Začíná evropský týden mobility – přidejte se taky!

  • MAGAZÍN
  • Začíná evropský týden mobility – přidejte se taky!

Začíná evropský týden mobility – přidejte se taky!

16. září startuje Evropský týden mobility, následovaný Celosvětovým dnem bez aut. Využijte příležitosti a nechejte pro jednou auto doma. Vyrazte na kole nebo pěšky alespoň na část cesty do práce či do školy. Udělejte něco pro planetu a užijte si zase jednou radost z pohybu.

Současný stav klimatu a neustále zvyšující se teploty naší planety začíná být čím dál těžší ignorovat. Všichni vidíme škody, které páchají přívalové deště a neúměrná horka a sucha. Ať už jde o tání ledovců nebo obrovské požáry ničící lesy prakticky po celém světě. Mnohem více začínáme přemýšlet o roli, kterou v těchto problémech hraje člověk. Ekologové apelují na snížení konzumace masa, nesekání trávníků či nevyužívání jednorázových produktů. Studenti zavádějí protestní pátky na podporu zlepšení klimatu, slavná Greta brázdí oceán na plachetnici. A tak dále a tak dále.

Možná jste už ze všech těch protestů a doporučení unaveni. Možná si rádi dáte pořádnou flákotu hovězího a vydatný oběd zapijete drinkem se dvěma brčky. A nikdo nemá právo vám v tom bránit. Jste přeci svobodní jedinci, a proto si sami můžete určit, jak budete žít svůj život a co vám přistane na talíři.

My svobodě fandíme, ale zároveň myslíme, že je dobré aspoň chvilku zkusit dělat věci jinak.

I malý ústupek a snaha se počítá. Nejen, že pomůžete přírodě a přispějete k tomu, aby naše země byla stále příjemné místo k životu, ale navíc budete mít i dobrý pocit ze sebe. Můžete se třeba zapojit do Evropského týdne mobility a možná zjistíte, že chodit pěšky nebo jezdit na kole vlastně vůbec není špatné.

V pondělí 16. září nechejte auta doma a zkuste si zajet do práce nebo do školy jiným dopravním prostředkem. Evropský týden mobility existuje proto, abychom si uvědomili, jak škodlivé jsou zplodiny z aut a zamysleli se nad tím, jak můžeme být sami nápomocní k čistšímu ovzduší.

Kdy jste naposledy jeli vlakem? Nebo oprašte jízdní kolo a osvěžte se ráno příjemnou jízdou. Uvidíte, že do zaměstnání dorazíte plni energie a navíc s pocitem, že děláte něco pro svoje zdraví. Vhodnou alternativou je i procházka. Přestože je chůze pro člověka ten nejpřirozenější pohyb, zvykli jsme si na pohodlí a rychlost automobilové dopravy. Neuvědomujeme si však, že se tím ochuzujeme o spoustu krásného. A to nejen o pevné svaly a hezký zadek, ale také o nejrůznější zážitky a zajímavosti, které můžeme po cestě potkat a vidět. Vyzkoušejte jít pěšky alespoň kousek cesty a uvidíte sami.

Abychom vás k pohybu trochu víc namotivovali, máme pro vás tipy na vhodné hodinky, které vás budou v aktivitě podporovat.

Z pánských modelů můžeme určitě doporučit ověřenou klasiku v podobě super odolných Casio-G Shock, které díky vysoké voděodolnosti zvládnou jízdu i v dešti a navíc vám budou skvěle sloužit spoustu let. To v případě, že byste si po tom týdnu pohyb nakonec zamilovali :) Nebo můžete vyzkoušet Timex IQ+, které disponují krokoměrem a budou vám počítat každý ujitý kilometr.

Dámská varianta oblíbených G-shocků aka Casio Baby-G bude skvělou alternativou pro aktivní dámy. Vodotěsné a se stopkami budou na vašem zápěstí víc, než jen ozdoba. Pokud vás neoslovují sportovně vyhlížející hodinky, sáhněte po modelech Invicta. Přesto, že jsou extrémně voděodolné a oplývají množstvím funkcí, neztrácejí elegantní vzhled.

A nezapomínáme ani na děti. Právě ty je třeba naučit lásce k pohybu i přírodě už od mala. Udělejte jim radost třeba kvalitními Festina Sport nebo Junior, kterým nechybí vodotěsnost 5 ATM ani oblíbené stopky.