Jak vybrat dárek pro svatebčany?

Jak vybrat dárek pro svatebčany?

Chcete obdarovat své svatební svědky a rodiče nějakým hezkým dárkem? Dát drobnost na památku svědkům a družičkám se už pomalu stává novou tradicí. Není to sice nezbytné, ale určitě se jedná o milé gesto za jejich pomoc se svatebními přípravami. Rodičům se zase dává alespoň nějaká ta maličkost jako poděkování za vaši výchovu a za čas, který vám věnovali. Čím je potěšíte nejvíc?

Dárky pro svědky a družičky

Někdo se rozhodne s podobnými věcmi vůbec neztrácet čas, přece jen svatba je dnem novomanželů a ne svědků, ani nikoho jiného. Na druhou stranu, někteří svědkové jsou natolik nápomocní, že si nějakou tu odměnu určitě zaslouží. Není škoda nedat jim najevo, co pro vás jejich pomoc a podpora znamená? Nemusíte darovat nic velkého. Daleko větší váhu má váš dobrý úmysl a chuť udělat druhému radost.

Některé nevěsty se rozhodnou své svědkyni zaplatit šaty na svatbu, jiné volí sympatickou drobnost pro pobavení. Co se dává nejčastěji?

V různých e-shopech se svatební tematikou a obchodech s vtipnými předměty najdete například otvírák na pivo s všeříkajícím nápisem „Nejlepší svědek“ pro pány a svatební zrcátko pro dámy. Daruje se i víno nebo plaketa s poděkováním.

Co můžete darovat ještě? Například drobný šperk na památku náramky pro oba svědky a družičky, stříbrný přívěšek na krk pro svědkyni, příjemný svěží parfém, menší dárkový balíček s přírodní vlasovou kosmetikou, balíček přírodních přípravků do koupele, svatební čokolády, lžičku se jménem, mini šampaňské, kapesník s nápisem, vtipnou placatku, přívěšek na klíče nebo třeba hrníčky s nápisem…

Poděkování rodičům 

Darujte svým rodičům něco symbolického, památku na váš významný den a na to, jak moc k němu přispěli. Často se darují plakety či jiné předměty s poděkováním nebo taky dárková kazeta s luxusním svatebním vínem. Můžete jim třeba darovat hodinky s věnováním od stejné značky – jedny dámské hodinky pro vaši maminku a pánské hodinky pro tatínka. Určitě je dobré darovat něco, co přetrvá. Náramkové hodinky jsou k tomu přímo ideální. A co na ně nechat vyrýt? Datum vaší svatby, vaše jména a samozřejmě srdečné poděkování.

Jakým způsobem budete chtít poděkovat je už výhradně na vás. Někdy se píše prosté „Děkujeme za vše“, jindy o něco obsáhlejší věnování pro rodiče vašeho partnera „Děkuji, že jste vychovali muže/ženu mých snů“. Určitě vás napadne něco originálnějšího – třeba nějaká vtipná průpovídka, která vaše rodiče přesně vystihne. Než ale začnete vymýšlet zdlouhavé výčty toho, za co všechno děkujete, myslete na to, že na hodinkách máte k dispozici jen omezený prostor. Samozřejmě můžete pro jistotu vybrat hodinky s velkým ciferníkem, kde se místa nabízí o něco víc, ale na dlouhý seznam konkrétních událostí a zážitků to asi stejně nebude. Taky berte v úvahu to, že gravírovat lze hodinky bez povrchových úprav (povrchovou úpravou se myslí třeba takové zlacení). Proto je lepší se rovnou zeptat, bude-li možné vybrané hodinky gravírovat. Věnování bývá obvykle umístěno na pouzdře hodinek nebo na dýnku.

Mini dárky pro svatebčany 

Těmi se většinou myslí mini čokolády, perníčky s monogramy novomanželů nebo jiné drobné předměty, které svatební hosté najdou u svých jmenovek na svatební hostině. Klidně se může jednat také přímo o jmenovky – mohou být vytvořeny z čokolády. Někdy se dávají i malé panákové skleničky nebo skleničky na víno, miniaturní lahvičky šampaňského nebo vína, svatební razítka s monogramem novomanželů, visačky, domácí marmeláda, sáček mandlí v čokoládě, drobné skleněné a ručně vyráběné ozdoby, voňavá svíčka, mýdla s monogramem a další. Snažte se ale držet celkového stylu svatby.

K tradiční venkovské svatbě s lučními květinami se bude skvěle hodit svatební med nebo perníčky, ale taky třeba malované talířky. Ke svatbě na vinici a hostině ve vinárně zase vývrtka nebo sklenička na košt.

Na svatbě v boho stylu zase nesmí chybět přírodní doplňky, proto by i dárek pro svatební hosty měl být trochu uvolněný a přírodní – například dřevěná svatební tužka, ručně vyrobený lapač snů, vonný sáček nebo drobná svíčka ze včelího vosku ve svícnu z šišky.

A samozřejmě můžete připojit i vtipné věnování a poděkování za účast. Ona čtyři slova „děkujeme za vaši účast“ při loučení nejspíš stačí, ale poděkování můžete klidně v trochu jiné formě připojit i k drobné pozornosti pro svatebčany a uvidíte, jak snadno vykouzlíte úsměv na tváři. A právě o to jde – o úsměvy, radost a pohodu, kterých v takový významný den musí být na rozdávání – a ne o nějaké doprošování se a přehnané děkování za každý nepatrný detail.

Svůj svatební den proto prožijte s lidmi, které opravdu rádi uvidíte, a kteří rádi uvidí vás a které potěší, že se takové události mohli zúčastnit a být při tom s vámi. Teprve pak bude celá vaše svatba opravdu kouzelná!

Právě nyní! Doprava zdarma na více než 3910 produktů! Více zde.

Právě nyní! Doprava zdarma na více než 3910 produktů! Více zde.

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up