Dětský den v zimě

Dětský den v zimě

Mrkněte na 10 nápadů, jak s dětmi strávit krásný zimní den. Zabavte se společně a užijte si i chladnější počasí na sto procent. Děti mají svůj svátek sice až v červnu, ale nám přijde škoda slavit Dětský den jenom jednou v roce. Vždyť v zimě se dá dělat tolik věcí!

Dětský den oficiálně připadá na 1. června. V tomto období má slunce již pořádnou sílu a venku se dá podnikat hromada věcí. Ať už vezmete děti na pouť, výlet na hrad či speciální venkovní akci plnou zábavných her, úspěch máte zaručen.  V teplých měsících je zkrátka všeobecně jednoduší caparty zabavit. Co ale vymyslet, když začne přituhovat a dny se postupně zkracují? Nebojte, máme pro vás spoustu zajímavých tipů, co podniknout s dětmi v chladnějších časech.

Udělejte dětem dětský den i v zimě!

Užijte si společně spoustu legrace, přiučte se něčemu novému a hlavně, buďte spolu. Vaše děti vyrostou, ani se nenadějete, tak nepromeškejte možnosti společně strávit parádní zimní dny.

1) Zimní zoo

Nejen v létě, ale i v zimních měsících můžete navštívit zoologickou zahradu. Oproti letnímu období sice nepotkáte hromadu otevřených stánků, ale zato ji budete mít téměř sami pro sebe. Vezměte si s sebou svačinku, čaj do termosky a vyrazte objevovat, jak žijí zvířátka v zimě. Uvidíte, že klidná atmosféra v zimní zoo se vám zalíbí.

2) Sportování

Pokud vaše děti tíhnou ke sportu a sněhová nadílka na horách je pěkně bohatá, pak není nic jednoduššího, než vyrazit na lyže nebo snowboard. Že nejste ve sportu zdatní? Pak můžete využít služby instruktora a něco nového se naučit, popřípadě děti svěřit do odborných rukou a sami si trochu odpočinout.

Abyste malé sportovce motivovali k pořádným výkonům, můžete je vybavit sportovními dětskými hodinkami, se kterými snadno stopnou čas nebo budou vědět, že už nastala doba stavit se za vámi na skleničku horkého kakaa.

Zábavu se sněhem si můžete užít i na sáňkách nebo bobech. A ani taková klasická koulovačka nebo stavění sněhuláka není na škodu. Nebojte se vrátit společně do dětských let, uvidíte, kolik pozitivní energie vám to přinese.

3) Dětský beauty den

Máte doma malé parádnice? Pak využijte jejich záliby ve zkrášlování a udělejte si společně den krásy. Vyzkoušejte třeba novou vlasovou kosmetiku, vymyslete zábavné účesy, udělejte si domácí pleťové masky, nalakujte si nehty barevnými odstíny, které zaženou zimní šeď, a pro jednou dovolte svým holčičkám vypůjčit si vaše malovátka. Pak můžete společně zalézt do peřin, udělat si nějakou sladkou dobrotu a sledovat pohádky.

4) Vyrazte do lesa

I v zimě je v lese krásně. Můžete ve sněhu poznávat stopy lesních zvířat a naučit se, které patří lišce a které divokému kanci. Vezměte si s sebou jablka, mrkve či seno, nasbírejte šišky a dopřejte zvířatům hezkou hostin. Pozor však dejte na kaštany a jakékoliv plesnivé či shnilé potraviny – ty do krmelce nepatří!

5) Muzeum

Zima je ideálním obdobím pro rozšiřování obzorů. Muzea nabízejí spoustu poutavých výstav i přednášek, které budou bavit vás všechny. Vyzkoušejte si interaktivní exponáty, pronikněte do tajů fyziky a chemie nebo nakoukněte do pravěkého světa. Možností se nabízí opravdu spousta, stačí jen trochu zapátrat ve svém okolí nebo na internetu a jistě objevíte nějakou zajímavou výstavu.

6) Bruslení

Mrzne, jako když praští? Tak šup na led! Kluziště dnes najdete v každém větším městě, ale mnohem víc pohybu a zábavy si užijete, pokud vyrazíte bruslit na rybník nebo zamrzlou řeku. Tam teprve bude prostor pořádně to rozjet. Jen se ujistěte, že je led dostatečně pevný.

7) Krmítko

Pokud se vám nechce ven, ale přesto chcete mít blízko k přírodě, pořiďte si krmítko. Můžete si ho sami vyrobit, nebo jednoduše koupit. Ptákům budou chutnat semínkové směsi i lojové koule. Brzy si zvyknout k vašemu krmítku zalétávat a vy můžete s pomocí atlasu poznávat, o jaké druhy se jedná.

8) Planetárium

Zapomeňte na chvilku na studenou zimu kolem a zabořte se do pohodlného křesla v planetáriu. Vesmír je plný záhad a kopulovitý strop planetária vám alespoň na chvíli umožní proniknout do jeho nitra. Povzbuzujte v dětech zvídavost a vezměte je s sebou na nějaký zajímavý dětský program.

9) Domácí kutilové

Když venku přituhuje, zabavte se pěkně doma. Vezměte na pomoc papír a nůžky a vytvořte si krásnou zimní výzdobu. Můžete třeba vystřihnout papírové vločky a rozvěsit je na stropě nebo připevnit na okna. Nebo si na procházce posbírejte nejrůznější přírodniny a vyrobte si zimní věnec, kterým zkrášlíte dveře či stůl.

10) Zajděte do knihovny

Při studeném a zakaboněném odpoledni je nejlepší ponořit se do čtení nějaké pěkné knížky. Nemáte zrovna žádnou po ruce? Tak zajděte do knihovny a nechejte děti, ať si vyberou knížku, která jim padne do oka. Proč utrácet za drahé knihy, které děti omrzí, když si je můžete vypůjčit? A v příjemném prostřední knihovny rychle zapomenete na ošklivé počasí.

Snad jsme vás trochu inspirovali a letošní zimu si společně s dětmi užijte na maximum.