Jak nanášet make-up

Jak nanášet make-up

Správný make-up umí doslova čarovat. Když zvolíte vhodný produkt a dobře ho nanesete, krásně vyrovná tón vaší pleti a vaše tvář bude vypadat jako ze žurnálu. Jeden z nejdůležitějších kroků je aplikace, kterou musíte provést správně. Když by se vám to nepovedlo, místo perfektního make-upu budete vypadat jako nepovedený klaun, a to určitě nechcete. Největší chyba, jakou můžete udělat je nanést si make-up rovnoměrně přes celou tvář. Tímto krokem akorát docílíte efektu masky, která vypadá extra nepřirozeně. Jak si tedy make-up nanášet správně? Způsobů je více, a my vám dneska prozradíme, jak na to.

4 kroky k perfektnímu make-upu

Aby vaše tvář vypadala krásně a přirozeně, je potřeba dodržet tyto kroky

Čistá a hydratovaná pleť

Než si nanesete make-up, je tu jedna věc, na kterou nesmíte nikdy zapomínat. Tou je hydratace. Obličej byste měli hydratovat pravidelně, nejen v okamžik líčení. Celková hydratace pokožky totiž zaručí snazší aplikaci. Make-up se nebude hromadit na žádných suchých místech, které by se na pleti mohly objevit. Pravidelným krémováním navíc zbavíte pokožku nevzhledných šupinek, které by jinak vynikly.

Pokud máte ve své kosmetické výbavě primer - podkladovou bázi, použijte ho ještě před nanesením samotného make-upu. Postará se o to, aby líčení dlouho vydrželo a aby se make-up neusazoval v drobných vráskách a širokých pórech. Jeho nejjednodušší aplikace je je pomocí prstů.

Použití korektoru

Korektor se používá pro zakrytí tmavých kruhů pod očima, různých zarudlých míst, akné nebo jizviček. Na místa, která potřebujete extra krýt naneste korektor v malém množství a jemným poklepáváním ho rozetřete, dokud nebude místo vypadat přirozeně. Korektor nikdy neroztírejte jako krém.

Tip: Někdo volí použití korektoru až po nanesení make-upu. To je vhodné v případě, že potřebujete zakrýt velkou nedokonalost. Dávejte si však pozor, ať místo vypadá přirozeně a nevytvoříte si na obličeji nevzhledné a výrazné fleky. K aplikaci můžete použít prsty a nebo malý a úzký štětec.

Nanášení make-upu

Make-up můžete nanášet z dlaně, hřbetu ruky nebo z lahvičky samotné. Malé množství aplikujte na místa, která potřebují sjednotit. Určitě nedoporučujeme nanášet ho na celý obličej, který by pak nepůsobil přirozeně. Aplikujte ho na bradu, kolem nosu a úst, pod oči a na čelo. Na tato problematická místa ho naneste v malém množství a při roztírání se ho snažte vytahovat jakoby směrem ven ze středu obličeje. Tímto způsobem docílíte krásného sjednocení a nebudete mít například nehezké přechody v oblasti vlasů, které by make-up prozradily.

Finální dokončení

Jakmile budete mít make-up nanesený, je potřeba doladit detaily. V takové podobě totiž vaše tvář bude vypadat až příliš sjednoceně a určitě nepřirozeně. Teď přichází čas na aplikaci rozjasňovačů, konturovacích tužek nebo tvářenky. To všechno z toho důvodu, aby obličej dostal přirozený vzhled. Rozjasňovač můžete nanést pod oči na lícní kosti, na nos, bradu či horní ret. Tvářenka pak vašemu obličeji dodá přirozený tón. Zapomenout nesmíte ani na pudr, který celý make-up zafixuje a postará se o to, aby se po čase na obličeji netvořily nevzhledné mapy.

Jaké štětce na make-up použít?

Někdy je komplikované vyznat se ve všech různých kosmetických pomůckách. Přinášíme alespoň v krátkosti informace o těch nejpoužívanějších.

stetce-make-upPlochý štětec na make-up

Je vhodný pro tekuté a krémové make-upy a korektory. Díky širšímu tvaru umí nanést silnější vrstvu, jeho konečky navíc make-up dobře nanesete i v okolí nosu nebo obočí. Může však dělat šmouhy nebo zvýraznit šupinky, proto se vždy snažte mít pleť hezky hydratovanou a v rovnováze.

Štětec s dlouhými vlákny

S tímto typem můžete nanášet make-up každé konzistence. Hodí se pro všechny typy pleti a vytvořit s ním jde jemné až silné krytí. Ideálně ho po tváři veďte krouživým pohybem, který make-up krásně rozestře a udělá ho přirozeným. Snadno se s ním pracuje a dobře se čistí.

Beauty blender

Má podobu speciální houbičky kuželovitého tvaru. K dostání je v různých velikostech. Jeho využití je široké - od aplikace klasického make-upu přes korektory, krémové tvářenky, oční stíny nebo dokonce i rtěnky. Vyberte si blender z kvalitního materiálu a vhodné velikosti přesně pro vaše potřeby. Před aplikací je ideální lehce ho navlhčit, abyste docílili přirozeného vzhledu. Práce s ním není komplikovaná, chce ale trochu cviku a praxe. Make-up s ním nanášíte “ťupáním”, není třeba s ním nějak přehnaně kroužit a roztírat. Po použití byste měli houbičku vždy vyprat.

Oval brush

Oválný štětec je víceméně novinkou na trhu. Je hustě osazený jemnými štětinkami, ručku má ohebnou. Spíše než pro tuhé make-upy se hodí pro tekuté a krémové. Jeho výhodou je malá spotřeba přípravku, protože nesaje tolik jako třeba houbička. Prodává se ve více velikostech, takže si můžete vybrat přesně podle vašich preferencí.

Prsty

Zapomenout bychom neměli ani na tento způsob, který dokonce používají i profesionální vizážisté. Rukama se dá nanášet pouze tekutý nebo krémový make-up. Pozor si však musíte dát na to, abyste nevytvořili na tváři fleky a šmouhy. Je občas těžké prsty nanést make-up rovnoměrně.

Tipy a rady

Zmatňující papírky

Pokud máte mastnější nebo smíšenou pleť, určitě u sebe noste zmatňující papírky. Ty dnes seženete v každé drogerii. Umí krásně odsát přebytečný maz, aniž byste si make-up rozmazali a porušili. Jsou lepším řešením než pudr, který sice maz zmatní, ale po více aplikacích opět nastane efekt masky. Navíc může takové jednání způsobit ucpávání pórů.

Méně je více

I u make-upu platí, že přirozený vzhled vždy vypadá lépe, než přehnané konturování. Ač se můžete setkat s návody nejrůznějších módních blogerek, které používají x přípravků, v běžném životě je opravdu nepotřebujete. Něco jiného je vytvořit si večerní líčení, přes den se však vsaďte na střídmost.

Pečujte o své líčící pomůcky

Štětce i houbičky vždy pravidelně čistěte, abyste si na pleť nenanášeli nečistoty. Je to velmi důležitý krok, díky kterému předejdete akné a vyrážkám. Investujte do kvalitních pomůcek, které zdokonalí nanášení make-upu a vydrží vám dlouhá léta.