Jak co nejlépe strávit halloweenský večer? Poradíme, jak na to

  • MAGAZÍN
  • Jak co nejlépe strávit halloweenský večer? Poradíme, jak na to

Jak co nejlépe strávit halloweenský večer? Poradíme, jak na to

Bojíte se? Měli byste! Halloween je tady a s ním přichází i čas halloweenských párty. Mrkněte na naše tipy, jak co nejlépe strávit halloweenský večer.

Halloween přichází! Tento typický anglosaský svátek má kořeny v Irsku, kde se vztahoval ke svátku Všech svatých. Ostatně i dnes se Halloween slaví právě v předvečer dušiček, tedy 31. října. V každé zemi se tento svátek slaví jinak – zatímco například ve Spojených státech jsou oslavy skutečně všudypřítomné, ve většině Evropy jsou naopak střídmější.

Ať jste příznivci halloweenského koledování či nikoli, párty s touto tématikou jsou populární všude bez rozdílů. Jak se ale správně na halloweenskou párty připravit?

Kostým je dobrovolný

Ne každý se v nějakém tom kostýmu cítí jako ryba ve vodě. Na halloweenskou párty si můžete v podstatě vybrat ze dvou možností – odvážný či střídmý kostým. Odvážnější jsou například ve stylu Frankensteinova monstra, upíra či jiného moderního strašidla. Střídmější kostým spoléhá spíše na důvtip, než na pracnou složitost. Volba je každopádně na vás. Ať tak či onak, můžete svůj kostým doplnit některým z výraznějších parfémů.

Pokud chcete na halloweenské párty skutečně vyniknout, vyhněte se aktuálním trendům. Neni nic horšího, než být jen další v zástupu Jokerů a Harley Quinn. Nebojte se vymyslet něco nového a originálního, co zaujme každého. Poslední dobou je populární retro vlna, takže co jít například za vlkodlaka?

Nezapomeňte na výrazné líčení

Na Halloween můžete popustit uzdu své fantazii. Strašidelných a místy až nechutných líčení je na internetu spousta, nicméně i decentní varianta nalíčení a úpravy vlasů není vůbec k zahození. S tou správnou vlasovou kosmetikou můžete zazářit, i když váš kostým nebude zrovna ten nejpropracovanější.

U líčení a úpravy vlasů myslete na to, že vám musí vydržet celý večer. Není totiž nic horšího, když vám po pár tanečcích rozbije váš dokonalý look chabá výdrž pudru, nebo řasenky. Vsaďte raději na kvalitu!

Pořádáte halloweenskou párty? Klíčové jsou rekvizity

Halloweenskou párty si můžete připravit i u vás doma, jen nesmíte samozřejmě zapomenout na vhodné rekvizity. Nejlepší je vydlabaná dýně se svíčkou uvnitř. Vnitřek totiž můžete využít pro pečení některých skvělých dýňových receptů, jako třeba dýňové polévky či dýňových muffinů. Netopýři vystřižení z papíru, potravinářské barvivo jakožto umělá krev či jiné děsivé propriety vytvoří rovněž skvělou atmosféru. Fantazii se meze nekladou.

Ponurá hudba, nebo snad film?

Nemáte na Halloween v plánu vyrazit do víru velkoměsta? To vůbec nevadí. Děsivou atmosféru si můžete užít i sami doma. Stačí jen večer zhasnout a pustit si nějakou děsivou hudbu či pořádně krvavý horror. Tento způsob trávení halloweenu se doporučuje ideálně trávit ve dvou, pořádně užít si jej ale můžete také jako single.

Doporučit vám můžeme klasiky z produkce Tima Burtona pro ty, kteří si sice chtějí navodit tu správnou atmosféru, ale zároveň by rádi večer usnuli. Ti nebojácnější z vás klidně mohou sáhnout po nestárnoucí sérii Saw.