Jak to vidí chlap: stereotyp, který je třeba vyvrátit

  • MAGAZÍN
  • Jak to vidí chlap: stereotyp, který je třeba vyvrátit

Jak to vidí chlap: stereotyp, který je třeba vyvrátit

„Mužům záleží jen na tom, jak žena vypadá!“ Říká kdo? Snad ne vy? A jak by si vám líbilo, kdyby o vás někdo prohlašoval, že příliš mluvíte, trávíte věky v koupelně a myslíte jen na boty a parfémy? Je nejvyšší čas ukončit tuhle válku předsudků a pochopit, že na nich sice něco bude, ale naší společnou snahou je, nedat žádným z těchto klišé zapravdu.  

Chlapský pohled  

Samozřejmě, že hezky tvarované křivky, pěkná prsa, krásné vlasy a hebká pleť jsou důležitými atributy toho, zda muž považuje ženu za přitažlivou či nikoli. Z evolučního hlediska se jedná o klíčové předpoklady, že je žena zdravá, plodná a šance na úspěšnou reprodukci vysoká. Tyto výhody se v průběhu generací sice staly méně důležitými, ale stále podvědomě ovlivňují mužské vnímání a zajišťují sexuální přitažlivost.

Společná řeč

Vzhled tedy velký význam hraje, ale při výběru partnerky se mezi dominantní faktory neřadí. Budeme vycházet z nejnovějších studií, které mile překvapují tím, že pohled muže na opačné pohlaví se až tak neliší od způsobu, jakým žena nahlíží na muže. A ta by si svého partnera přece nikdy nevybrala jen podle vzhledu? Nebo snad ano?

Vyhlídka do budoucna

Jedním z největších překvapení bude fakt, že čím dál více mužů hledá víc než jen krátkodobý románek a výběr partnerky podřizuje předpokladům pro trvale fungující vztah. Háčkem ale zůstává, že jednotlivá kritéria závisí na individuálním charakteru muže a mnoha dalších okolnostech. Pro některé je nejdůležitější povaha a přístup k ostatním lidem, jiní oceňují nezávislost a kariérní cíle a další mají na seznamu zase jiné přednosti - touhu mít rodinu nebo kulinářské dovednosti.  

Síla v jednoduchosti

Zároveň ale muži uznávají jednoduchost..na první zalíbení stačí jen jednoduchý podnět, který vzbudí sympatie a zájem: držení těla, hlas, sebevědomé vystupování, pozitivní postoj nebo humor.  Vše zmíněné je skutečně atraktivní - bez ohledu na proporce, barvu vlasů nebo věk. Vědci z University of British Columbia v Kanadě ve svých studiích dokonce prokázali, že muž považuje ženu za atraktivnější, čím širší a zářivější je její úsměv. Jednoduché, že?

Muži oceňují přirozený vzhled

Že se muži rádi podívají na vystylingované, sexy a smyslně nalíčené bohyně, je fakt. Pro život si ale častěji volí ženy, které preferují přirozenost a cítí se skvěle i ve sportovním nebo nedbalém out-of-bed looku. Aby tento styl ale ženě opravdu slušel, je jeho předpokladem její zdravé sebevědomí a elegance vyzařující zevnitř.  

I muži mají své zvláštnosti

Slabost pro divné kombinace chutí, zalíbení v kultovních předmětech a nebo podivné projevy nervozity. Muži si na ženách dobře všímají i těchto zvláštností. A nejen to, dokonce je považují za roztomilé a velice je oceňují, protože jich mají sami bezpočet. Uvědomují si, že dokonalost je vlastně nudná a každá malá odlišnost tohoto typu, dělá ženu jedinečnou zcela neopakovatelným způsobem.

Muži se nebojí sebevědomých žen

Mužský dobývací instinkt vzbuzuje i ženská nezávislost a sebevědomí. Stát v životě oběma nohama na zemi, nestydět se za svůj názor, být dobrá ve svém náročném zaměstnání a zvládat při tom i domácnost a děti dokáží jen skutečné power-women, které muže nesmírně inspirují. 

Svobodný život

Což nás přivádí k dalšímu důležitému bodu - ke svobodě. Stejně jako ženy potřebují své zájmy a čas strávený s kamarádkami, potřebují muži své sportovní zápasy a večery v hospodě. Je tedy třeba dát partnerovi prostor se svobodně rozhodnout, důvěřovat mu a nebýt takzvanou „stíhačkou“.

Muži nesmí být poníženi

Pro muže je zcela zásadní, aby byli respektováni. Partnerkou, rodinou, přáteli a kolegy. Veřejně muže pomlouvat, rozkazovat mu, korigovat a upravovat jeho vyprávění, ukončit jeho zábavu výmluvným pohledem na hodinky a výzvou k odchodu nebo jakákoliv jiná forma ponížení před ostatními je tou nejhorší věcí, kterou můžete pánovi tvorstva provést a která nevyhnutelně vede ke ztrátě důvěry a konfliktu.  

Karty na stůl 

Tohle je pravděpodobně jeden z dalších důvodů neshod mezi partnery a věc, na kterou by si ženy měly dávat pozor. Zatímco příslušnice něžného pohlaví často dávají přednost tomu, aby pointu důkladně skryly mezi řádky a zmátly svůj protějšek nejasnými náznaky, muži obecně upřednostňují jasný projev. Otevřenost a přímost je mužům blízká a proto jim imponuje.  

Parťák do nepohody

Mnoho mužů chce po svém boku nejen milenku, ale také parťáka, který nezkazí žádnou legraci. Ženu, se kterou si mohou dát pár drinků, hezky se pobavit a hlavně aspoň chvíli vůbec nic neřešit. Téměř všichni muži (a také ženy) v tomto bodě souhlasí: schopnost se společně smát je naprosto nezbytná.  

Zůstat věrní sami sobě!

Závěr nás vrací zpět k základům. Protože pokud jste spíš nejistí než odhodlaní a tišší než veselé kopy, zůstaňte hlavně tak, jak jste! To, na čem se shodneme jednohlasně, je přání absolutní autenticity. Předstírání za účelem vyvolání nějakého dojmu u protějšku, je vždy špatná strategie. Láska a partnerství nesmí být bojem se sebou samým nebo vyčerpávající křečí, naopak má být naší podporou a činit nás silnými - pro všechny výzvy, které nás v životě čekají.