6 kroků pro dokonale jemnou pleť

  • MAGAZÍN
  • 6 kroků pro dokonale jemnou pleť

6 kroků pro dokonale jemnou pleť

Jemná, hebká a zdravá pleť patří mezi hlavní atributy ženské krásy už od nepaměti. Ani tisíce let na tom nic nezměnily. Už ve starém Egyptě si ženy do kůže vtíraly nejrůznější esenciální oleje, aby zamezily vzniku vrásek. V antice pak neváhaly používat pudr s obsahem olova, který dámám zajistil nádhernou alabastrovou pleť, jakou se pyšnila samotná Afrodité, bohyně lásky. Co naplat, že byl tento výdobytek prudce jedovatý.

Dnešní doba nabízí hromady kosmetických produktů, které vám k dokonale hebké pleti pomohou. Někdy je to cesta klikatější, protože každý člověk je jiný, a od toho se samozřejmě odvíjí i snášenlivost kosmetiky. Když něco pasuje vaší kamarádce, neznamená to, že vám bude produkt sedět stejně. Existují ale univerzální rady, které platí pro všechny bez výjimky. Vždy si pamatujte, že sebelepší make-up nezakryje špatnou pleť. Pokud tedy chcete být krásná, věnujte svému obličeji dostatečnou péči.

Zde je 6 kroků směrem ke krásně hebké pleti

Správné odlíčení

To je základem všeho. Nezáleží tolik na tom, jestli nosíte make-up nebo necháváte pleť bez líčidel. I když v prvním případě byste měli dbát o čištění ještě trochu víc. Na pokožku po celý den působí spousta negativních vlivů. Zejména pak prach a nejrůznější nečistoty, které se při smíšení s mazem mohou projevit v podobě zanícených pupínků. Nečistoty proto musíte pravidelně odstraňovat. A to jak večer, tak ráno.

K odstranění make-upu můžete použít mycí gel nebo odličovací mléko. Poté je třeba pleť dočistit vatovým tamponkem s pleťovou vodou bez alkoholu, nebo ideálně tonikem, které vyrovná pH vaší pokožky. Posledním důležitým krokem je nanesení krému.

Vyzkoušejte například: čisticí gel Bioderma Sensibio DS+ Purifying and Soothing Cleansing Gel 200 ml nebo tonikum pro problematickou pleť Dr. Hauschka Clarifying Toner 100 ml

Dostatečná hydratace

Pokud máte suchou pleť, je její hydratace naprosto bezpodmínečná. To jistě víte, jelikož se bez krému mohou na obličeji objevovat suché šupinky nebo cítíte nepříjemné pnutí. Hydratovat byste však měla i normální, smíšenou nebo mastnou pleť. Právě akné a nadměrné množství mazu může být způsobeno nedostatečnou hydratací. Pokud vás trápí pupínky a mastnější pleť, určitě ale volte lehčí krémy s gelovou strukturou, které póry nebudou zbytečně ucpávat. Zajímavou možností je také použití pleťových olejů.

Jak pokožka stárne, měla by se součástí hydratace stát i pleťová séra, která dokážou proniknout hluboko do pokožky a zamezit či potlačit tvorbu vrásek. Vhodné je také zařadit speciální oční krémy, jelikož v okolí očí je kůže tenoučká a o to náchylnější k tvorbě vrásek. S používáním kosmetiky proti vráskám neotálejte. Začít můžete už po 25. roce, nejpozději však po 30. narozeninách.

Vyzkoušejte například: multifunkční olej Nuxe Huile Prodigieuse Dry Oil 100 ml nebo omlazující sérum proti vráskám Clarins Multi-Active Jour Fluide SPF 15 50 ml

Vyzkoušejte například: krém na opalování na obličej Clinique Sun Face Cream SPF 40 50 ml

Ochrana před sluncem

Každá žena touží po sexy opálené pokožce. Tu rozhodně neodmítáme ani my. Důležité je však kůži před slunečními paprsky důkladně chrálit. A protože obličej pod oblečení neschováváme, měli bychom ho KAŽDÉ ráno máznout kapkou opalovacího krému. Je úplně jedno, jestli je venku zataženo, chladno, nebo slunce silně pálí. Jeho paprsky se totiž k naší kůži dostávají vždycky. A je opravdu velmi důležité před nimi pleť ochránit. Jinak si koledujete o výrazné vrásky, které nevyžehlí ani sebelepší krém.

Vhodně zvolená kosmetika

Abyste mohla o svou pleť dostatečně pečovat, měla byste znát svůj typ. Můžete mít pokožku citlivou, suchou, se sklonem k akné, normální, smíšenou či mastnou. Každá potřebuje pro svou péči jiný druh produktů. Pokud budete pleť trápit nevhodnými produkty, můžete jí spíše uškodit. Protože však každému člověku sedí kosmetika jiná, musíte nejprve trochu zkoušet, jaký produkt zrovna vám sedí. Chybu většinou neuděláte kosmetikou přírodní.

Tip: Ať máte jakoukoli pleť, zapomeňte na produkty s obsahem alkoholu. I když bude vaše pokožka velmi mastná a v první chvíli se bude zdát, že vám tento typ výrobků pomůže, není tomu tak. Akorát ji ponouknete k vyšší tvorbě mazu, protože bude přesušená.

Čisté štětce a kosmetika, která není prošlá

Pokud nosíte make-up a nanášíte ho štětcem, dbejte na to, ať jsou vaše kosmetické produkty čisté. Na trhu existují speciální čisticí prostředky pro mytí štětců a houbiček. Dobrou službu ale udělá i obyčejné mýdlo. Čistit byste měla alespoň 1x týdně.

Důležité je také pohlídat si expiraci kosmetických produktů. Ať už se jedná o make-up, řasenku, rtěnky nebo kosmetiku, buďte nemilosrdní a všechno prošlé vyhoďte.

Menší množství make-upu

Vaše pleť musí dýchat. Je pravda, že dnešní produkty jsou poměrně vzdušné a pleť nezaplácnou, nesmíte jich však používat mnoho. Hromadu vrstev podkladové báze, make-upu, tónovacích produktů, pudrů, tvářenek a rozjasňovačů si může dovolit jedině žena s velmi dobrou pletí. Nehledě na to, že s přemírou líčidel budete vypadat uměle.

Co dalšího byste neměla opomíjet?

Správná životospráva

Krásná pleť není jen o dobré kosmetice a pravidelném odličování. Právě na kůži se velmi dobře projeví nesprávný jídelníček, kouření či množství alkoholu. Dodávejte své pleti živiny a vitamíny také zevnitř.

Pitný režim

Zásadní bod pro svěží a zářivou pleť představuje pitný režim. Ale žádné džusy nebo limonády. Denně byste měla vypít alespoň 2 litry čisté vody.

Dostatek spánku

Spánek působí na lidskou psychiku, zdraví, ale jeho nedostatek se projevuje také v podobě unavené pleti, tmavým kruhům pod očima a zvýšené tvorbě vrásek.

Zákaz sahání na obličej

Nakonec pro vás máme malý tip. Abyste předešla roznášení pupínků, nesahejte si na obličej. Děláme to všichni a velmi často, aniž bychom si to uvědomovali. Zkuste se to odnaučit.