Proč zvolit klasické hodinky

Proč zvolit klasické hodinky

Klasické hodinky s analogovým displejem a koženým řemínkem jsou doplněk, kterým nikdy nic nezkazíte. Ale pozor, rozhodně nejsou nudné a vhodné jen pro konzervativní osobnosti bez špetky hravosti a spontaneity. Jejich krásný a tradiční vzhled odráží staré dobré časy a na zápěstí se vám budou vyjímat se skutečnou noblesou. Proč si vybrat právě tento styl?

Uvažujete nad koupí nových hodinek a přemýšlíte, jaký kousek zvolit? Občas to není jednoduché. Na trhu najdete spoustu zajímavých modelů nejrůznějších stylů a člověk se těžko rozhoduje. Vybrat si raději sportovní hodinky s digitálním displejem, který můžete bez obav nosit na hory nebo na koupání v jezeře? Nebo zvolit moderní design, se kterým zazáříte při slavnostních chvílích? Nesnadné rozhodování. Dnes bychom se ale chtěli věnovat hodinkám klasickým, které se opět vrací na výsluní a rozhodně si zaslouží pozornost.

Čím se vyznačují klasické hodinky

Watch on the wristPokud patříte mezi lidi, kteří neprahnou po módních výstřelcích a raději volí osvědčenou a časem prověřenou klasiku, budou pro vás hodinky tohoto typu tou nejlepší volbou. Jejich elegantní vzhled a design je nadčasový, takže se nemusíte bát, že byste v nich působili příliš staromódně. Mají v sobě kouzlo starých dobrých časů, na které mnozí z nás v moderní a přetechnizované době tak rádi vzpomínají.

Hlavním krédem klasických hodinek je jednoduchost. Nenajdete u nich žádné zbytečné zdobení, přehršel kamínků, komplikované ciferníky nebo stylizované řemínky. Nic takového klasické hodinky nepotřebují. Je to právě jejich čistý design, kterým poutají pozornost a který docení lidé milující tradice zručnost starých mistrů. Jestli rádi šokujete, chcete být vidět a potřebujete za každou cenu poutat pozornost, klasické hodinky nebudou nic pro vás. To raději sáhněte po moderních trendy modelech s velkým ciferníkem, které však mohou snadno přehlušit sílu vaší osobnosti.

Klasické hodinky mívají buďto kožený, nebo ocelový pásek. Nečekejte žádné speciální zdobení nebo hru s různě barevnými kovy. Ciferník je jednoduchý, mohou ho ale zdobit funkční chronografy. Najdete zde hodinky s velkými ciferníky, stejně tak méně výrazné kousky. Mezi klasickými hodinkami najdete i modely automatické, které mohou mít viditelný mechanický strojek. Jejich další předností je perfektní zpracování a prémiové materiály. Na klasických hodinkách se nešetří, vynikají dokonalým technickým propracováním, které jim zaručuje dlouhou životnost.

Jsou tak trochu retro a tradiční, v tom však spočívá jejich síla. Pokud se některé hodinky dědí z generace na generaci, jsou to právě modely klasické. Najdete mezi nimi jak pánské, tak dámské hodinky.

Pánské hodinky Festina 16760/3 Pro muže 2 870 
Dámské hodinky Tommy Hilfiger 1781970 Pro ženy 2 670 
Pánské hodinky Guess W1264G1 Pro muže 2 170 

Kam nosit klasické hodinky

Jejich skvělou vlastností je univerzálnost. Když si pořídíte klasické hodinky s ocelovým, černým nebo hnědým páskem a čistým analogovým ciferníkem, můžete je nosit prakticky kamkoliv. Budou výborně ladit s košilí a sakem na slavnostních příležitostech, vzít je můžete do divadla, na ples nebo jinou společenskou událost. Zároveň ale nebude vadit, pokud si je nasadíte při běžných každodenních situacích. Udělají parádu, když budete pracovat v kanceláři nebo vás čeká obchodní schůzka.

Jedinou nevýhodou klasických hodinek je jejich nepříliš vhodné využívání při sportech. Většina z nich sice disponuje nějakou voděodolností, ale výš než na 10 ATM se nedostanete. Kdybyste s nimi chtěli skočit do jezera, pravděpodobně byste jim zlomili vaz. Ač jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, pro výlety a sporty raději volte z řad sportovních hodinek, které mají mimo vhodnou konstrukci i další vychytávky v podobě stopek, kompasů či výškoměrů. Ideální budu například hodinky Casio.

Watches

Nejoblíbenější značky klasických hodinek

Rozhodli jste se, že si uděláte radost klasickými hodinkami? To vám určitě schvalujeme, protože věříme, že k vašem outfitu i v pocitovém rozpoložení jistě zaujmou nezastupitelné místo. Teď už jen zbývá vybrat takové hodinky, které padnou přesně vašemu zápěstí.

Na trhu se můžete setkat s mnoha značkami, vybrat si tu správnou proto není jednoduché. Výrobou klasických hodinek se zabývá mnoho známých výrobců, přičemž každý z nich v něčem vyniká.

Jednoznačně výbornou volbou budou některé z hodinek Festina. Značka Festina vznikla ve Švýcarsku - kolébce kvalitních hodinek. Má více jak stoletou tradici a pokud chcete pořídit model, který vám skutečně dlouho vydrží, rozhodně si mezi jejími kousky vyberete. Mezi nejoblíbenější kolekce patří určitě Festina Chronograph, ve které najdete pánské modely sportovnějšího rázu. Řemínek je ocelový či kožený v černé či hnědé barvě, mohutnější kovové pouzdro ukrývá analogový ciferník s chronografem. Nezklame ani kolekce Festina Retro, které dělá čest svému jménu. Dámy mohou nosit například některý kousek z kolekce Festina Mademoiselle, která je jemná a velmi ženská. Nezklame ani Festina Ceramic v nádherně čistých liniích.

Pokud toužíte po klasických hodinkách, které nepostrádají šmrnc, vyberte si některé z dílny americké značky Tommy Hilfiger. Tyto kousky jsou krásně minimalistické, ale nezapomínají na moderní prvky, které z nich dělají naprosto nadčasové hodinky. Hlavně mezi dámskými modely najdete hodinky s velkým ciferníkem a tenkým řemínkem, které vás ohromí svou elegancí.

Ačkoliv jsou hodinky Casio považované spíše za sportovní kousky, jejich dlouholetá tradice už z nich udělala značku klasickou. S vzrůstající oblibou retra si můžete dovolit vybrat některé modely i z řad této značky. Hodinky jsou často digitální, se zlatým či černým pouzdrem. Vyzkoušejte třeba kolekci Casio Vintage.

Pánské hodinky Tommy Hilfiger 1791649 Pro muže 4 490 
Dámské hodinky Festina 16937/D Pro ženy 1 602 
Pánské hodinky Festina 16807/2 Pro muže 2 460 
VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up