9 pánských vůní, které svedou každou ženu

  • MAGAZÍN
  • 9 pánských vůní, které svedou každou ženu

9 pánských vůní, které svedou každou ženu

Používání parfémů v dnešní době stírání genderových rolí již není výhradně ženskou záležitostí. Pryč jsou doby, kdy byl prototypem opravdového muže těžce pracující atlet se specifickým odérem. Při snaze zapůsobit na opačné pohlaví tak v dnešní době musí muži nejen dbát o svůj zevnějšek, ale také zajistit, aby se pro kýženou partnerku nestali odpudivými právě nepříjemným zápachem, kterému se po celodenních činnostech nikdo z nás nevyhne.

Prvním krokem při tomto procesu je volba vhodného neutralizačního přípravku, který zmírní tvorbu potu nebo eliminuje jeho zápach. Základem je tedy pravidelná hygiena a používání deodorantů, jež v tomto případě působí jako podklad, který by měl být doplněn vůní (parfémem, kolínskou, toaletní vodou) dle vlastního výběru odpovídající vkusu a podtrhující módní styl, jež muž vyznává či preferuje. 

Vůně pro muže mohou být velmi záludnou záležitostí zejména, pokud nejsou vybrány s péčí a nezohledňují celkový vzhled a styl muže. Proto byste se měli řídit následujícími pravidly: 

1. Vybírejte podle svého vkusu

Přestože vůni volíme pro to, abychom voněli především svému okolí, měla by být primárně příjemná pro nás. Pokud máte radši intenzivnější tóny, vyzkoušejte výraznou kolínskou. Pokud jste spíše na jemnější, sáhněte po parfémované toaletní vodě s méně nápadnými tóny, která je vhodná pro celodenní nošení. Prvotním záměrem tedy je, aby Vám vůně seděla a byla v souladu s Vaším vkusem.

2. Nechte si poradit, vezměte někoho s sebou

Pokud se rozhodnete vybrat parfém v obchodě, nebojte se zeptat na názor prodavače/prodavačky, nebo ještě lépe, vezměte s sebou kamaráda/kamarádku, který Vám poradí, zda se k Vám zvolený vůně hodí. Vždycky je dobré znát také pohled okolí, pak je menší riziko, že šlápnete vedle.

3. Vyzkoušejte, jak se vůně uvolňuje přímo z Vaší kůže

Každý parfém voní trochu jinak v lahvičce a na kůži, kde se mísí s Vaším přirozeným pH a specifickým odérem. Pokud chcete vědět, jaká bude nakonec skutečná vůně parfém, když jej budete nosit, naneste jej na kůži a nechte chvíli vyvanout. Zároveň je potřeba počítat s tím, že se vůně parfému postupně mění – v zásadě se každý skládá ze tří tónů:

  • horní – jsou patrné ihned a tvoří základní a nejintenzivnější vůni parfému, která po nanesení rychle vyprchá, 
  • střední – jsou tóny, které si parfém drží přibližně hodinu po nanesení, 
  • spodní – tvoří nosnou vůni parfému, která se na kůži drží i několik hodin po nanesení. 

Pokud si tedy vybíráte vůni, dejte si na čas a proces si rozdělte do několika dnů, abyste podchytili zejména spodní tóny vůně. 

4. Vyberte si několik vůní v závislosti na aktuálním ročním období

Skutečnou vůni parfému ovlivňuje nejen čas, ale také Vaše životospráva a roční období. Pokud jste zvyklý se jinak stravovat a měnit křivku aktivity během jednotlivých ročních období, měli byste tomu přizpůsobovat také aktuální značku parfému, který používáte 


Nejoblíbenější svůdné značky parfémů pro muže 

Při výběru se nakonec můžete inspirovat oblíbenými značkami, které jsou často luxusní a velmi dobře zavedené. Mezi ty nejpříjemnější, které mají navíc široký ohlas u něžného pohlaví patří následující  

Sauvage od Christiana Diora je vyráběna ve dvou provedeních – se základním tónem citrusů a orientálního koření. Tato toaletní voda je vhodná pro běžné používání a dlouho si udrží svěží vůni s jemným nádechem exotického koření. 

Květinovou vůní nabízí Nautica Voyage. Tato toaletní voda se od běžné kolínské liší především méně maskulinním výrazem a velmi čerstvými tóny připomínající plavbu po dalekých ostrovech. Nautica Voyage je velmi oblíbenou vůní právě díky její jedinečnosti. 

Svěží směs bylinek a citrusů je také základem řady Acqua Di Gio od Giorgio Armani. Tato vůně je v porovnání s Nautica Voyage o něco těžší, drží si však stále příjemný lehký tón, který by měly parfémy pro moderní muže mít. 

Pokud je Vám bližší vůně odkazující na les a exotické dřevo, bude Vám vyhovovat spíše La Nuit De L’Homme Eau de Toilette od Yves Saint Laurent. Tato toaletní voda má spodní tóny vytvořeny na bázi exotického koření a levandule, což jí dodává podmanivý a velmi mužný charakter mírně nasládlého rázu. 

Dřevitá vůně je také základem parfému 1 Million od Paco Rabanne. Směs vůní tohoto parfému se hodí spíše pro mladší muže – není velmi výrazná, ale má příjemné spodní tóny zachovávající původní intenzivní mužnou vůni horního tónu 

Pokud hledáte parfém s jedinečnou vůní, bude pro Vás vhodný Creed Aventus. Hlavním tónem tohoto parfému je ostrá vůně cypřiše, která pojí jemně citrusový tón s výrazně dřevitou vůní. Tento parfém je vhodný na denní nošení 

Obdobně je zaměřená také jednodruhový parfém Salvatore Ferragamo. Výrazná dřevitá vůně s dlouhým uvolňováním, a nepříliš intenzivní sílou se hodí zejména pro každodenní nošení do zaměstnání nebo pro volnočasové aktivity. Na večerní události není dostatečně výrazná, díky jejímu nevtíravému charakteru s ní však zabodujete u běžných denních činností.

Pro speciální večery je vhodná kolínská Eros od značky Versace. Tato jedinečná a okouzlující vůně kombinuje čerstvé ovocné podtóny zeleného jablka a citrusů s příjemným dřevitým spodním tónem. Vůně je velmi silná a odkrývá se postupně, takže navozuje dojem několikavrstvého charakteru. Zatímco ovocné tóny přitáhnou pozornost opačného pohlaví, dřevitý charakter podtrhne mužnou povahu parfému

Silná a výrazná vůně s dlouhodobým účinkem, v níž se mísí jak dřevité, tak kořeněné a květinové tóny s velmi mužným nádechem je Le Male od Jeana P. Gaultiera. Tato kolínská má nezaměnitelný charakter, který ve správném poměru využívá všech tradičních prvků a propojuje vanilku a skořici s levandulí a pomerančovými květy. Parfém je velmi přitažlivý a budí dojem exkluzivity. Je vhodný především pro zimní měsíce, jelikož vedle povzbuzujícího velmi čerstvého tónu evokuje přirozené vůně tepla domova.