Co jsou to niche parfémy?

11. 3. 2019

Co jsou to niche parfémy?

Výraz „niche“ je francouzského původu a v překladu znamená „výklenek“. Co si ale představit pod pojmem niche parfémy? Výjimečný luxus, nový hit, zajímavé překvapení nebo něco zcela obyčejného a zbytečně nadsazovaného? Přečtěte si o nich v našem článku.

Niche parfémy jsou výjimečné zejména svým složitým procesem výroby, který navazuje na starou tradici parfémového průmyslu. Výroba jednoho jediného parfému může trvat i celou řádku let. Nejedná se tedy o žádnou masovou produkci. Kdepak. Tento typ parfémů velmi často vzniká v menších parfemářských domech, které existují už celá staletí a jejich tajemství si výrobci předávají z generace na generaci. Zní to skoro jako uzavřená vyšší společnost, tajný spolek světa parfémů. A pravda není daleko, tajemství niche parfémů jsou skutečně pečlivě střežena.

Mezi klasickým parfémem a niche parfémem je totiž propastný rozdíl (a nejen v ceně). Každý dámský parfém tohoto druhu, vám bude připadat jako vyrobený speciálně pro vás.

Vydrží déle, než jakýkoliv jiný a jeho vůně je stále vábivá a intenzivní. Vyrábí se z mimořádně kvalitních a vzácných ingrediencí z různých částí světa. Nezřídka se stává, že se setkáte i s naprosto nečekanými ingrediencemi jako je třeba střelný prach nebo absinth. Drahé, luxusní, kreativní, mimořádně kvalitní, vysoce oblíbené mezi světovými hvězdami a pečlivě ukryté ve zdobném skleněném flakonu, který si hned na první pohled získá vaši pozornost. Nepřeháníme, když tyto parfémy nazveme skutečným uměleckým dílem.

Jejich tajemství možná nikdy neodhalíte, ale jejich kouzlo se vám dostane pod kůži. Dobrou zprávou je, že můžete alespoň částečně proniknout do tohoto světa, stát se součástí elity. Toužíte po parfému, který je originální a nese si s sebou svůj vlastní lidský příběh? Po takovém, který nepodléhá komerci, ale naopak se snaží zcela vystoupit ze zajetých kolejí?

Poohlédněte se po značkách jako je Amouage, Acqua di ParmaEscentric Molecules, Parfums de Marly nebo Serge Lutens. Například oblíbená značka Amouge vyrábí ty nejneobvyklejší, a přece vysoce sofistikované vůně.

V klasické parfumerii je nenajdete, zato na některých e-shopech ano. Nově se na ně můžete těšit i u nás. Náš e-shop vám nabídne hned několik možností, takže pokud nevíte, co si přát k nadcházejícím narozeninám, luxusní parfém v uměleckém flakonu by se snadno mohl stát vaší perfektní odpovědí…

Sáhněte po opravdovém skvostu a staňte se legendou.