Souboj značek – zvítězí Casio, nebo Timex?

Souboj značek – zvítězí Casio, nebo Timex?

Jedna je známější více, druhá méně, nicméně obě mají dlouhou tradici. Řeč je o značkách Casio a Timex, kteří jsou nesmiřitelnými rivaly na poli cenově dostupných hodinek. Jak si tyto značky stojí proti sobě? Kde všude se rivalita projeví? Na tyto otázky se dozvíte odpověď v našem článku.

Ačkoli se to na první pohled nezdá, tak firmy Casio a Timex mají spoustu společného. Začněme ale trochou historie. Japonská firma Casio vznikla v roce 1946 v Tokiu a její první produkty překvapivě nebyly hodinky, ale držák na cigaretu v podobě prstenu. Tento držák umožňující kouřit a přitom mít volné ruce byl po druhé světové válce veliký hit, takže se společnost mohla slibně rozvíjet. O pár let později vydali na trh produkt, který je mezinárodně proslavil – kalkulačku. Od digitální kalkulačky to pak bylo už jen kousek k digitálním a quartzovým hodinkám, které se staly pro značku Casio typické a díky nimž se stalo Casio průkopníkem v této oblasti. 

Americký Timex má o něco málo delší historii, než jeho japonský rival. Vznikla v americkém státě Connecticut v roce 1854 a hodinky byly už od začátku jejich stěžejním produktem. Kapesní a mechanické hodiny společnost v 70. letech minulého století přesunula na zápěstí a začala používat quartzové strojky. Stejně jako Casio, také Timex měl své odbočky mimo hodinářský průmysl – podílel se například na tvorbě legendárního počítače ZX Spectrum.

Hodinky hodné samurajů

Casio je známé především pro svou dostupnost a jednoduchost, stejně tak pro svého inovativního ducha. Digitální hodinky společnost proslavily, nicméně skutečný úspěch zaznamenala až odolná řada G-SHOCK, která je populární především u outdoorových nadšenců a obecně lidí vyznávající aktivní životní styl. Kromě toho nabízí Casio také kvalitní chronografy či elegantní modely, jako například Casio Classic. Velmi často se Casio nebojí experimentovat a přinést třeba kombinaci ručičkových a digitálních hodinek, hodinky s podsvícením či luminiscenčními ručičkami nebo hodinky skutečně odvážných barev.

Americká přímočarost se nezapře

Timex je nejen v americké společnosti známý pro své dostupné hodinky, kterými se chlubil už v počátcích svého fungování. Jednoduchost, elegance a cenová dostupnost je zkrátka recept na úspěch, ke kterému společnosti Timex pomohla také americká armáda. Dnes mezi elegantními modely najdete také řadu určenou pro sportovce s názvem Ironman, kterou zpopularizoval bývalý americký prezident Bill Clinton. Tato řada je přímým konkurentem hodinek G-SHOCK, a u sportovců je podobně oblíbená. Military styl reprezentuje řada Allied eleganci v sobě snoubí Waterbury a dobrodruzi ocení chronografy z řady Expedition. Timex se ale nevyhýbá ani inteligentním hodinkám, které komunikují s mobilními telefony. Tyto kousky se skrývají v řadě s označením IQ, tedy Intelligent Quartz.

Jak si Casio a Timex stojí proti sobě?

Jednoznačného vítěze bychom našli jen obtížně. Každá značka má něco do sebe, takže záleží především na osobních preferencích. Elegantněji a univerzálněji působí spíše hodinky od amerického Timexu, funkčnější a rozpoznatelnější jsou naopak japonská Casia. Vždyť ruku na srdce – jakmile spatříte někoho s hodinkami G-SHOCK, ihned víte, která bije. Na druhou stranu digitální a odolné hodinky nejsou pro každého a rozhodně se nehodí pro některé společenské situace. V divadle budete mít na ruce raději stylové Fairfiled, než digitálky. 

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up