To Vám může být vodítkem při výběru vhodného parfému s květinovou vůní (např. Chloe nebo Chanel), kterým dárek krásně dotvoříte.