Souboj značek – zvítězí Casio, nebo Timex?

Souboj značek – zvítězí Casio, nebo Timex?

Michael Chrobok | 27. 10. 2019

Jedna je známější více, druhá méně, nicméně obě mají dlouhou tradici. Řeč je o značkách Casio a Timex, kteří jsou nesmiřitelnými rivaly na poli cenově dostupných hodinek. Jak si tyto značky stojí proti sobě? Kde všude se rivalita projeví? Na tyto otázky se dozvíte odpověď v našem článku.

Ačkoli se to na první pohled nezdá, tak firmy Casio a Timex mají spoustu společného. Začněme ale trochou historie. Japonská firma Casio vznikla v roce 1946 v Tokiu a její první produkty překvapivě nebyly hodinky, ale držák na cigaretu v podobě prstenu. Tento držák umožňující kouřit a přitom mít volné ruce byl po druhé světové válce veliký hit, takže se společnost mohla slibně rozvíjet. O pár let později vydali na trh produkt, který je mezinárodně proslavil – kalkulačku. Od digitální kalkulačky to pak bylo už jen kousek k digitálním a quartzovým hodinkám, které se staly pro značku Casio typické a díky nimž se stalo Casio průkopníkem v této oblasti. 

Americký Timex má o něco málo delší historii, než jeho japonský rival. Vznikla v americkém státě Connecticut v roce 1854 a hodinky byly už od začátku jejich stěžejním produktem. Kapesní a mechanické hodiny společnost v 70. letech minulého století přesunula na zápěstí a začala používat quartzové strojky. Stejně jako Casio, také Timex měl své odbočky mimo hodinářský průmysl – podílel se například na tvorbě legendárního počítače ZX Spectrum.

Hodinky hodné samurajů

Casio je známé především pro svou dostupnost a jednoduchost, stejně tak pro svého inovativního ducha. Digitální hodinky společnost proslavily, nicméně skutečný úspěch zaznamenala až odolná řada G-SHOCK, která je populární především u outdoorových nadšenců a obecně lidí vyznávající aktivní životní styl. Kromě toho nabízí Casio také kvalitní chronografy či elegantní modely, jako například Casio Classic. Velmi často se Casio nebojí experimentovat a přinést třeba kombinaci ručičkových a digitálních hodinek, hodinky s podsvícením či luminiscenčními ručičkami nebo hodinky skutečně odvážných barev.

Americká přímočarost se nezapře

Timex je nejen v americké společnosti známý pro své dostupné hodinky, kterými se chlubil už v počátcích svého fungování. Jednoduchost, elegance a cenová dostupnost je zkrátka recept na úspěch, ke kterému společnosti Timex pomohla také americká armáda. Dnes mezi elegantními modely najdete také řadu určenou pro sportovce s názvem Ironman, kterou zpopularizoval bývalý americký prezident Bill Clinton. Tato řada je přímým konkurentem hodinek G-SHOCK, a u sportovců je podobně oblíbená. Military styl reprezentuje řada Allied eleganci v sobě snoubí Waterbury a dobrodruzi ocení chronografy z řady Expedition. Timex se ale nevyhýbá ani inteligentním hodinkám, které komunikují s mobilními telefony. Tyto kousky se skrývají v řadě s označením IQ, tedy Intelligent Quartz.

Jak si Casio a Timex stojí proti sobě?

Jednoznačného vítěze bychom našli jen obtížně. Každá značka má něco do sebe, takže záleží především na osobních preferencích. Elegantněji a univerzálněji působí spíše hodinky od amerického Timexu, funkčnější a rozpoznatelnější jsou naopak japonská Casia. Vždyť ruku na srdce – jakmile spatříte někoho s hodinkami G-SHOCK, ihned víte, která bije. Na druhou stranu digitální a odolné hodinky nejsou pro každého a rozhodně se nehodí pro některé společenské situace. V divadle budete mít na ruce raději stylové Fairfiled, než digitálky. 

Právě nyní! Doprava zdarma na více než 4160 produktů. Více zde.

Právě nyní! Doprava zdarma na více než 4160 produktů. Více zde.

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up