Jak se seznámit s ženou?

Jak se seznámit s ženou?

První dojem je ten nejdůležitější. To, jak zapůsobíte, může ovlivnit váš budoucí úspěch či neúspěch. Chcete-li být co nejúspěšnější, nesmíte nic zanedbat. Jak ale zvýšit své šance na úspěch na maximum?

Na co se ženy soustředí u mužů nejdříve a nejčastěji? Co u mužů upřednostňují a čemu nedokáží odolat? Seznamte se s pěti nejdůležitějšími zásadami, kterými je důležité se při svádění ženy řídit.

1. Dejte najevo, že vám nechybí sebevědomí

Není nic horšího, než být při prvním kontaktu nervózní. Žena to okamžitě vycítí a bude vědět, že má navrch. V takovém případě se však může stát, že se jen bude bavit na váš účet a nakonec odejdete s nepořízenou. Proto je důležité si při prvním seznámení věřit a neukazovat žádnou ze svých slabostí. Na ty drobné přijde řada později. Co ale znamená být sebevědomý? 

V první řadě je důležité stát vzpřímeně, nemít ruce v kapsách, usmívat se a vyvarovat se všech opakovaných pohybů, které mohou vaši nervozitu snadno prozradit. Nejčastěji se jedná o přešlapování z místa na místo, tahání za nos, škrábání se na hlavě nebo jakékoliv jiné části těla či hraní si s nějakou částí vašeho outfitu, například s hodinkami, kravatou, náramkem či s čímkoliv jiným. Žena si toho dozajista všimne a bude jí hned jasné, že něco jiného cítíte a jinak se chováte.

2. Dbejte na svůj zevnějšek

Myslíte-li si, že uděláte na ženu dojem tím, že na sobě budete mít okopané a zablácené boty, vytahané tričko, ošoupané kalhoty nebo rozcuchané vlasy, nemůžete být dál od pravdy. Ženy mají rády upravené muže. A čeho si na vás všimnou ze všeho nejdříve? Je statisticky dokázáno, že je nejvíce zajímá, jaké máte boty. Nemusí být drahé, z krokodýlí kůže ani od světoznámé luxusní značky, bohatě stačí, když budou čisté a také budou ladit s vaším celkovým outfitem. Jeho nedílnou součástí jsou taktéž pánské hodinky. Často se říká, že podle hodinek lze poznat osobnost muže. Znamená to tedy, že na základě hodinek i ženy mohou odhadovat, jaký vlastně jste. 

Je vám jedno, jak vypadáte, nebo se snažíte jít ve stopách nejnovějších módních trendů? Máte raději luxus nebo praktičnost? Potrpíte si na extravagantní kousky, nebo máte rádi jednoduchost? Hodinky pro muže často neznamenají jen funkční nebo módní doplněk, ale také součást jeho samého. A to hlavně tehdy, mají-li k hodinkám, které nosí, určitý vztah. Byl to dar od blízkého člověka, koupil si je na zajímavém místě nebo od zajímavého člověka? Možná si každé hodinky vybíráte podle stejných, vámi určených pravidel. Ať tak nebo tak, odrážejí to, co jste, a tak není divu, že ani ženy pánské hodinky nenechávají bez povšimnutí. 

Podobně si všímají i toho, jak voníte. Pánský parfém by měl totiž stejně jako hodinky dotvářet to, kým skutečně jste. Máte raději jemnější vůně, nebo ty výraznější, kořeněné? Používáte vůbec pánské parfémy, nebo spoléháte na svou osobní vůni? Řekne-li vám žena, že krásně voníte, máte z poloviny vyhráno. Pro ženu není nic přitažlivějšího než muž, který jí voní. Tu vůni si totiž zapamatuje na dlouhé dny až týdny. 

Jak sbalit ženu a neztrapnit se? Odpověď zní – nepotit se. V dnešní době existuje mnoho kvalitních deodorantů i antiperspirantů, díky kterým můžete pocení redukovat. Víte-li, že se často potíte, nebo je zrovna léto a teploty sahají do závratných výšin, snažte se vybírat si takové oblečení, na kterém pot nebude viditelný. Není pro muže větší faux pas, než oslovit ženu s kruhy v podpaží a s mokrými zády. 

3. Ptejte se a naslouchejte

Umět se ptát, dokáže každý, ale naslouchání je vlastnost, která mnohým mužům chybí. Žena potřebuje vědět, že o ni máte zájem. Jakmile jí dojde, že vám jde jenom o to jedno, nebo se zkrátka jen nemáte zrovna s kým bavit, šanci na úspěch se blíží nule. Ženy jsou rády, když se jich muži na něco ptají, ale také očekávají, že budou poslouchat a na její odpovědi reagovat. 

Proto se ptejte na to, co vás skutečně zajímá. Také je důležité pokládat nápaditější otázky než jsou: Kde bydlíš? Ještě studuješ? A co děláš zrovna tady? Na to se ptá žen devadesát devět procent mužů a je únavné opakovat ty samé odpovědi dokola. Navíc žena může nabýt dojmu, že stejně jako jste `originální` v pokládání otázek, budete originální i v jiných aspektech života.

4. Buďte vypravěčem

Jak se seznámit s ženou, aby vás v dalších dnech a týdnech nedokázala pustit z hlavy? Okouzlujte nejen vaši vyvolenou ženu, ale i ty, kteří vám na večírku či jiné akci dělají společnost. Pro ženu nic není více fascinujícího než to, když je objekt jejího zájmu středem pozornosti. Proto se snažte vyprávět. Ale co? Například vtipy. Ne hloupé, infantilní vtipy. Ani vtipy sprosté ani ty o blondýnách, kterých mají všichni už plné zuby. Ale takové, které nejsou otřepané a mají vtipnou pointu. Že žádné takové vtipy neznáte? Nevadí, postačí vám nějaká legrační či zajímavá příhoda, která se stala vám osobně nebo někomu, koho znáte. Nebo si třeba nějakou vymyslete. Vyprávějte ji však tak, aby po páté větě nezačali lidé okolo vás odcházet nebo se bavit s někým jiným.

Vypravování je však uměním, které se nenaučíte ze dne na den. Chce to léta praxe a pokud jste ve větší společnosti nikdy nic nevyprávěli, nepokoušejte se o to ani v případě dámy, jejíž pozornost chcete upoutat. Raději zkoušejte zaujmout vyprávěním o něčem, co dobře znáte. Například o vaší práci, o vašich koníčcích, zkrátka o tom, co vás skutečně zajímá. Nikdy se ale nad nikoho nepovyšujte. Rovněž si dávejte pozor na to, abyste nepůsobili arogantně nebo namyšleně. A už vůbec se nechovejte tak, jako že jste všude byli a všechno znáte. Třeba může působit zajímavě, že jste procestovali už sto států a v příštím roce se chystáte procestovat zbytek, ale ne pro každého. Stejně tak nepůsobí dobře ani fakt, když se snažíte všem dokázat, že rozumíte politice, ekonomice, kultuře i problémům třetího světa. I kdyby, nechte si něco na příště. Při vyprávění byste měli působit uvolněně a hlavně být sami sebou.

5. Ukažte, že jste gentleman

Stále jste neoslovili ženu, kterou už pár desítek minut sledujete? Nevíte, jak na to? Nejjednodušší cestou k seznámení je vypozorovat, co pije a jakmile bude svou skleničku dopíjet, můžete ji oslovit s tím, zda jí můžete donést další víno/koktejl/pivo/kolu. Dojde jí, že jste si všimli, co celý večer pije a pravděpodobně ji to i zaujme. Minimálně bude chtít zjistit, kdo o ni projevuje takový zájem. Jakmile se dáte do řeči, ukažte, že jste pravý gentleman. Když bude zapotřebí, podržte jí kabát či kabelku. Upadne-li jí na zem například ubrousek nebo cokoliv jiného, sehněte se pro něj dřív než ona.

Nic nezkazíte tím, když se jí například zeptáte, zda jí není zima. Odpoví-li kladně, můžete jí půjčit své sako. Dojde-li jí drink, zeptejte se, zda si dá ještě nebo zda nemá hlad. Ženu to vždycky potěší. Na druhou stranu to ale se starostlivostí příliš nepřehánějte. Budete-li se ptát každou čtvrt hodinu, zda jí není zima, jestli nemá žízeň nebo hlad, začne jí to být nepříjemné. Jak se říká – všeho s mírou. Dvě nebo tři otázky za večer, jimiž projevíte zájem a starostlivost, rozhodně na dotyčné ženě zanechají stopy.

Gentlemanů na světě není nazbyt, ale každá žena po něm ve skrytu duše touží. A to i v případě, tvrdí-li svému okolí, že chce být stoprocentně samostatná a nikoho k ničemu nepotřebuje. V tom případě její názor respektujte, přesto si galantnost neodpusťte.