Vdechněte vašim vlasům nový život s brazilským keratinem

  • MAGAZÍN
  • Vdechněte vašim vlasům nový život s brazilským keratinem

Vdechněte vašim vlasům nový život s brazilským keratinem

Proč vyzkoušet brazilský keratin? Třeba proto, že vaše vlasy získají opět svou sílu a krásu. Krepaté prameny se narovnají, uhladí a budou hebké na dotek. Přečtěte si víc v dnešním článku.

Také jste jedním z těch lidí, kteří trpí na lámavost vlasů? Jsou vaše vlasy suché a bez života? S tímto skvělým pomocníkem si budete s vašimi kadeřemi připadat opět okouzlující. Postarejte se o vlasy zevnitř a vyzkoušejte keratin. 

Co je to keratin?

Keratin najdeme ve vlasech i nehtech. Je to stavební bílkovina derivátů pokožky, která tvoří 88% struktury vlasů a nese odpovědnost za jejich kvalitu, růst, pevnost, jemnost a lesk. Keratin tvoří hlavně aminokyseliny. Lidé s ním přicházejí do styku hlavně v podobě mrtvých buněk. To zní sice trochu morbidně, ale vlasy, nehty a zrohovatělá kůže jsou opravdu mrtvou tkání. Živé buňky najdeme v cibulce vlasu a nehtovém lůžku. To, co z nich dále roste je již neživá tkáň, která však při správné výživě působí jako ochrana pro pokožku a taky hezky vypadá. 

Co je to brazilský keratin?

Jedná se o čistě přírodní produkt, který byl vyvinut v roce 2006 v Brazílii. Tento nechemický přípravek obsahující keratin je určený k tvarování a regeneraci vlasů a především k jejich dlouhodobému narovnání. Molekuly keratinu pronikají zažehlováním do vnitřní složky vlasu a opravují jeho poškození. Výsledků si všimnete ihned po aplikaci a přetrvávají minimálně 3 - 4 měsíce. Vlas je po aplikování zpevněný a chráněný před UV zářením, větrem, mrazem nebo i mořskou a chlorovanou vodou. Brazilský keratin je vhodný pro jemné, poškozené, kudrnaté, prodloužené, tvrdé, nepoddajné a hrubé vlasy. Díky svým vlastnostem se nemusíte bát použít ho i na chemicky upravené nebo barvené vlasy. 

Aplikace keratinu

Množství keratinu, které budete pro aplikaci potřebovat, se samozřejmě liší dle délky vašich vlasů. Na vlasy do 35 cm si vystačíte s 50 ml keratinu, na vlasy do 55 cm už budete muset sáhnout po 100 ml a na kadeře dlouhé do 70 cm si opatřete 150 ml keratinu. Nezapomeňte si 48 hodin před aplikací udělat test na alergii; pokud zjistíte, že vaše kůže špatně reaguje, rozhodně keratin na vlasy neaplikujte.

Zažehlování keratinu do vlasů

Vlasy umyjte šamponem a vysušte fénem, rozčešte. Vezměte si ochranné rukavice a keratin začněte nanášet štětcem přibližně centimetr od kořínků vlasů. Nakonec vlasy pročísněte jemným hřebenem, aby se na nich keratin rovnoměrně rozprostřel. Nechte 10 - 30 minut působit, znovu vlasy rozčešte a začněte je rovnat žehličkou, nastavenou na 220 stupňů. Žehlete postupně po pramenech, každý pramen vyžehlete asi pětkrát. Vlasy by měly být po vyžehlení rovné a lesklé. Tři dny po aplikaci vlasy nemyjte, aby se keratin nesmyl. 

Pokud se vám zdá aplikace keratinu složitá nebo máte strach do vlasů udělat tak velký zásah, můžete pro začátek vyzkoušet šampony s obsahem keratinu nebo vlasové masky. Skvělý výsledek vám možná dodá odvahy vyzkoušet keratin naplno a mít konečně vlasy, o kterých jste vždy snila.