Vytvořte si nezapomenutelný halloweenský make-up

  • MAGAZÍN
  • Vytvořte si nezapomenutelný halloweenský make-up

Vytvořte si nezapomenutelný halloweenský make-up

Když už i babí léto odevzdá pomyslné žezlo podzimu a dny se neúprosně zkracují, mohou na člověka snadno přijít chmury. Jak z nich ven? Jistou útěchu a únik z každodenní šedi mohou představovat i tradice a rituály s podzimem spojené. Na přelomu října a listopadu přichází svátek, který si u nás získává čím dál větší oblibu. Řeč je samozřejmě o Halloweenu, který známe i pod názvy jako Svátek Všech Svatých, Dušičky, Den Mrtvých či Samhain. Pojďte se sladit s koronavirovou dobou, která je tedy trochu děsivá sama o sobě, a připravte si originální make-up na halloweenský večer!

Trochu halloweenské historie a tradic

Spousta lidí má Halloween za americký svátek, a obzvláště příslušníci starší generace ve slovanských zemích se na něho dívají skrz prsty. Přitom jeho původ sahá daleko do historie, do doby, kdy Amerika ještě nebyla zanesená na mapě. Jako Samhain ho slavili Keltové už před naším letopočtem jakožto konec léta a začátek nového roku. V magickou noc 31. října se setkával svět živých a mrtvých, plály obrovské ohně a jako obrana před zlými duchy se lidé převlékali do nejrůznějších kostýmů.

S příchodem křesťanství se snažila církev pohanské tradice zlikvidovat, a nastoupilo období Svátku Všech Svatých, který se nese ve střídmějším a klidnějším duchu. Přesto se všechny zvyky vymýtit nepodařilo, a tak s objevením Ameriky přinesli přistěhovalci z Irska svůj Halloween za oceán. Tady už se pak vyřezávají známé osvětlené dýně, které odhánějí duše zemřelých, a děti v maskách chodí na koledu.

Masky a Halloweenské párty se pořádají i u nás, a tak jsme pro vás připravili skvělé tipy na letošní rok. Vzhledem ke koronaviru asi velké oslavy nečekejte, přesto si ale můžete užít zábavu v kostýmu i při menším sedánku. A nebo vyrazte do ulic strašit kolemjdoucí. Zkrátka, nebojte se popustit uzdu fantazie a užijte si trochu zábavy!

Tipy na děsivý halloweenský make-up

Pokud ještě nevíte, jak se nalíčit, doporučujeme něco z této nabídky:

Umělá krev a rány

Pokud máte v plánu lidi co nejvíc vyděsit, pak vám určitě ve výbavě nemůže chybět umělá krev. Dnes v obchodech seženete skutečně realistické substance, které jsou od pravé krve k nerozeznání. Díky tomu si můžete vytvořit perfektně děsivou vizáž, například v podobě obrovské řezné rány na krku, krvácející hlavy nebo dalších částí těla.

Velké oblibě se těší i umělé rány ve stylu popálenin, jizev, kousanců, řezných ran nebo nechutně odlupujícího se masa. To vše už zvládnete vytvořit s trochou šikovnosti doma. Využít můžete již předem připravené kousky, nebo si vyrobit své vlastní za pomoci realisticky vypadajícího tekutého latexu.

Tip: Nechce se vám za umělou krev utrácet? Vyrobte si vlastní doma. Recept je jednoduchý:

Smíchejte ⅔ hrnku kukuřičného sirupu, ⅓ hrnku teplé vody, 5 lžic kukuřičného škrobu, trochu kakaového prášku a červené potravinářské barvivo.

Černý make-up

Mezi oblíbenou, a oproti předchozímu typu sofistikovanější a elegantnější formu líčení, patří maska ve stylu kostlivce. Černé oční důlky, zúžený nos, pečlivě vymalovaná a vystínovaná čelist se zuby… to všechno promění obličej v lebku. Tento způsob líčení nejvíce potkáte v Mexiku, kde se slaví La Dia de Muertos, přičemž zde lidé s oblibou vyvažují děsivost smrtky barevně malovanými ornamenty kolem očí a květinovými věnci na hlavě.

Takový make-up zvládnete i bez větších příprav. Stačí mít bohatou zásobu černých a bílých stínů či tužek na oči. Pod masku doporučujeme aplikovat podkladovou bázi, která se postará o to, aby líčení dlouho vydrželo. Využít můžete i speciálních barev na obličej, které mají výrazné a syté odstíny.

Bílý make-up

Jestli chcete být originální a všudypřítomné černobílé lebky vás nebaví, jděte na to od lesa. Vytvořte si make-up bílý. V kombinaci s červenou rtěnkou nebo šedými stíny můžete vymyslet skutečně děsivou vizáž. Výborně bude vypadat například bílá tvář s rudými čůrky krve tekoucími od očí. Velmi děsivě ale může působit i jen celkově bílý obličej, který například doplníte černou parukou. Jako třešničku na dortu můžete zvolit barevné či černé kontaktní čočky. Jsou to zejména podivně vypadající oči způsobují v lidech pocit strachu.

Zombie a mumie

Právě na Halloween přece vylézají zombíci ze svých hrobů a hledají kořist, kterou by mohli nasytit svá hladová břicha nebo přidat do armády nemrtvých. Oživlé mrtvoly, Frankensteini či starověké mumie patří k velmi děsivým a oblíbeným maskám. Pro správné nalíčení budete potřebovat zelený či bílý make-up, tmavé oční stíny a ideálně umělou krev či jizvy.

Filmové postavy

Máte svého oblíbeného hororového hrdinu? Pak je volba kostýmu jasná. Proměnit se můžete v Jokera, děsivého klauna Pennywise, zabijáka Michaela Myerse nebo Freddieho Kruegera. Oblíbenou volbou bývají i postavy z Addamsovy rodiny nebo animovaných filmů Tima Burtona, jako třeba Mrtvá nevěsta nebo Nightmare Before Christmas.

Inspirace je skutečně spousta. Stačí se trochu zamyslet a jistě vás napadne další hromada masek a děsivého líčení. Dnes je Halloween především zábava, proto si nenechte tuhle srandu ujít.

A pokud dáváte přednost sexy halloweenskému looku doporučujeme kvalitní dekorativní kosmetiku od značek Dermacol, Chanel, Maybelline nebo Clarins.