Sychravé podzimní počasí – přinášíme 5 tipů, jak bojovat se špatnou náladou

  • MAGAZÍN
  • Sychravé podzimní počasí – přinášíme 5 tipů, jak bojovat se špatnou náladou

Sychravé podzimní počasí – přinášíme 5 tipů, jak bojovat se špatnou náladou

Podzimní počasí, to není jenom barevné listí a příjemně dlouhé procházky. Rozverné počasí občas přinese chladno a déšť, což po prosluněném létě může působit depresivně. V našem článku se podíváme na 5 tipů, jak se špatnou náladou bojovat.

Podzimní počasí, to není jenom barevné listí a příjemně dlouhé procházky. Rozverné počasí občas přinese chladno a déšť, což po prosluněném létě může působit depresivně. Jak efektivně bojovat se špatnou náladou? Na to existuje hned několik receptů.

Udělejte si čas pro sebe

S příchodem podzimu neomylně přicházejí také svátky. Reklamy na ně začínáme vidět všude kolem nás. Jeden by si mohl myslet, že Vánoce začínají o několik měsíců dříve. Začínající stres a shon nepůsobí snad na nikoho dobře, což v kombinaci s deštivým a chladným počasím může zadělat na hodně špatnou náladu.

V těchto chvílích je nejlepší vypnout a udělat si čas pro sebe. Zachumlat se pod deku, pustit si příjemnou hudbu, pořádně si zatopit a třeba si do svého oblíbeného křesla vzít knížku. Sem tam je dobré na nic nemyslet a jen si užívat příjemně navozené atmosféry. Radovat se můžete i z maličkostí, tak proč ne z příjemného prostředí, které si pro sebe vytvoříte.

Pořádně se vyspěte

Deštivý den takřka svádí k celému dni strávenému v posteli. A proč taky ne – spánek má pro lidské tělo blahodárné účinky a není radno jej dlouhodobě podceňovat. Pokud máte příležitost, určitě s nějakým malým šlofíkem neváhejte.

S dostatkem odpočinku budete svěží na všechny nadcházející výzvy, takže vás jen tak něco nevykolejí. A ve finále budete lépe zvládat jak pracovní, tak volnočasové aktivity. Nenechte se o kvalitní spánek nikým připravit.

Najděte si čas na objetí

Asi není nikdo na světě, kdo by neměl rád objímání. Na špatnou náladu přitom funguje jako blahodárný lék – když na vás dolehne, prostě popadněte svého partnera či partnerku a oddejte se chvíli ve společném objetí.

Singles nemusí zoufat. Chlupatí miláčci dokáží lidského partnera mnohdy spolehlivě zastoupit. Ať už pes či kočka, oba tito tvorové se s člověkem vždy rádi pomazlí, obzvláště pokud z nich cítí, že to potřebují.

Žijte v přítomném okamžiku

Někdy nás může stresovat nejen počasí, ale pohled jak do budoucna, tak do minulosti. Co se stalo, nezměníme a co přijde, s tím si poradíme. Občas je tedy nejlepší volbou „být teď a tady”. V tomto okamžiku jste pány situace vy, můžete tak hodit všechny starosti za hlavu.

Uvědomit si hodnotu času pomáhají například hodinky. Sem tam může působit až blahodárně, když se na chvíli zakoukáte na plynoucí čas. Můžete si tak utřídit myšlenky a dát prioritu skutečně těm věcem, které za to stojí.

Udělejte si radost

Předměty nás činí šťastnými, na tom nic nezměníme. Proč taky něco měnit – když máme prakticky na dosah spoustu krásných věcí za skvělé ceny, není potřeba se v něčem omezovat. Jednoduše stačí zabrousit do široké nabídky obchodů a vybrat si něco, co udělá radost jen vám.

Ať už se jedná o příjemně vonící parfém, novou kabelku, vlasovou kosmetiku nebo šperky, které rozzáří váš den, není nic špatného na tom, udělat si radost. Na našel e-shopu jsme experty v oblasti dělání radosti a rádi ji uděláme také vám.