Jak stárnout s grácií?

4. 11. 2019

Jak stárnout s grácií?

Nemusíte pod ruku chirurga, abyste i v pokročilejším věku vypadala perfektně. Začněte o sebe pečovat včas a uvidíte sama! Máme pro vás tipy, jak na to.

Čas nezastavíme a jeho známky se neúprosně vpisují do tváří nás všech. Z médií téměř denně vídáme, jak se může snaha o boj s časem zvrtnout. Neúměrné vyhlazování pleti, botox a plastické operace se brzy obrátí proti svému majiteli a namísto krásné tváře na nás z fotek zírají voskové figuríny. Nikdo nechce stárnout, ale věřte, že to jde i s grácií. Jen se podívejte na Julii Roberts, Maryl Streep či Sharon Stone. Takhle vypadají dámy, které vědí, jak se vypořádat s přibývajícími léty i bez plastik. V čem tkví jejich úspěch? Z části jistě v dobrých genech, ale spoustu věcí lze ovlivnit i správnou péčí. Pojďte se inspirovat tipy a triky, které vám udrží pohlednou tvář i tělo, a to bez zásahu plastického chirurga. 

UV Filtr

Blahodárné slunce všichni milujeme, ale pro nechráněnou pleť může mít nedozírné následky. Tip č. 1 je tedy jasný. Nevycházejte bez krému s UV filtrem. Chránit si pokožku před sluncem byste měla v každém počasí – ať svítí slunce, je zataženo nebo prší. Naprostou samozřejmostí je nanesení opalovacího krému při příležitosti koupání a slunění. Opálená pokožka je sexy a mladistvá, ale nejděte pro ni přes mrtvoly. Opravdu se vyplatí použít kvalitní opalovák. Ve stáří vám tuto ochranu pokožka mnohonásobně vrátí. 

Pohyb

Pravidelný pohyb, ať už ve formě sportu nebo klasického cvičení v posilovně, by měl být nedílnou součástí vašeho života. Je nám jasné, že máte spoustu povinností a není vždy lehké vyčlenit si na cvičení čas, ale je to investice, která se vážně vyplatí. Fyzická aktivita nejen, že okysličuje kůži, ale samozřejmě zpevňuje svaly. A štíhlé, pevné tělo s hydratovanou pokožkou vám s klidem odečte 10 let od vašeho reálného věku. 

Pitný režim

Nepodceňujte sílu pitného režimu. Ani nejdražší kosmetika nedokáže nahradit chybějící tekutiny v těle. Vypijte denně minimálně 2 litry čisté vody a důsledně dodržujte toto množství. V ideálním případě se vyhýbejte časté konzumaci kávy a alkoholu, které odvodňují a způsobují předčasné stárnutí pleti. 

Kvalitní strava

Jste to, co jíte. Tato, již legendární hláška, má v sobě hlubokou pravdu. Pokud se budete ládovat sladkými zákusky, fastfoodem a mastnými jídly, ke kráse vám to rozhodně nepřidá. Ženy v pokročilém věku navíc mají zpomalený metabolismus, který tyto prohřešky trestá o to více. Samozřejmě, že pro duševní pohodu, která se mimochodem také na vzhledu výrazně projevuje, si můžete sem tam uletět. Ale nedělejte to často.


Dobře zvolená kosmetika

Všeobecně se věří v to, že čím dražší a specifičtější produkty používáte, tím lepší výsledky se dostaví. Podle nejrůznějších testů však není pravda, že v drahé lahvičce značkového produktu za tisíce najdete zázrak, který vám vyčaruje dokonale hladkou pleť. I levnější kosmetika dokáže mnoho. Hlavní je, abyste ji používala pravidelně. Například Kylie Minuoge o sobě tvrdí, že celý život používá levný krém značky Pond’s, který jí doporučila maminka. A na svých 51 let opravdu nevypadá. 

Nezaměřujte se však pouze na pleť. Vaši pozornost si zaslouží pokožka celého těla. I zde se stárnutí projevuje, hlavně vráskami a povolenou kůží. Využívejte zpevňující tělová mléka a vyzkoušet můžete i ta s příměsí vašeho oblíbeného parfému. Nezapomínejte ani na péči o vlasy. I na nich se stárnutí projevuje a potřebují o to víc vyživovat. Mimo kvalitní šampon můžete vyzkoušet hloubkové hydratační masky či oleje, určené speciálně pro zralé vlasy. 

Perfektní odlíčení

Naprosto zásadní pro krásnou pleť, ať už v jakémkoliv věku, je její kvalitní odlíčení. Po celý den se na ni chytají různé nečistoty, které zanášejí póry. Připočítejme k tomu nedostatečně smytý make-up a neštěstí v podobě pupínků a hlubokých vrásek je na světě. Vaše pleť potřebuje v noci odpočívat čistá a dokonale odlíčená. Jedině tak se bude moct správně regenerovat. 

Přírodní produkty - tipy z lednice

Vyzkoušejte někdy místo do kosmetické skříňky nahlédnout do lednice. Na internetu najdete spoustu receptů na domácí kosmetické masky, které opravdu fungují. Pro stárnoucí pleť, která potřebuje vyživit, se poohlédněte hlavně po surovinách, jako je olivový olej, avokádo, vejce, meruňky, med či banány. I výše jmenované slavné krásky se nebojí sáhnout po domácí masce a vidíte, jak to funguje!

Zásadní v procesu stárnutí je nenechat se ovládat mylnou domněnkou, že krásná je žena pouze v mládí. Tuto „pravdu“, kterou nám po celá léta podsouvala média a všemožné módní magazíny, naštěstí společnost postupně opouští. Proto si připusťte, že je normální mít vrásky. Nesnažte se vypadat mladě nevhodně zvoleným „mladistvým“ outfitem – příliš krátké sukně, extra roztrhané džíny a odvážné nápisy vám na věku neuberou, stejně jako přehnaný make-up. 

Hlavně, buďte veselá a svá. Když se na svět budete usmívat a život budete brát s lehkostí, ta pozitivní energie, která z vás bude vyzařovat, zastíní všechny vrásky i šediny.