Den, na který většina mužů zapomíná

Den, na který většina mužů zapomíná

Anna Petříková | 4. 3. 2019

Jaro je konečně opět tady. Spolu s ním se vrací i typické jarní svátky, na které se můžeme těšit každý rok. Mnohé z nich zůstávají upozaděny a nepřikládá se jim takový význam, jaký by si zasloužily. Oslavte pro tentokrát MDŽ se vší slávou, která k tomu patří, a ukažte, jak moc si ceníte všech důležitých žen ve svém životě.

Původ svátku

Mezinárodní den žen se každoročně slaví 8. března a existuje už víc, než celé století. Jeho vznik má na svědomí snaha žen proniknout do veřejného života a domoci se svých práv. V roce 1908 se v New Yorku konala stávka místních švadlen, které usilovaly o zkrácení pracovní doby a hlasovací právo. Svátek se poprvé slavil o rok později a to 28. února. Pevné datum tehdy ještě nebylo stanoveno. Na 8. březen svátek připadl teprve po první světové válce, pod vlivem velké demonstrace v Petrohradě, která se konala roku 1917. V roce 1975 byl svátek mezinárodně uznán OSN.

U nás byl MDŽ po roce 1989 spíše odsuzován, ale v roce 2004 opět nabyl svého původního významu. Často bývá spojován s politickými kampaněmi a bojem za rovnoprávnost, ale především s oslavou žen a úctou k nim.

Vděčnost je důležitá, ale bohužel nedoceněná vlastnost, kterou si ti, co vám projevují laskavost a pomáhají vám v komplikovaných situacích, rozhodně zaslouží. Nejen maminka a babička, ale také partnerka, kamarádky i známé. A vůbec kdokoliv, kdo pro vás v minulosti něco udělal a nechtěl za to nic na oplátku. V dnešní době se mnoho věcí bere jako samozřejmost a na srdečné poděkování se zapomíná, stejně jako na patřičné ocenění.

Nyní se vám otevírá možnost alespoň na jeden den (a nejlépe už napořád) plně ocenit své blízké a dát ženám, které jsou pro vás nepostradatelné najevo, jak moc si jich vážíte.

A jak jim to nejlépe ukázat?

Udělejte jim radost květinami, čokoládou, dámskými hodinkami, parfémem, vlasovou kosmetikou nebo šperkem. Něčím, co bude mít význam pro vás i pro ně. Nechte se inspirovat naší nabídkou. Hlavně na ně však nezapomeňte. Možná si myslíte, že cena, kterou pro vás mají, je nad slunce jasnější, ale jistě stojí za to jim to připomenout. 

Inspirativní dárky

Šperky, které znamenají víc

Některé šperky jsou přímo určeny k tomu, aby posílily ženskou energii, obzvláště ty stříbrné. Jiné můžete věnovat podle data narození k posílení určité vlastnosti.

Parfém

Dámské parfémy jsou skvělým tipem na dárek, který potěší jistě každou ženu. Příjemný dámský parfém ale dokáže zlepšit náladu nejen proto, že se jedná o vítané překvapení. Například vůně máty, která je známá svými léčivými vlastnostmi, dokáže zbavit stresu a únavy (Giorgio Armani – Acqua di Gioia). Aroma levandule uvolní smysly (Calvin Klein Obsessed), růže zase posílí duševní rovnováhu (Chloé Chloe) a vůně kávy pomáhá proti stavům úzkosti (dámský parfém Yves Saint Laurent – Black Opium). Díky množství recenzí není výběr parfémů nijak složitý. Případně můžete nenápadně vysondovat, jaký parfém obdarovaná používá během roku a koupit jí ten samý.

Hodinkami vyjádříte vděčnost

Luxusní dámské hodinky Michael Kors, Festina nebo Fossil za vás řeknou všechno důležité, jsou dokonalým projevem úcty, a navíc dlouho vydrží. Darujte promyšleně.

Zajímavosti, které jste o MDŽ nevěděli

  • V Rusku byl, díky oblibě MDŽ a velkému množství různorodých darů, zaveden seznam darů nevhodných. Patří sem například permanentky do fitka nebo kuchyňské potřeby.
  • V Turecku si ženy MDŽ užívají naplno. 8. března je mužům úplně zakázán vstup na některá místa.
  • Karafiáty, které jsou dodnes s MDŽ spojovány (a často v negativním slova smyslu), se darovaly zejména kvůli nedostatku jiných řezaných květin.
  • MDŽ se slaví dokonce i v Číně, Arménii, Kambodži, Mongolsku nebo Alžírsku.

Právě teď: zcela nové číslo e-magazínu se slevovou knížkou ZDARMA!

Zcela nové číslo e-magazínu se slevovou knížkou ZDARMA!

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up