TOP 10 hodinek z hollywoodských filmů

TOP 10 hodinek z hollywoodských filmů

Některé filmové postavy jsou zkrátka nesmrtelné. Jistě má každý z vás tu svou oblíbenou. Ať už je to James Bond, Indiana Jones, Vinnetou nebo nádherná Arwen, náklonnost k nim pocítíme při každém zhlédnutí daného filmu.

Taky si rádi pořizujeme atributy postavám vlastní. Arwenin přívěsek v podobě Večernice, klobouk Indiana Jonese, ti movitější auto ve stylu Jamese Bonda. Máme pak pocit, že jsme svým oblíbencům ještě blíž. Tyhle kousky dodávají šmrnc a pocit dobrodružství do našeho každodenního stereotypu, a tak za ně neváháme utratit vysoké částky. Kdo by nechtěl občas uniknout z reality, že?

Mezi sledované módní doplňky z filmu patří také hodinky. Pokud toužíte po tom nosit na zápěstí kousky, které se objevily ve slavných filmech, a získat tak výjimečný pocit, jaký takový doplněk doprovází, připravte si však velmi vysoký rozpočet. Na našem e-shopu si ale můžete vybrat některé hodinky stejných značek, avšak v zastoupení dostupnějších modelů za příznivější ceny.

TOP 10 slavných filmů, oblíbených filmových postav a jejich hodinky:

James Bond

Neohrožený agent 007 se do dnešních dnů objevil již v téměř 30 snímcích. A protože patří mezi nejslavnější idoly a představitele typického gentlemana a ženského svůdce, nesmí mu na zápěstí chybět stylové hodinky. Pokud chcete kráčet v jeho šlépějích, vyberte si některé z nich. Pravděpodobně budete muset oželet nejrůznější vychytávky typu motorové pilky nebo vystřelovacího háku, jinak s nimi ale můžete slušně zazářit. Mezi populární modely Jamese Bonda patří například Rolex Submariner 6538, Seiko 0674 LC, Hamilton Pulsar P2 2900 nebo Omega Seamaster Professional 2561.80. Jestli máte zálusk na některý z těchto kousků, připravte si ovšem tučný rozpočet.

Batman

Ve světě DC platí Bruce Wayne za jednoho z nejbohatších lidí. Pokud byste tedy čekali, že někdo, kdo disponuje téměř nekonečnými příjmy si bude libovat v opulentním stylu, máte pravdu. V slavní trilogii Temný rytíř od Christophera Nolana nosí Batman hodinky švýcarské značky Jaeger-LeCoultre. Značku high-end hodinek ale neupřednostňuje pouze Batman v Nolanových filmech. Nosil je i Val Kilmer v Batman Forever. Tyto hodinky budete ovšem těžko shánět. Tato mimořádná edice několika hodinek LeCoultre byla vydána speciálně pro natáčení Batmana.

Apokalypsa

V potápěčských hodinkách Seiko 6105 se ve skutečnosti skrývá spousta historie z reálného světa, což vedlo k tomu, že je tvůrci zvolili pro postavu kapitána Willarda z Apokalypsy. Během války ve Vietnamu byly mezi americkými opraváři velmi oblíbené, jak pro svůj styl, tak pro svou dlouhou životnost. Dnes těžko najdete originál těchto hodinek, ale v Seiko nedávno vytvořili jejich novou verzi Seiko SRP777K1.

InterstellarApollo 13

Stejně jako z důvodu skutečně využívaných hodinek Seiko 6105 v éře vietnamské války, najdete Omega Speedmaster Professional ve snímku Apollo 13. Tyhle hodinky se totiž opravdu objevily na palubě skutečné vesmírné mise posádky Apollo 13. A protože byly hodinky tak nedílnou součástí celého příběhu, bylo by od režiséra Rona Howarda neodpustitelné, kdyby se je snažil nahradit nějakým jiným modelem. Omega dokonce do dnešní doby vyrábí moderní verze těchto hodinek (mise Apollo 13 proběhla roku 1970). Sehnat můžete i pamětní edici vydanou speciálně na počest Apolla 13.

Interstellar

Pokud jste viděli Nolanův Interstellar, pak víte, že celý prvek cestování v čase v tomto snímku je silně závislý na funkčnosti skutečných hodinek. Ty, které se ve filmu objevují jsou absolutně nedílnou součástí celého příběhu. Bohužel hodinky, které Matthew McConaughey věnuje své dceři, byly vyrobené pouze pro účel tohoto filmu. Ale model, který nosí běžně, jsou Hamilton Khaki Pilot Day Date, a ty už se zakoupit dají. Vyznačují se střízlivým a poměrně jednoduchým designem s okýnkem pro den a datum. Vypadají výborně jak s ocelovým, tak koženým páskem.

Návrat do budoucnosti

Pokud někdy existovaly hodinky, které by rozdělovaly společnost, jsou to jednoznačně hodinky s kalkulačkou Casio CA53W. Retro fanoušci je však milují dodnes. Za jejich slávou stojí mimojiné i jejich vystoupení v Návratu do budoucnosti. Marty McFly je měl na zápěstí právě v moment, kdy se vydal na slavný výlet časem. Jsou jedny z mála ikonických filmových hodinek, které nejen že dodnes můžete zakoupit, ale nebudou vás stát majlant. Hodí se jak pro každodenní nošení v případě, že milujete 80. léta.

Pánské hodinky Casio W-96H-1A Pro muže 881 
Unisex hodinky Casio A168WEM-2 Unisex 1 158 
Pánské hodinky Casio W-800HG-9A Pro muže 620 

Predátor

Populární potápěčské hodinky Seiko H558, které nosí Arnold Schwarzenegger v prvním Predátorovi se rychle proslavily. Dokonce je dodnes spousta lidí zná pod pojmem Seiko Arnie. Jsou zajímavé svým vzhledem, protože byly prvními potápěčskými hodinkami s digitálním alarmovým chronografem ve spojení s analogovým displejem. V dnešní době je tento model velmi žádaný. Jejich cena není tak astronomická, proto si je může pořídit i běžný smrtelník.

Vetřelec

Hodinky Seiko Giugiaro 7A28-7000, které se objevují na zápěstí Sigourney Weaver zaujmou svým sci-fi vzhledem. Vznikly ve spolupráci Seiko se slavným automobilovým designérem Giorgettem Giugiarem. Jejich vzezření zaujme, nicméně jejich funkčnost jakožto klasického analogového modelu není ničím výjimečná. Dnes je docela těžké tyto hodinky sehnat, ačkoliv je před nedávnem japonská značka opětovně uvedla na trh.

Americké Psycho

Ve filmu natočeném podle slavného románu stejného jména září Christian Bale. Ačkoliv je poměrně těžké porozumět jeho komplikované povaze, vkus hlavní postavy Patricka Batemana není těžké ocenit. Slušivé košile a obleky doplňují i krásné hodinky Rolex Datejust. Zajímavostí je, že firma povolila jejich obsazení do filmu jen v případě, že je hlavní postava nebude nosit v okamžicích, kdy vraždí. Vzhledem k tomu, že film je násilí plný, omezilo to jejich zobrazení pouze na pár klíčových scén.

PulpFictionPulp Fiction

Seznam by nebyl úplný, pokud bychom nezmínili naprosto ikonickou scénu se zlatými hodinkami ze snímku Pulp Fiction. Podmanivý monolog Christophera Walkena se zlatými hodinkami Lancet, které se dědí z generace na generaci je stejně nezapomenutelný, jako jejich úkryt.

 

 

 

Pánské hodinky Festina 16573/4 Pro muže 2 280 
Pánské hodinky Tommy Hilfiger 1710400 Pro muže 5 090 
Pánské hodinky Festina 16760/3 Pro muže 2 870 
VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up