Sterlingové stříbro

Máte vybráno 418 položek
  • Portfolio:
  • Šperky 
  • Materiál šperku:
  • Sterlingové stříbro  remove

Sterlingové stříbro

Vzácné kovy jsou díky svým vlastnostem předurčené k výrobě krásných šperků. Jsou to zejména jejich charakteristické vlastnosti jako snadné opracování, možnost perfektního vyleštění a vysoká trvanlivost. Stříbrné šperky patří mezi velmi oblíbené díky své krásné chladivé barvě, která se výborně kombinuje s ostatním oblečením. Pokud nevíte, jestli zvolit šperky ve stříbrné nebo zlaté barvě, pomůže vám odstín vaší pleti. Stříbrné šperky budou slušet hlavně lidem takzvaně studeného typu, tedy se světlejší barvou kůže s narůžovělým odstínem, která se hůře opaluje. Ryzí stříbro se k výrobě šperků nepoužívá, protože je příliš měkké a snadno by se poškodilo při otření o tvrdší předměty. Narozdíl od zlata také snadno podléhá oxidaci, která způsobuje jeho zmatnění a černání na vzduchu. Pro výrobu šperků se proto využívají nejrůznější slitiny stříbra, které tyto neblahé vlastnosti postrádají. Nejvyužívanější slitina je 925/1000, kterou tvoří 92,5% ryzí stříbro a cca 7% jiné kovy, nejčastěji měď. Tato slitina se nazývá sterlingovým stříbrem a bývá opatřena speciální povrchovou úpravou, která zabraňuje jejímu černání. Pokud proto narazíte na šperky ze sterlingového stříbra, nemusíte se obávat, že se jedná o nějakou levnou náhražku. Sterlingové stříbro je kvalitní a bývá označeno puncem s číslem 925.

Šperky ze sterlingového stříbra si můžete vybrat i v našem e- shopu. Z tohoto materiálu je vyrobena většina šperků Pandora, šperky české značky Praqia a své zastoupení v tomto materiálu najdou také některé šperky Cluse a Paul Hewitt. Všechny z nich jsou velmi kvalitní a krásně zpracované módní doplňky, které se hodí pro každou příležitost. Najdete mezi nimi působivé náramky, náhrdelníky, náušnice i přívěsky, které podtrhnou vaši přirozenou krásu a rozzáří váš den.

Současně lze vybrat pouze jeden parametr.

Doprava zdarma

arrowCena

arrowZnačka

zeptejte se odborníků

Podívejte se na odpovědi na nejčastější dotazy od zákazníků. Máte-li jakékoliv otázky, naši specialisté Vám rádi poradí.

Po - Pá: 9:00 - 17:00

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up